Casanova (2005)

Oddechovka, která je tak akorát zábavná a tak akorát romantická, aby přesně zapadla do škatulky "Kdo viděl, nemá čeho litovat, kdo neviděl, je na tom úplně stejně." Je jasné, že celý štáb musel brát natáčení jako dovolenou a tuhle atmosféru přenáší i na publikum. Herci se tentokrát nepřetrhli, za zmínku stojí jen Jeremy Irons a Lena Olin, která je rozhodně přitažlivější než její filmová dcera. Možná nejslabší Hallstromův film. ||| Asi neřeknu nic nového, ale prostě mi to nedá :) Zachycení atmosféry Benátek nemá chybu.

Nebezpečné známosti (1988)

Nebezpečné známosti se mi nehodnotí lehce, hlavně proto, že jsem přece jen očekával o něco víc, než jsem dostal. Těšil jsem se na herecký koncert obou hlavních představitelů, který sice přišel, ale bohužel až v samém závěru filmu. Paradoxně mi do svých rolí více zapadli Thurmanová a Reeves. Atmosféra tam sice byla, ale nepohltila mě. Tři hvězdy, bohužel.

Kundun (1997)

Dokumentaristický - přesně takový je Kundun. Scorsese natočil další z mnoha životopisných snímků, oproti ostatním je však více informativní a naopak je dáno mnohem méně prostoru příběhu. Takovéto filmy většinou nemám rád (např. Poslední císař), ale v případě Kunduna to neplatí. Proč? Kvůli poetické atmosféře (hlavně kamera je geniální), kvůli hercům (představitel Dalajlámy je vskutku Dalajláma) a v neposlední řadě kvůli režii. Jeden z nejlepších životopisných snímků.

Yeongeo wanjeonjeongbok (2003)

Další jihokorejská romantická komedie, další dobrý film. Možná se to naoko tváří jako mexická telenovela, ale není tomu tak. Z podobných korejských fimů, které jsem měl tu čest vidět, je Yeongeo wanjeonjeongbok nejklasičtější romantickou komedií. ||| Korejská angličtina je sice příšerná, ale korejština sama o sobě je velmi přitažlivý jazyk :)

Frankenweenie (1984)

Frankenweenie jako vzpomínka na staré horory není špatná, ovšem po řemeslné stránce má velké mezery, od zvuku, přes herce až po režii. Těžko říct, proč tomu tak je, možná proto, že se jedná o Burtonův první hraný film. Co ale Frankenweenie rozhodně má, to je burtonovská atmosféra. 7/10

Rambo III (1988)

Ramba III jsem viděl a nepamatuji si na nic, co by mě zaujalo :) Určitě nejslabší díl série.

Rambo II (1985)

Rambo II není špatný film, z mého pohledu má však dvě negativa: 1) je to pokračování, které nepředčilo první díl. 2) je to "jen" průměrný akční film.

Slunce, seno, jahody (1983)

Zdaleka nejlepší díl celé trilogie, zasloužených 6/10. Škoda závěrečného dílu, který hodně snižuje celkový dojem.

Slunce, seno, erotika (1991)

Krásná ukázka toho, jak nemá vypadat scénář, režie a herecké výkony.