• Krátkometrážní

Nějak se to komplikuje (2009)

Nenápadný film, ze kterého se stala alespoň pro mě komedie roku kterou si přidám do škatulky - Pelíšky a román pro ženy. Smál jsem se na celé kino. Postupem času a uvolněnější doby se ido filmů "ze života" dostávají témata v minulosti tabiozovaná. Penis, sperma, vagina, tráva. Komedie podle mých představ. Meryl Streep a její zářivý úsměv na ten se prostě nedá vynadívat. Tento film byl také mým pokusem dívat se na film bez titulků a vidět jak to zvládnu a co byste řekli? Ano, humorné scénky a vtipné narážky mi unikaly jedna za druhou. Proto pro příště lépe než vidět film jako jeden z prvních si počkám na překlad od Zuzky :)

Sherlock Holmes (2009)

hodnocení 50% , dokonalá hudba Hanze Zimmera i propracované efekty a detaily a nájezdy kamer to vše bylo pro pobavení diváka. Samotný příběh mi však více méně zahalila mystičnost a chodání Sherlocka jako by byl Agent 007. Narozdíl od Jamese je Sherlock nepořádný, líný a jeho humor velmi levný. Vulgarní je samozřejmně a také tak chytrý, že vše mu dojde a sepne v pravou chvíli při závěrečné bitce na rozestavěném Tower Bridge. Mystyka je ta tam. Zde přichází Sherlock Holmes a jeho vědecké důkazy. Samozřejmně, že vše na pokraji zákona a často je v cele pro neuposlechnutí policie. Bohužel mi to nepřišlo historicky věrohodné ani vtipné. Celý sál byl nasáklý atmosférou přílišného očekávání a najednou konec a praktiky nic co by stálo za to na to vzpomínat

Fame - cesta za slávou (2009)

dle filmového scénáře neprobíhala žádná rivalita, až na jednu nafoukanou baletku ... myslim že ve skutečnosti je rivalita na školách tohoto typu obrovská ... hudebníci nesnáší baletky a baletky nesnáší herečky a podobně... po hudební stránce uspokojivé ale nepřináší žádný hlubší smysl... ano možná bych pochválil že byl věnován větší prostor neúspěšným a snaživým jedincům a jejich osudům.

Václav Havel, Praha - Hrad (2009) (seriál)

měli bychom být na sebe více hrdí jako národ ... dnes už je to každému u prdele...tehdy lidé bojovali za svobodu a byli jednotní ... co dnes bojovat za očistu a povznesení národa

500 dní se Summer (2009)

nijak zvlášť mě to neoslovilo. Přijde mi že takovým příběhů jsou mraky a má cen točit každý?

Veni, vidi, vici (2009)

škoda mluvit na českou kinematografii slabý podprůměr - asi jediná věc co se mi líbí je že zapomněl na bráchovo první den ve škole ... podobná zkušenost.... vstával jsem ve 4 ráno abych se stihnul vrátit a být tam s ním

Vyfič! (2009)

Zas po delší době zábavný film plný napětí který nenudí a dostane si vaši přízeň. Režisérská prvotina Drew Barrymore a myslím že skvělá :)

Pařba ve Vegas (2009)

jedna hvězda za závěrečné titulky a dítě s brýlema ... jinak vtipy vtipné nebyly a celý film jsem čekal kdy se to rozjede nebo kdy mě to dostane

Precious (2009)

Někdy si člověk říká, že některé příběhy se ani nemohly stát....A ještě bych uvažoval pro novou nominaci na Oscara. Oscar za nejlépe ztvárněnou zápornou roli. Matka hlavní postavy - to je snad zlý sen...člověka takového charakteru bych střílel!