Souboj u El Diablo (1966)

Na děj si už příliš nepamatuju, ale ještě hodně dlouho mi v hlavě zněl děsivý jekot mučeného Grange. Při něm mi vskutku tuhla krev v žilách.

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Stačí, abych viděl kousíček, a už se nedokážu odtrhnout. Můj nejoblíbenější český seriál - takže co víc říkat :)

Norimberk (2000) (TV film)

Stojí za vidění už jen pro osvěžení dějin. Délka neškodí, jak píše Deathmaker, nudit se nebudete. Některé výpovědi zabolí.

Amen. (2002)

Silné téma, dobrý příběh (propletení reálné a smyšlené postavy) i herecký výkony. Jen to zpracování mi přišlo ... prostě neodpovídající kvalitě příběhu. Rozhodně to není špatný film. 6/10

Maska zrcadla (2005)

Well... takový rozdíl mezi výtvarnou a dějovou stránkou jsem snad ještě neviděl (a to jsem viděl třeba i What Dreams May Come). Grafika byla zpočátku omračující, ale dost rychle jsem získal dojem, že tvůrci se za "snovost" ztvárnění často snaží ukrýt jeho nedostatky. Příběh... tuším, že v traileru jsem četl, že "kdyby se Alenka točila dnes, vypadala by přesně takto". Ano, s tím se dá souhlasit. Problém je v tom, že Alenka už existuje, a to hezky dlouho, a tenhle příběh nepřináší vůbec nic nového. Tedy kromě pár skvělých výtvarných kousků. Herci byli odporně toporní, 15 let by hlavní hrdince nehádal snad nikdo. Zklamání. 5/10

Příšerky s.r.o. (2001)

Lepší než Doba ledová (komplikovanější děj, zajímavější postavy), ale na Shreka nemají Příšerky ani v nejmenším. Opět platí, že je to film spíše pro děti.

Doba ledová (2002)

Velmi mnoho hluchých míst, řada scén jako okopírovaná ze Shreka, jednoduchý příběh. Ale chvílemi skvělá zábava :) 6/10 ||| Film především pro děti.

Obecná škola (1991)

Zdaleka nejlepší Svěrákovic celovečerní film, na který se vždycky rád podívám.

Kolja (1996)

V první chvíli zklamání, které s časem nevyprchalo. Několik hluchých míst, při opakovaném shlédnutí je to stále větší a větší nuda. Obecná škola je prostě lepší. ||| Oskara si Kolja asi nezasloužil.