Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Nevím, jak to ten Asa dělá, ale i kdyby celý film byl tak na 3 hvězdy (v tomto případě tak na tři a půl vzhledem k celkovému dojmu), tak jen za jeho výkon je to o hvězdu víc. A druhou hvězdu do plusu za jeden z nejuvěřitelnějších hereckých výkonů vůbec Jackovi Scanlonovi

Disco (2010)

Luke Snellin je velice zajímavým přírustkem do výčtu vykvétajících řežiserů. Je na první pohled, že jeho koníček ho baví, doufám, že brzy zase přidá další krátkometrážní kousek. A pevně doufám, že u takových milých kousků, jako je Mixtape a Disco zůstane ještě alespoň pár let, aby se nepotopil při pokusu o celovečerní snímek. Rozhodně má při ruce jeden neocenitelný element - Bill Milner - bez tohoto herce by Snellinovy snímky měly jen pěknou kameru a kompozici. Bill tomu dodává i přirozený herecký talent :-) Video zdarma ke shlédnutí zde:Disco - Luke Snellin, Bill Milner

School of Comedy (2009) (seriál)

Dostupné na youtube, rozhodně to má šmrnc (druhá série především), ale nečekejte ani zázraky ani Millnera :-) Rychlý popis? Děti cca 12 - 16 let dělají komediální šou formou krátkých skečů, která naráží často na "svět dospělých" a jeho absurdity. Osobně bych řekl, že ty děti dělají spíš šou pro dospělé a nemyslím, že by to bylo určeno dětem :-) pěkné je např: http://www.youtube.com/watch?v=mqr2pub_GM4&feature=related jo a geniální jsou skeče s umělcem, aneb "What the FUCK is that?!"

Cesta (2009)

Toto je naprosto uzasny snimek, ktery je stojici i lezici vpodstate na vykonu dvou hercu. Z nich ten detsky si zaslouzi uznani a ten dospely je vyborny prakticky ve vsem. Je to skvele zahrane, rezirovane precizne, kamera posloucha rezisera i strihac to taky vubec neudelal spatne :-) Tento film umi zahrat na emoce, umi byt velmi cennym kouskem ve sbirce kinematografie a zaroven umi byt i snimkem, na ktery se da dat podivat bez vycitek znovu a znovu. Klobouk dolu ;-)

Kick-Ass (2010)

Skvělé provedení. Mírna nadmíra naivity tomuto dílku kupodivu přidává příjemný šmrnc a tempo po celou dobu od začátku až do konce. A při bitce ve skladišti jsem se díky hudebnímu podkladu (předpokládám, že tam od Murphyho) cítil, jako při 28.dní poté :-P

Čistá duše (2001)

Zcela výjimečně budu tentokrát stručný: Co se mi líbilo? Všechno! A co se mi nelíbilo? Nic takového jsem nenašel. Geniálně napsané a geniálně zahrané.

Pan Nikdo (2009)

Mám takový neblahý pocit, že jsem udělal v jedné věci chybu. Na celý film jsem se soustředil, protože mi byla známa tématika, takže abych nepřišel o žádnou důležitou scénu, bez které bych nepochopil pointu. I na jedno skouknutí se jedná o výborný zážitek - perfektně provedené dílko, které nebylo pokaženo ale naopak spíše doplněno opakujícími se hudebními motivy (nikdy by mě nenapadlo, že to občas může být i k dobru). V čem si tedy myslím, že spočívá můj neblahý pocit? Spočívá v tom, že bych lépe udělal, kdybych si s menším soustředěním na každou scénu raději film pustil dvakrát za sebou, protože pokud nemá být film prokouknutelný až do konce, pak je jasné, že musí obsahovat i nepodstatné scény nebo dějové linie, které mají do závěru držet pozornost diváka a toto se povedlo geniálně :-) Líbí se mi (a nejsem sám) alegorie ke skutečnému životu v podání chaoticky působících útržků, se kterých se vše sestává, ale které nakonec dávají vlastně perfektní smysl. Ale o čem by ten život jinak byl, kdybysme si vše "nalajnovali" dopředu, dosáhli toho a už neměli pro co žít? Podtrženo a sečteno - plný počet to zatím nebude, např. z důvodu již zmíněného občasného vypůjčování z jiných filmů a je také pravda, že (a teď si budu stejně jako v běžném životě=tomto filmu solině protiřečit s pochvalou na chaos jako dobrou vlastnost tohoto filmu) alespoň jedna z rozebíraných tématik (viz. motýlí efekt, teorie strun atp.) mohla být o něco lépe vysvětlena pro diváky, kteří nemají ponětí o čem je řeč, jinak si myslím, že méně zkušený filmový divák tento film prostě nemá jak ocenit, když nebude nad těmito tématy vůbec u filmu přemýšlet... Zbytek je ovšem až na detajly symfonie a proto 80%