Armáda temnot (1992)

Jsou filmy, u kterých je třeba myslet. Pak jsou ty, u kterých netřeba... Zde je jeden takový. Tady na ten se prostě kouká a kochá se, jak parádně se ti kostlivci řežou, jak démoni dělají bububu a kous-kous, jak hlavní hrdina - nečekaný to drsňák - bojuje s temnotou, aby se mohl vrátit domů, do své milované práce v supermarketu. Mentálně nenáročná, ale vtipná a nápaditá zábava a parádní triky.

Citadel (2012)

Velmi strašidelné ve svojí myšlenkové podstatě... Atmosférické a sugestivní ve svém podání... Psychotriller s hororovými prvky se sociální tématikou. Kdo hledá strašidla, příšerky, nebo zombárnu, tak tady ne... tady je to o živých zrůdách.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Pokoukáníčko - oku velmi lahodící, skvěle ozvučené, propracované a precizní, nevtíravě milé až dojemné, celou dobu zábavné, moc dobře zahrané. Víc takových "pohádek".

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Nad očekávání vydařené zpracování - líbilo se mi víc, než jednička. Vizuál parádní, výborné masky a kostýmy, pěkně to odsejpá, na nudu a lelkování nebylo hluchých míst.

Národ snílků (2010)

V rámci svého druhu povedený kousek. Není to sice žádný zázrak kinematografie, ale oceňuju dynamiku příběhu, poutavě poskládaný scénář, dobrou kameru, dobré herecké výkony a fakt, že z toho neudělali moralizující agitku se zdvyženým prstem a zhnuseným odplivnutím.

Panika v městečku (2009)

Bizarní je to celé... příběh, skladba hlavních hrdinů, scénář a výtvarná stránka především. Až dětinská hravost, "parádní hlášky", originální a extrakreativní pojetí, skvělý a vtipný relax.

Ladič pian zemětřesení (2005)

... chcete-li se nechat odnést do jinam. Zvláštně přitažlivě odtažité... nelze se plně ponořit, ale odtrhnout taky ne. Asi proto, že je to jako sen. Je to jako lucid dream.

Million Dollar Hotel (2000)

Nějak pořád nechápu, proč se tolika lidem tenhle film nelíbí... Že je "podivný"? ... Vždyť je tam tolik jemnocitu!

Rituál (2006)

Jenom ředěný odvárek originálu. Nezachránil to ani můj milý Badalamenti.

Mutant (2006)

Kromě muzikálu, westernu a porna v sobě tenhle snímek snoubí snad všechny žánry... Velká zábava pro milovníka "jiných" a "divných" filmů... Dělali tam psí kusy a dopadlo to efektně. Jihokorejská "Godzilla" v mnohem vtipnějším a nápaditějším balení... Jestli je to parodie na západní nestvůrné velkofilmy, to nechám koňovi. Je to velmi primitivní i velmi chytrá zábava.