Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Není mnoho westernů, který by mě bavily od začátku až do konce. Tenhle k nim rozhodně ale patří. Smál jsem se od začátku až do konce, užíval si vodopád inteligentního (i toho méně, ale o tom za chvilku) humoru a (v žánru komedií dnes již prakticky nevídaná věc) dokonce měl tenhle snímek i příběh. A to smysluplný a dotažený. Chvíli jsem se rozhodoval nad nejvyšším hodnocením, ale byly 2 scény, který šly za čáru vkusnosti a hvězdu sráží. Sraní a chcaní (za slovník se omlouvat nebudu, na divokým západě se sprostě mluvilo, tak proč by to někomu mělo vadit ve filmu o "zlém, škaredém a hnusném" divokém západu?) do inteligentního humoru neberu, ten zbytek jo. Ten, kdo humor filmu nepochopil, asi čekal na vílu Zuběnku :-)

The Kid from Nowhere (1982) (TV film) odpad!

Sice naprosto chápu, že matky - samoživitelky - s postiženým dítětem to neměly lehké ani před 30ti lety a už vůbec ne teď. Ale tohle nebyl film, tohle byl spíš hodinu a půl dlouhý polodokument o tvrdohlavé rodičce, která se chovala, jakoby sežrala věechno neštestí světa a byla jediná. Která se chovala tak, že by s ní v jedné místnosti vydržel jen retardovaný jedinec. Která se chovala přesně opačně, než by udělal jakýkoliv jiný racionálně uvažující člověk. Která se chovala tak, že ospravedlňujíc se postiženým dítětem jen ubližovala všem okolo, hlavně pak onomu dítěti. Filmy (i ty slabší nebo ty, které prvoplánově hrají na emoce) o podobných sociálních tématech mám rád jako oddychovky. Ale film, kde se nic neděje, postavy se chovají naprosto nelogicky prostě není pro mě. Ani náznak po emocích, kterými by se aspoň ta nuda snažila maskovat. V polovině film vypnut. 3. film v životě, který jsem nedokoukal až do konce (a že jsem schopný tupě zírat až do konce prakticky na cokoliv). EDIT: Po rozmyšlení dodíváno do konce. Názor na film nezměněn

Kid (1921)

Je úžasné, jak mě němý film dokáže i po bezmála sto letech pobavit upřímněji, než většina soudobých děl.

Klukanda (2011)

Normálně mám tyhle festivalovky rád i s minimálním příběhem, prostě si jen užiju výbornou práci na režisérské stoličce, protože ta bývá jedním z nejdůležitějších prvků úspěchu výborných hereckých výkonů. A často mi to stačí k tomu, aby mě film bavil. V tomto případě je ale až tak přirozený, že by se celý scénář zřejmě musel vejít do jednoho delšího souvětí. Ani relativně krátká stopáž už to nezachraňuje a o existenci tohoto filmu nebudu vědět už asi tak za 5 minut. Škoda, potenciál byl rozhodně velký, režie super, výkony dětských herců super, není to úmělý, super... Ale ve výsledku nudné až otravné.

Noe (2014)

Ehm, tohle byl vtip? Blázen Gladiátor, kterýho byste utopili jako prvního, pak nemastná neslaná uječená Hemeroida Watson, do toho trochu nechutně digitálních zvířat, přidat špetku fantasy prvků, protože na to prej dneska nadržení teenageři letí a výsledek? Jedna hvězna je za to, že jsem se chvílemi i trošku pobavil (vpodstatě jen díky úžasnému Metuzalémovi Hopkinsovi). Druhá hvězda je tak nějak z celkového pocitu. Sám nedokážu popsat proč, jestli za to, že jsem to nevypnul v půlce nebo prostě jenom za snahu.. Ale byla to nuda, tahle látka k pořádnému zpracování prostě potenciál má. Celkem důležitá poznámka ke komentáři: Jsem ateista, neřešil jsem původ látky. Naopak si myslím, že jsem dal takhle lepší hodnocení, něž kdybych si večer před spaním předčítal Bibli, protože jinak bych teď asi dělal blé blé

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Jestli jsem tenhle film někdy viděl, bude to už dávno. Náhodně jsem si vybral "nějaký starší Menšíkův film", aniž bych si přečetl obsah. Ze začátku to vypadalo na komedii s klasickým Menšíkovským humorem. Místo toho jsem dostal syrový pohled malého kluka na předválečná léta a jeho předčasné dospívání a přebírání zodpovědnosti v době 2. Sv. války, zničení Lidic atp. Sic jsem měl chuť na lehkou komedii, dostal jsem celkem drsný drama. A rozhodně toho nelituju!

Druhá nebo první (1998)

Rodinné drama? Určitě. Komedie? Občas se sentimentální úsměv na tváři objevil, ale na komedii to byla dost drsná sonda do života rodiny s rozvedenou umírající matkou, která ne a ne přijmout, že se o její děti macecha dokáže postarat, tak jí háže klacky pod nohy, jak to jen jde...

Na život a na smrt (2013)

Tak nudné náborové video do armády, parodující Ramba, už jsem dlouho neviděl. Ale 2* za snahu jsou myslím víc než dost ;-)

Sobecký obr (2013)

Aneb pohled do života někde v bronxu očima agresivního nevychovaného blběčka s IQ pod bodem mrazu. Kouzlo tohoto filmu tkví vlastně jenom v tom, že si občas stihnete udělat malé sympatie k vedlejším postavám (hlavně podstatná je role kamaráda, který asi tak jako jediná z postav má IQ normálního člověka a nikoliv jen automatické pračky (vypnuté a rozbité) na šroťáku... Kouzlo je hlavně v tom, že představitel hlavní role (buď takový je a nebo tak skvěle hraje) Vás nenechá ani na okamžik necítit vůči němu nic víc, než jen silné asympatie a pohrdání. Kdo mu v kterékoliv části filmu začal fandit, potom si asi místo sledování zašel na záchod nebo tak :-) Nicméně jsem si celý film říkal, že tvrdší už to nebude a klobouk dolů, jak to pěkně dokázalo gradovat dál a dál a dááál... Až mu nezbude nic jiného, než se upnout ke koni, protože lidi z jeho okolí kvuli jeho nerozvážnosti občas končí v base nebo třepou bačkůrkama, až mu nic jiného ani nezbyde. Vzhledem k tomu, jak je to zahrané, bez debat 5*. Vzhledem k tomu, že tenhle film mě neskutečně nudil a nedal mi žádnou přidanou hodnotu, tak max 1*. Tohle je hrozně obtíženě objektivně hodnotitelný film, každému z něj bude vyhovovat (nebo naopak bude odpuzovat) něco jiného. Mě třeba velmi imponovalo, že pro mně byl film ještě na hranici stravitelnosti, i když nudný a prázdný, ale z americké produkce se nikdy takového syrového filmu nedočkáme (prostě proto, že za takovýhle snímek by bez prdele ve většině světa jejich tvůrce upálili na hranici a v USA by jim ještě předtím prohnali srdcem pro sichr dřevěný kůl posázený stříbrem a se špetkou česneku) a proto jsem ochotný přidat v hodnocení už jen za to, že takovýchto filmů opravdu vznikne jen hrstka (podobné, jako mnohem uhlazenější film, který jsem nedávno viděl film "Kluk na kole") a já si vážím opravdu odvážných tvůrců ve světě kinematografie.

Space Warriors (2013)

Celkem zbytečná jednohubka. Spíš jsem si pustil se zvědavostí, jak budou hrát někteří z herců, když si natáčení budou užívat, nikoliv pro honoráře. A mile mně překvapilo, když jsem zaznamenal dokonce i nějaký ten děj, především potom bylo překvapením, že takový děj už vůbec ne :-) V rámci žánru (rodinný, sci-fi) se z tohodle počinu nakonec vyklubal celkem průměrný snímek. Nicméně se nakonec rád přikloním k mírně nadprůměrnému hodnocení, protože je to sice jednohubka, ale celou hodinu a půl jsem měl na tváři takový ten spokojený naivní úsměv. No chlapi, řekněte sami, kdo z Vás by v dětství nechtěl být přesně na témže místě, jako zdejší "Space Warriors"? :-D