Tenkrát na Západě (1968)

Jo,to byly Tenkrát na Západě časy - neskutečně charismatičtí herci, kterým stačilo hrát jen pohledem, jen uplivnutím, prostě stačí jen na ně pohlédnout a z jejich minimálních gest vás mrazí po zádech v tom nejlepším slova smyslu; Leonova mistrná režie, která se vyžívá v detailech tváří a zejména očí, krásná kamera a samozřejmě Moricconeho působivá hudba, skvělé dialogy a ty nezapomenutelné scény - úvodní scéna na nádraží, první objevení Franka na plátně a to,co tomu předchází a samozřejmě závěrečný souboj. Krása, ale Tenkrát v Americe to bylo přece ještě o nepatrný kousíček lepší.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Výborné završení galaktické ságy. Sice díky Ewokům naivní, ale to plnou měrou vyvažuje úžasná konfrontace mezi Lukem, Vaderem a císařem na Hvězdě smrti a závěrečná vesmírná řežba.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Neuvěřitelně silný příběh o tom, že se v životě nikdy nemáme vzdávat naděje a to ani v situaci kdy všechno vypadá bledě. Frank Drabont nám citlivým způsobem podává příběh mladého bankéře, který je křivě obviněn z vraždy své ženy a jejího milence a je odsouzen k doživotnímu vězení ve věznici Shawshank. Ale zde se nezlomí, přinese s sebou naději a víru ve svobodný život, který můžeme prožít i za mřížemi, pokud svému bytí vtiskneme nějaký cíl a řád. Výborní herci, podmanivá hudba, která nenásilně doprovází jednotlivé scény a přispívá velkou měrou k vyznění filmu a navíc poměrně mistrně stupňované napětí, do konce jsem netušil, jak to dopadne a jenom jsem si mohl přát, aby autor měl stejné představy o osudu postav, které mi přirostly k srdci, jako já....... Zkrátka film, který působí jako zjevení, nesnaží se být efektní, ale jeho dopad na diváka je o to silnější.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Tak tohle jsem vždycky žral. Hádat jakej příběh je pravdivej a jakej ne, byla poměrně zábava a navíc ty příběhy byly samy o sobě přitažlivé a při některých mě dokonce i mrazilo, takže zábava a strach dohromady, skoro ideální kombinace....Jenže teď jsem se na to podíval znovu a tak dobré mně to zase nepřišlo. Spíše místama trapné. Ale ta nostalgie...

Četník ze Saint Tropez (1964)

Sentimentální četník je četník, který mě znepokojuje... Aneb první film z řady takzv. četnických komedií, ve kterých předvádí nezapomenutelnou kreaci Louis de Funes, která ho proslavila a nakopla do podobných rolí,a dabing Františka Filipovského. Léto je za dveřmi a v tom Saint Tropez je tak hezky.... Stále to funguje, ale pozor na nudisty.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Patrně nejlepší díl původní trilogie, ale kterej byl letos podle mého názoru překonán Epizodou III. Spousta legendárních scén - úvodní bitva na planetě Hoth, laškování Hana s Leiou, setkání s Yodou a samozřejmě proslulý souboj mezi Vaderem a Lukem v Oblačném městě. A navíc poprvé se ozve Imperiální pochod. Prostě krása.

Hospoda (1996) (seriál)

Tak u tohohle se vždycky rád zasměju. Sice to není žádnej inteligentní humor, ale jako vtipná relaxace ideální. Skvělí herci, trefné hlášky a poměrně kvalitní náměty jednotlivých "povídek". Ani se nechce věřit, že to dělal Nova.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Na tomhle jsem jako malej ulítával a mám dokonce pár dílů ještě někde nahranejch.Ty způsoby vzájemné likvidace mě vždycky neskutečně brali a věřím, že bych se bavil i dnes. Dneska se něco takového pro děti do televize netočí a je to velká škoda.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Bezkonkurenčně nejlepší Indy. Skvělá akce, atmosféra a hlavně humor, Který je nám zprostředkován skrz konfrontaci syna s otcem. A Connery nemá nejmenší chybu. Tati, jak víš, že byla nacistka? Mluvila ze spaní.