• Krátkometrážní

Terminator Genisys (2015)

Opravdu dlouho jsem neměl jasno, jak se k tomuto filmu nakonec postavit. Těch negativ je tu totiž opravdu velké množství. V prvé řadě si myslím, že samotný film ani nemusel vzniknout, ale budiž. Herecké obsazení je ale opravdová slabina. Arnold je boží jako vždy a má oblíbenkyně Emilia Clarke je super, nicméně dostali nezajímavý scénář a okolo sebe partu fakt nesympatických herců, navíc kromě kultovního Arnolda nikomu jeho role vůbec nesedí. Ve všech ohledech z toho čiší průměrnost a ta značce Terminátor nesluší, nicméně po těch příšerných trailerech a slabých úvodních tržbách to není taková katastrofa, jakou jsem od toho očekával.

Sociální síť (2010)

Nejinspirativnější film naší generace! A já musím poděkovat Fincherovi, že dokázal natočit luxusní filmový pomník člověku, který naše životy definitivně přenesl na síť. Zuckerbergovo uvažování je stejně cool jako hudební doprovod Trenta Reznora a role "přesně na míru" už nikdy nikomu nebude tak dobře sedět jako tady Eisenbergovi při jeho one man show.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Předlohu sice neznám a film je natočen tak, že je doslova převyprávěn, ale to mi v tomto případě vůbec nevadilo. Konečně jsem měl po dlouhé době možnost vidět romantickou komedii, kdy jsem se ani na chvíli necítil trapně a celou stopáž jsem si v super atmosféře a s neskutečně příjemným pocitem užil. Některé dějové linky vyzní do ztracena a další jsou tam naprosto zbytečně a občas jde trošku poznat, že velmi napjatý rozpočet se na filmu podepsal, nicméně to jsou pouze drobnosti a nebojím se tvrdit, že při další projekci půjde hodnocení ještě nahoru. Super film na zlepšení nálady.

Focus (2015)

Slušný casting a zajímavý námět, nicméně celé to vyjde nějak do ztracena. Navíc nejsem si jistý úplně jistý, proč tomu tak je, ale mám takový pocit, že Smithe jeho comeback neskutečně štve a připadá mi, že ho téměř obtěžuje stát na place. Snad to bude vina naprosto nezajímavých dialogů nebo celkově jalovému příběhu a do Suicide Squad se dá Smith už zase dohromady.

Fast Girls (2012)

Ultimátně neoriginální a naprosto předvídatelný film, kterých tady už byly desítky. Přesto se na to dobře dívá a hraje tam Lily James, takže za mě palec nahoru.

Norman fait des vidéos (2010) (pořad)

Asi jediný youtuber, kterého opravdu uznávám, protože jinak mám k těmto pseudo slavným osobnostem celkem averzi. Videa mají vtip i potřebnou originalitu. Nakolik jsem ovlivněn samotnou francouzštinou a typickým žabožrouckým humorem tady není úplně podstatné, nicméně je pravda, že ze začátku byla Normanova videa zárukou opravdové zábavy, ale v poslední době je jejich kvalita značně nevyrovnaná. Počkám ještě několik měsíců, kam to chlapec dopracuje, celkově zatím dávám plný počet.

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Z nepřeberného množství amerických talk-show je ta Craigova o parník nejlepší. Jeho skvělá improvizace a schopnost vést naprosto pohodový a uvolněný rozhovor na jakékoliv téma, dělá z této show ten nejvtipnější program, co si můžou (teda mohli) za velkou louží pozdě večer v televizi pustit.

Kung Fury (2015)

První trailer mě neskutečně navnadil, ale až videoklip Davida Hasselhoffa má očekávání dostal na tu absolutně nejvyšší možnou úroveň a výsledek? Přesně jaký jsem očekával - totální nářez! Má to i své slabší chvilky, ale těch absolutně luxusních, absurdních a už teď legendárních scén a hlášek je tam tolik, že jsem to na poprvé ani nestihl vše zaznamenat. PS: Prvních 10 minut řadím na svůj absolutní vrchol a jim by slušel i 6*.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Sice je to znovu to samé, ale tahle značka mě prostě nepřestala bavit (nepočítám naprosto katastrofální třetí díl) a jsem rád, že i přes velké komplikace tento film vznikl. Samozřejmě pátý díl zůstal nepřekonán, ale dostal jsem přesně to, co jsem očekával a až na některé opravdu nesmyslné scény jsem si to velmi užil. Obsazení super, scénář...no, řekněme, že nebyl naprosto zásadní pro natáčení, prostě taková nenásilná vata. Při rozloučení s Paulem Walkerem u mne emoce pracovaly absolutně na maximum. A co na závěr? Podívám se na celosvětové tržby a myslím, že není co dodávat - totální nářez.

Padesát odstínů šedi (2015)

Dokonale zvládnutá reklamní masáž a všechny ty, kdo na to šli do kina dobrovolně i nedobrovolně lituji. Film je sice zařazen do kategorií drama a romantický, ale není to ani jedno. Vlastně absolutně netuším kam tenhle průjem zařadit, protože na drama to není napínavé, romantické by to mohlo být možná prvních 15 minut, jenže to bych si musel nejdříve provést lobotomii mozku a až pak bez újmy poslouchat ty vytříbené dialogy, které toho mají se zajímavostí stejně tolik společného, jako letadlo společnosti Malaysia Airlines MH370 s hladkým přistáním. Dobře, tak tedy komedie? Možná se někteří zdejší uživatelé u filmu bavili, ať už chtěně nebo nechtěně, ale u mě zůstala bránice od křečí ušetřena. Tak sakra, do nějakého žánru to musí patřit. Erotický? Za těch pár minut? Ne. Telenovela? No, odpovídá to tomu nejvíce kvůli těm vztahovým dilematům typu: já chci ho, on chce mě, musím se kvůli němu změnit, on se musí změnit kvůli mně, nechci se měnit, on nejde změnit, ale já ho miluji a on miluje mne, ale my všechno vidíme tak odlišně a.... what? Proboha, o co tady vlastně jde? Bez emocí, šťávy, zábavy, napětí, vzrušení, jednoduše Fifty Shades of Grey vyšumí naprosto do ztracena a pokud po mně bude někdo chtít nějakou kratší recenzi, vystačím si s tímhle.