Vyvolený (2000)

Být možnost dát 4,5 *, dám ji tam. Filmu k dokonalosti prakticky nic nechybí. Patří mezi moje oblíbené snímky, na které se čas od času rád znovu podívám. Herecky zvládnuté (hlavně legendární Eliáš) perfektně. Jen si skromě myslím, že film má zbytečně chvílemi totálně nevyužitý potenciál látky. Ale kousíček hodnocení u mě konkrétně ztratil tím uspěchaným závěrem. Nezkoumal jsem to, ale musím se podívat po nějakém directors cutu, jestli k Vyvolenému je, protože by mě dost zajímalo, jak by vypadal konec bez zásahu produkce do délky stopáže...

Kutil Tim (1991) (seriál)

Tomuhle seriálu nemůžu nedat plnou palbu. Vždyť jsem na něm vyrůstal a sledoval ho už v době, kdy jsem polovinu (i více) vtipů ani nemohl pochopit. Vždyť vždycky, když se na něj po letech znovu a znovu podívám, rád se k němu vracím a u každičkého dílu se nasměju. Vždyť o jakém současném seriálu s dobrým hodnocením na CSFD se dá dneska říct to samé? O třetině? Čtvrtině? Víc těžko. Jestli u sitcomu má být hlavním měřítkem kvality zábavnost a nápaditost, která diváka vtáhne a rád si po nějaké době s nadšením zhltne celou sérii znovu a znovu se pobaví, pak mi těžko někdo vyvrátí, že přesně tímhle Kutil Tim jako seriál není. Proto zasloužených 5*. Pánové a dámy, nemyslím si, že by tady měly strhávat hvězdy z hodnocení přehrávané dialogy (které naopak podporují zábavnost dialogů a v Červeným Trpajzlíkovi je to možná ještě znatelnější a přitom se u něj tohle v hodnocení neřeší). Kutil Tim je o dospělém děcku. A já se do něj vždy rád vžiji ;-) A ještě pro doplnění: zvědavě jsem si teď pročetl asi 40 komentářů, které tu už byly předemnou a jen to potvrzuje moji poslední větu. Všimněte si, jak propastný rozdíl v hodnocení je často mezi komentujícími muži a komentujícími ženami. Holt asi nejsem jediný muž, který se rád stane zase dospělým dítětem :-D

Podfukáři (2013)

Zvláštní. Já si ten film užil v kině naprosto perfektně. Ale z toho, co jsem si přečetl na netu, tak už chápu, proč tady některé komentáře hlásají postrádající logiku, nenavázanost některých scén na sebe a útržkovitost. Přesně podle toho se totiž jednoznačně pozná, kdo si tenhle film stáhl z internetu a ani nebyl schopný si při stahování přečíst, že stahuje špatnou verzi, která má přeházené některé scény, některé chybí a jsou nahrazeny útržky z jiných částí filmu atp. :-D

Kick-Ass 2 (2013)

Sice nedosáhl na dokonalost jedničky, ale stejně je to pořád Nářez se vším všudy. Akce bylo dostatek, dokonce už teď vím, jak musí vypadat, když se na Comic-conu strhne bitka o autogram Stana Leeho. Hláškuje se o sto šest. Jen škoda i výhoda v jednom - Hit Girl nám za ty neustále odklady natáčení povyrostla víc, než se do této role hodilo, ale naštěstí zase za tu dobu Chloe posbírala cenné zkušenosti s režiserskými velikány (jako např. v Hugo a jeho velký objev) a na jejím výkonu je to opravdu znát. Bože, já ani nedokážu vyjádřit, jak moc jsem se od jedničky těšil na druhý film o Kick-Assovi a dopadlo to dobře ;-)

Nevědomí (2013)

Film má své mouchy, na plný počet to rozhodně nebude. Občas nějaký ten menší logický nedostatek. Nicméně 80% si zaslouží, 3* už by byly zase málo. Na Oblivion jsem se začal dívat s obrovským skepticismem v oku (i přes poměrně příznivé hodnocení na CSFD) a to se mi nakonec pro celkový zážitek z filmu vyplatilo nejvíce. Nic jsem nečekal a dostal jsem podívanou. A dostal jsem také chuť se po shopech poohlédnout po Trapanesově orchestrovce z Oblivionu, hudba mi doslova padla do noty :-)

The Rainbow Tribe (2008)

Určitě nadprůměr v době, kdy se hrne jedna vysokorozpočtová brynda za druhou. Tenhle snímek jim může směle konkurovat. Příběh to mělo a to logický, emotivní, ale i přes to si film udržel nadhled a humor v tom přesném správném poměru. První scéna může být pro hatery amerických komedií dosti odrazující, ale věřte - kromě scén s prděním tam nic horšího není a bez nich bych dal plnou palbu hvězdiček. Výsledek? Pohádka o "Harmovi", který umírá na raka ;-)

Zrození šampióna (2009)

Jako drama lehce nadprůměrné, herecky zvládnuté. Životopisně místy dost upravené do naivní jednoduchosti řešení těžkých životních situací. Film si zaslouží dobré hodnocení. Co naštve fandy tohoto sportu, ale mě nyprosto vyhovovalo je, že nečekejte půl stopáže trávníkuryvného zpomaleného běhání po hřišti, jak bývá u většiny filmů tohoto druhu zvykem...

Čtyřicítka na krku (2012)

Jen jedno krátké prdění na celý film? :-) Řeknu to asi takhle: Judd Apatow nám zřejmě představil svou přibarvenou biografii, protože film se více méně skládá z takových malých "epizodek" u kterých jsem se příjemně zasmál a i přes útržkovitost a místy přehrávání působí velmi reálně. Herci se vyřádili a mě to bavilo.

Zbožňuju prachy! (2006)

Takové příjemně syrové, kdy si všechny postavy dokážete ztotožnit s někým ve vašem nejbližším okolí. Jen ten konec byl takový nedovařený a až do očí bijíc naivní... Každopádně do průměru se to ještě s odřenýma ušima vešlo ;-)

Báječná sedmička (2005) (TV film)

S přihlédnutím k rozpočtu filmu a určení pro televizi místy úsměvné drama na 4*. Palec nahoru hlavně za Christophera a jeho skvěle zahranou roli.