Star Trek: Do temnoty (2013)

Film je líbivý, vizuálně naprosto vyladěný. A rozhodně ani nelituju těch 2 hodin nudy, protože se na to dívalo dobře a bylo příjemné vidět pohromadě tolik dobrých herců. Škoda, že scénář asi dostal přímý zásah faserem, protože jsem nevěřil, že může existovat prázdnější a děravější scénář, než u Transformers 3. A ejhle, zjevně ano ;-) Konec i zvraty předvídatelné od začátku a na vině jsou přílišné detajly na ty 3 řádky scénáře.

Intimní tajemství (2007)

Film jsem viděl už před mnoha lety, ale na odpad to není (jak tady někteří dávají). Nepopírám, že film je opravdu šokující, ale je také rozhodně naprosto nezapomenutelný. Nicméně jen na jedno podívání, poté mě nic nepřesvědčuje k dalšímu shlédnutí. A že by to byl průměr? Horší průměr určitě. Za zapamatování mi stály jen herecké výkony hlavní představitelky a tématika filmu. Nic víc v tom netřeba hledat.

Sex 100+1 (2007)

Vtip to mělo, jinak někdo asi při psaní scénáře asi víc myslel na sex než na samotnou tvorbu. Nicméně nevidím důvod, proč film nezařadit (sice k horšímu, nicméně stále) k průměru. Lepší 2 *... PS: Myslím, že od teď si raději před souloží rožnu (pro méně chápavé "rozsvítím") a proklepnu rodokmen :-) EDIT po 8 letech od 1. shlédnutí: Asi jsem to chytil v mnohem lepším rozpoložení, protože po letech mi to přišlo nadmíru zábavné a po mnoha shlédnutých komedií patřící k tomu lepšímu :-)

Chlapec s červeným vozíkem (2012)

Film je to skvělý, po stránce, že umí chytit za srdce a říct si, jak by to vypadalo, kdybysme to samé, jako klučina, podle kterého je film natočen, něco užitečného udělali pro lidi v nouzi. 4* naprosto zasloužené, 5* to ale nedosahuje, místy ten patos přímo teče proudem a to brání nejvyššímu hodnocení ;-)

Záměna (2010)

Holý průměr, ale není to tak špatné, jak tady někteří píšou. Jsou 2 věci, které v tomto filmu vybočují z průměru. V kladném slova smyslu výkon (výron) Jasona Batemana, naopak v záporném však toporný nevýkon Jennifer Aniston. Což dostává celkové hodnocení opět jen na obyčejný průměr. Edit po 8 letech: nakonec to po letech na druhé shlédnutí nebylo tak špatné :-)

Lake City (2008)

Film na tahání divákových emocí, oni říkali.... Drama, které má všechno - dítě, smrt, řešení detských traumat atp., oni říkali... Ani ne tak spatné herecké výkony, oni říkali... Tak do prčic, proč to ze mě nedostalo jedinou emoci, i když se tam všichni vrhali kolem krku po sáhodlouhém vysvětlení celé minulosti, která je jasná snad úplně od začátku? Jo aha, právě tím to asi bude ;-) Ale dusil jsem se "jen" cca půl stopáže a herci jsou sice naprosto sešněrovaní tupým scénářem, ale dá se na ně dívat líp, než do vypnuté obrazovky, takže 1* si to zaslouží.

Koupili jsme ZOO (2011)

Pro mě jen vysokorozpočtový (tzn. trochu audiovizuálně líbivější) průměr. Ale vzhledem k těžké nevyužitosti hereckého potenciálu skvělého obsazení tohoto snímku bohužel stále jen průměr. Jediná herečka v celém filmu, které jejím vzhledem stačil k perfektnímu výkonu ten dvou řádkový scénář byla asi Scarlett. Umí hrát i kukučem bez prázdných dialogů. Zbytek herců už předtím mnohokrát dokázali, že mají na mnohem víc, než co předvedli tady...

Mládeži nepřístupno (2013)

28.7.2013 - Normálně na takových kravinách ujíždím a z epizodních blbůstek se vždycky najde aspoň jedna, která chytne za srdce a zachrání aspoň trochu celkové hodnocení. Tady to bylo právě naopak. Ještě v půlce filmu jsem byl ochotný zavřít všechny 3 oči a dát 2*. Při koncových titulkách 1*, ale "přídavek" na konci mě přesvědčil o totálním odpadu. Je to u mě k nevíře, normálně takovýchle nesmysly zastávám, ale asi prostě jen nebyla ta správná nálada... EDIT 23.6.2023 - Nestává se, že bych tak výrazně měnil hodnocení, navíc z odpadu na dobré, ale tento film je zábavný a prostě celý vypráví v metaforách, které jsou místy poměrně hluboké. Jen člověk musí číst hodně mezi řádky a nic tady nebrat doslovně, jako jsem to kdysi udělal asi v nějakém horším rozpoložení. Dnes jsem tomu dal šanci po 10 letech znovu, abych se odreagoval po těžkém týdnu v práci a nelituji toho.

Scary Girl (2011)

Je to příjemná 4 minutová kravinka, člověk si hned vzpomene na ty role upírů atp., ale netroufám si "hvězdičkovat". Jednohubka, lepší vidět, než si dělat obrázek z hodnocení.

Hancock (2008)

Jasně, "Henkokot" je v základu průměrný film na příjemně strávený večer bez jediné hlubší mylšenky. Ale pokud žgryndáte nad efektní akcí s nápaditými využívání lamp jako zbraní, pokud tečou sliny po bradě při poslechu opravdu dobré filmové hudby (především pak vyzdvihnu hudební motiv ve finále), pokud vám teče z Charlize Theron, nehledáte silný příběh, ale rádi se podíváte na superhrdinskou komedii, která není jen ubohou slepenou parodií na 50 dalších filmů, pak si i u vás tento snímek velmi snadno získá jednu hvězdu nad šedý průměr, jen si to umět náležitě vychutnat ;-)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            ­ Je málo filmů, ze kterých už roky používám některou hlášku. Ale když se mě někdo zeptá, proč ze mě táhne alkohol, tak prostě už nejde neodpovědět: "Protože chlastám, krávo!" :-D