Ten den přijde (2016)

Tenhle film nejde popsat slovy, ten se proste musi videt! Dokonala prace s herci, s hudbou, s atmosferou, s divakovymi emocemi, stopaz je tak akorat, aby film divaka dokonale vcucnul, ale zaroven aby se nemusel zacit babrat v nejakym silenym patosu. Cele to pusobilo celkem realistickym dojmem, casto az i dost syrovym a to u filmu obecne miluju. Krucinal, kdyby slo dat 6 hvezdicek, tak je tam nacpu. Film nedoporucuji snad jen jedincum se slabym zaludkem a pak hlavne ne k romantickemu rande s pritelkyni :-D

Predátor: Evoluce (2018)

Už dlouho jsem se u filmu tak nenasmál od začátku až do konce. Ony takový vysokorozpočtový béčka, který si nehrajou na nějaký artový patlaniny, dokážou kolikrát pobavit člověka mnohem víc, protože celý film jsem musel být ve střehu, když s každou hláškou nebo scénou mohl přijít nějaký nápaditý popkulturní odkaz. K dokonalosti a páté hvězdě za celkový subjektivní dojem a zábavu tomu chybělo opravdu jenom kousíček. Rozhodně film, který nezůstane jen jednohubkou na jedno odpoledne.

Toman (2018)

Film se mi líbil, byl natočený poutavě i přes delší stopáž neměl prakticky hluchá místa a děj odsýpal. Během první poloviny jsem si jenom říkal, že jsem film čekat podstatně temnější, ostřejší. Což naprosto vzápětí splnila druhá polovina. Ale ruku na srdce - třeba na Pouta nebo Ve stínu tohle nedosáhlo, protože tam dokázali ještě lépe nechat diváka cítit tíseň doby nebo v případě Pout navíc vnímat tu vyšinutou mysl, kterou tam Ondřej Malý zahrá naprosto geniálně :-)

Hvězdná brána: Třetí říše (2018) (seriál)

Jako velký fanda SG ve všech podobách jsem si tohle samozřejmě musel dát, jako jednohubku. Musím říct, že jsem se hodně bál, když tu tolik lidí psalo o tom, jak si to protiřečí s původním filmem ve spoustě věcí, ale nakonec byl důvod jiný - spousta lidí jenom komentuje něco, na co se ani nedívali. Tohle je pro fanoušky a pro fanouška snad těch (nakonec většinu stopáže neurážlivých) 100 minut nemůže být žádný nepřekonatelný problém. Protože kdybych to neviděl celé, tak by mi mi to opravdu nezapadalo do sebe a byla by ztráta času se dívat.

Eva a Leon (2015)

Miluju tyhle feelgood filmy a popravdě řečeno bych čekal i vyšší hodnocení, protože filmu prakticky není co vytknout. A to, že je průběh filmu předvídatelný? Vždyť přesně to je důvod, proč si člověk takový feelgood film pouští. Chemie hlavních postav fungovala na výbornou a má očekávání byla tedy bezezbytku naplněna.

Houslový klíč (2013)

Viděno zcela náhodou a musím říct, že se jedná o překvapivě dobrý film, ať už z pohledu hereckých výkonů, tak i celkem propracovaného děje. Člověk si musí na dějové posuny přicházet průběžně s malým hrdinou a co více, tak vlastně velmi dobře pracuje (jiný komentující to kritizoval, ale je to zjevně věc názoru) s tím, jak dokáže pracovat dětská fantazie. Nebo je to tím, že klučík dostal na začátku kopačákem do hlavy? Nebo je to vážně kouzlo? Tak přesně tyto otázky mě celý film až do konce držely u obrazovky jak přibitého. A budou i vás ostatní. Vidět to v době Vánoc, pak bych se neubránil sentimentální plné palbě 5*, ale v únoru aspoň můžu zůstat u objektivnějšího hodnocení. Rozhodně však větší nadprůměr, jako celek.

Někdo jako Hodder (2003)

Zajímavá ukázka toho, že když to rodiče přeženou s výchovou "nastav druhou tvář a když už se stalo, tak nastav třetí", tak se může takové šikanované děcko začít chovat jak na práškách (bůhví, co mu ta podivná pekařka dávala do těch koláčů :-P ). Jako upřímně, kdo si v mládí něčím takovým prošel, tak se při zpětném pohledu až lekne toho, jak ta obrovská nadsazenost vlastně ani tak moc nebyla nadsazená. Ale bylo to celé zabalené v tom pičovském divném fantazijním kabátu, takže jsem si musel místy klepat na čelo. Buď to teda měli točit jako dětský film bez těch depek kolem. Nebo to měli natočit jako seriózní drama, což místy bylo a fungovalo by to s tímhle výběrem herců myslím velmi dobře. A nebo z toho měli udělat regulerní fantasmagorickou sračku od začátku až do konce, abych to vypl hnedka a neblil až na konci filmu, jak to celé dokázali doprasit. A ne kombinaci od všeho něco, kdy sice film místy bavil, místy byl vážný, ale jako celek prostě nemůže držet pohromadě jen silou víly... ehm, pardon.. vůle. Sorry jako.

Na návštěvě (2015)

Cely film az perfekcionalisticky budoval atmosferu a napeti. Rozhodne tedy vetsinu stopaze bavil zpusobem, kvuli kteremu jsem si film vybral ke shlednuti. Budiz i zapomenuto, ze tu nekteri v komentarich dost neurvale spoilovali bez upozorneni na spoil. I tak to dokazalo napinat a fungovat na 5 hvezd s prehledem. A clovek se tesil na grandiozni finale (mozna i trosku doufal na nejakou vzpominku na Jenicka a Marenku), kde se to vyuzije.... A v tom je ten problem. Zadne finale. Sup sem, sup tam a hotovo. Zadne desive utikani, zadne... nic. Trochu jsem se citil, jako by mi mistr reziser rozmaznul do ksichtu zahovnenou plinu inkontinentniho senila a pak byl jeste prilis liny se mi aspon vysmat... Jsem ted velmi rozpolceny (ne, nenarazim na dalsi film rezisera, na tolikrat zase rozpolceny nejsem), jestli dat 2 nebo 3 hvezdy za celkovy dojem, ale diky tomu, ze film byl jinak majstrstych, tak 3 to budou.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Mam Ritchieho styl rad, ale u fantasy zanru bohuzel casto "jiny" styl casto pusobi az kycovite a hloupe. Ani to nemusi byt vylozene fantasy, staci si vzpomenout na akcni hudbu v historickem Krali Skorpionovi, casto velmi podivny historicky Ironclad a nebo opravdu misty velmi velmi do oci bijici modernizace ve vykradacce Ve jmenu krale od legendarniho prznitele stribrneho platna Uwe Bolla. Ne, to ze mam rad nejaky styl, to fakt jeste neznamena, ze se hodi naprosto ke vsemu. Legenda o meci nenudila, bavila, hlaskovala, i nezvykle malou trosku krve dala... Ale ne, jako celek to proste nebylo vic, nez jine prumerne pokusy o novatorsky pristup.

Kouzelníci (2010)

Velice zajímavý náhodně shlédnutý film. Mám filmy o iluzionistech rád a tady mají i celkem dost jevištních scén, což bylo potěšující. Navíc, ačkoliv má být film zřejmě určen dětem, resp. pro celou rodinu, tak se snaží předat celkem silné a důležité poselství i dospělým.