• Krátkometrážní

It's Not Just You, Murray! (1964) (studentský film)

Začátky mistra filmu, nepředvídatelného a šíleného New Yorkčana Martina Scorseseho. Myslím, že na rok 64 jde vidět kvalitní studentský kraťas a každý jeho fanoušek si odnese něco jiného. Video zde..

Neuvěřitelné lidské tělo (2007) (TV film)

Je pravda, že dokument je dost krátký na to, kolik se toho máme dozvědět a přelet od základu buněk, přes dospívání a rozmnožování až po sílu svalů, kostí a činnosti mozku a srdce je neuvěřitelný. Spoustu dalších informací, Vám dá dokument Incredible Human Machine v koprodukci National Geographic a řeknu upřímně, že některé věci jsem opravdu věděl, ale i tak u mnohých jsem měl dost velký mráz na zádech a i tak tento dokument budu řadit mezi ty kvalitnější. Video je taky k dispozici na YouTube..

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tak jak jsem musel přidat v Mannových Public Enemies jednu hvězdu, tak tady musím taky. Oba dva filmy mi přijdou dost podhodnocený a kvalita je stejně dobrá! Oba filmy podle skutečného příběhu, oba oldcholl doba, u obou temný filtr kamery a hvězdné obsazení. I to některým nestačí a posílají tam tři a méně hvězdiček. Buď jsem divnej já, nebo ostatní. Né každý má rád filmy spojené s mafií a násilím, ale to já zase jo. 80%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Vcelku zajímavá hra s lidskými pocity, od pro mě neznámého Stephena Chboskyho, který přenesl jak příběh na filmové plátno, tak ho i napsal na papír. The Perks of Being a Wallflower, dílo vložené do doby tvrdé americké highscholl s mladými herci, kde se snaží poukázat na tvrdé party, šikanu a bordel. Bohužel nic nového, ale drama je to ucházející. Divákům, kterým nevadí i trochu hluchých míst tak to stráví a Hermiona, která se rozešla s Harrym, ostříhala háro a koupila si o číslo větší podprsenku, doplňovala mladého panice Lermana, který chvílemi brečel a chvílemi rozdával sadu, bylo to někdy přehnané, ale i tak jsem se přistihl jak jsem se párkrát zahyhňal.. 80%

Slova (2012)

Film The Words a jeho zapletený příběh v příběhu s šíleným Cooperem v roli spisovatele, už po druhé v podobné roli a Dennis Quaid, trošku ve starším světle, ale pořád v dobré kvalitě připraven naservírovat divákům plno pocitů z pomalejšího příběhu s trochou romantiky. Zkuste to, The Words Vám naservíruje trochu té psychologie v podání kvalitních herců a příjemného prostředí. 75%

Vedlejší účinky (2013)

Side Effects mají dopad na spoustu lidí a hlavně v Americe.. Thriller, který líčí psychiku člověka, po nějakém trauma nebo velké dávce stresu, nezvládne to a léčí se chemickýma sračkama, kde to nakonec skončí úplně jinak, jen aby on sám z toho vyvázl nejlépe, s co největším dopadem na ostatní. Převrat, který jsem viděl tady, jsem dlouho nezažil, naposled u oldcholl filmu jako Usual Suspects nebo i v novějším The Life of David Gale.. Hvězdné obsazení Mara, Law, Zeta-Jones a Tatum popoháněli filmu lepší tempo a každý měl ve filmu svou část a důležitý článek, bez kterého si divák skládačku nesloží. Celkově sečteno, po dlouhé době dobrý krimi-thriller s velkou dávkou otázek a otazníků. 85%

Okamžik zlomu (2007)

Krimi vražda v podání skvělého Hopkinse a jeho příběh, který pomotal všechny, i charismatického Goslinga. Na oba jsem se díval jako na skvělou hereckou dvojici a Hopkins jak je známý, přidal do své role i nějaký ten vtípek, aby i z thrilleru udělal pohodový film se skvělou zápletkou. Fracture, mi hodně připoměl Primal Fear, s Richardem Gerem, tam mě ten film rozsekal a musel jsem dát plný počet, tady jednu ubírám pro menší nadšení z konce. 80%

2 $ocky (2011) (seriál)

Pilotní díl mě tak nakopal do prdele, že už seriál sleduji dál! 1.série - 80%

Zločinec (2008)

Filmy jako Felon, mají výhodu. Pohltí Vás na celou dobu, protože se jedná o věci, které když člověk vidí tak zjistí, že se to může stát klidně i mu. Stephen Dorff, známější spíše jako upír, si zahrál krotitele divé zvěře v jednom z velkých amerických vězení a snažil se dostat ven, ale prostředí ho tak dostalo a ovlivnilo, že tam málem shnil. Filmu dodalo plus, skvěle zahrané role herců ve vězení a diváka to ještě více vtáhne do děje, kde se objeví Val Kilmer jako několika násobnej zabiják, co zasadí tvrdou ránu. Španělská Cela 211 a Dánské eRko, se bohužel netváří tak Béčkově, co odradí asi dost diváků.. 75%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tak jak je Cruise spojován s jednou z nejlepších akčních Hi-Tech sérií MI která nebyla špatná, ale tento styl nebyl nikdy mým šálkem kávy a jeho role mi nešmakovala jako Jack Reacher! Nepotřebuji 120 minut akce, bum prásk výbušnin a 175 kaskaderských kousků abych se bavil jako teď u promyšleného filmu, kde byl Jack Reacher velký neznámý a jeho putování k vyřešení případu, mě bavilo víc než všechny čtyři díly Mission: Impossible dohromady. Zkuste to sním, charismatický Cruise Vás nezklame!