Souboj Titánů (1981)

Bohužel, kvalita tohoto snímku s časem hodně klesá. 6/10.

Štěstí (2005)

Jo, jo a jo. O dokonalosti nemůže být řeč, má to spoustu chyb, ale klady jednoznačně převládají. Klady myslím především herecké výkony (Aňa Geislerová, Bolek Polívka a světe div se i Pavel Liška), scénář a hudbu výborně podbarvující atmosféru. A konec, který je krásný. ||| Na rozdíl od Divokých včel je Štěstí mnohem lidštější a zároveň blížší realitě všedního dne. ||| Komedie to tedy rozhodně není. 7/10

Erotikon (1929)

Erotikon je kvalitní sonda do vztahu muže a ženy, která ve své době asi musela vyvolat nejedno uzardění ;) Kupodivu mě mnohem více zaujal samotný příběh (o ději jsem dopředu netušil vůbec nic) než jeho zpracování, které bylo až na pár scén dost standardní.

Poslední samuraj (2003)

Klasický Hollywood, který málokoho zklame a téměř nikoho nepřekvapí. Skvělá výprava. ||| Gladiátor je přece jen o chloupek lepší.

Východ slunce (1927)

Východ Slunce nemám moc s čím srovnávat, z té doby znám jen Metropolis, a to je trošku jiné kafe. I když to tak nemusí v některých fázích filmu vypadat, kostra příběhu je velmi jednoduchá a nepřekvapivá. Murnau & Mayer hrají spíš na lidskost, čistotu a symboliku -- a daří se jim. Herci jsou kromě ženy z města skvělí, režie je na tento žánr překvapivě nápaditá (chvílemi to působí až amatérsky, ale budiž :)). Závěrem snad jen to, že Východ slunce je zcela jasným předchůdcem dnešních romantických filmů (neplést s romantickými komediemi ;)), ale obávám se, že "obyčejného" diváka počátku třetího tisíciletí nemá čím zaujmout.

Stvoření světa (1957)

Nedokážu si představit kouzelnějšího Pánaboha, natož kouzelnějšího Ďábla :)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Napodruhé... ne, není to zas tak divnej film, ale je dobrej :) Kus dobré filmařiny, trošku intelektuálního zamyšlení a hodně citu. Jim Carrey exceluje, Kate Winslet nezůstává pozadu, ostatní herci (ať se nezlobí) hrají jen druhé housle. ||| Trošku mě mrzí, že při druhém shlédnutí se vytratila jiskra tajemna, která tomu poprvé dávala šťávu. Ale ten cit a jiskření mezi ústřední dvojkou zůstaly i napotřetí :-)

Hrátky s čertem (1956)

Budovatelská pohádka, ke které jsem si postupem času našel cestu a dokonce ji začal mít rád. Mariáš, loupežník a kulisy rulez :)

Metropolis (1927)

Už jste dlouho nebyli v muzeu? Nebo na výstavě umění? Zkuste si místo toho radši zajít do DVD půjčovny a poptat se po Metropolisu (r.v.1927). Tenhle klenot vám v celé kráse představí expresionismus, umělecký směr počátku 20. století, který je dnes už defakto mrtvý. Že nejste milovníci umění? Že to bude nuda? (A ono je to navíc němé?) Byl jsem na tom úplně stejně... ||| Je zajímavé, že ačkoliv byla RUR už pár let na světě, slovo "robot" se ještě nerozšířilo ani do sousedního Německa. ||| PS Napodruhé je to ještě lepší. Jeden z nejdémoničtějších a nejzásadnějších filmů světové kinematografie.

Stíny (1959)

Bez mučení přiznávám, že jsem naprosto nepochopil, o co šlo.