Útěk z Alcatrazu (1979)

Byla jsem poučena, že když se chci dívat na film podle knižní předlohy, je nejlepší si tu knihu nejdříve přečíst. A když se chci dívat na filmy o útěku z vězení, musím začít nejstarší klasikou - Útěkem z Alkatrazu. Možná i proto jsem neskutečně nadšená. Clint Eastwood s kamennou tváří mi sem zkrátka perfektně sedí. A obdivuji reálné uprchlíky - já bych ty nervy fakticky neměla.

V moci ďábla (2005)

Děsivě realistické, nechutné, skvělé.

Mučedníci (2008)

Příběh zajímavý, konec nepředvídatelný, postavy děsivé, prostředí nechutné, bolest a krev atd. přímo odporné. Úžasný film, pokud na to máte zrovna náladu :)

Zastav a nepřežiješ (2006)

Naprosto nesmyslná a nepochopitelná komedie, která měla spoustu zvratů a utíkala jako o život. A o to tam celou dobu vlastně šlo. O život. 88 minut uběhlo jako nic. Povedené.

Exmanželka za odměnu (2010)

Nevím co říct. Vtipná oddychovka, rádoby akčního rázu, nic převratného, ale nic hrozného a dokoukala jsem to, i když mě byllo naprosto jasné, jak to skončí. Až budete mít někdy chuť si vyčistit hlavu a budete mít 106 minut čas, vemte kafe, nebo čaj a jděte na to.

Karol (2005) (TV film)

Měla jsem nejprve pochybnosti, ale je to jeden z nejlepších životopisů, co jsem kdy viděla. Je sice fakt, že jsem z tohohle žánru mnoho neokusila, ale tak ať. Každopádně tenhle člověk, ať chceme, nebo ne, byl pro lidi důležitý a prošel si toho hodně a to všechno je tak úžasně zpracováno, že z toho dokázali udělat poutavý příběh.

Alois Nebel (2011)

Výtvarné zpracování a hlavně trpělivost kreslířů je na pět hvězdiček, ale příběh mě bohužel za srdce nechytl.

Guru lásky (2008) odpad!

Jsem jediná, komu příjde divné, že zatáhli takovéhle hvězdy do něčeho tak nezkutečně trapného a nepochopitelného? Ani jsem to nedokoukala. Blbost. Asi to hold není můj šálek čaje.

Záhada Blair Witch (1999)

Nechápu, co se na tom lidem tak hrozně líbí. Není to vůbec strašidelné, jenom stresující a po chvíli mi ječení té holky začalo lézt docela na nervy. Ale něco mi to dalo. I přes to, jak jsem se hrozně nebála nechci chodit do lesa sama. Ale kdybych si řekla, že to není horror, ale že je to opravdu nějaký videodeník, tak by to bylo celkem drsné. Takže z tohohle pohledu dám i dvě hvězdy.

Hrůza v Connecticutu (2009)

A víte,že to byl jeden z těch lepších horrorů, co jsem za posledních pár měsíců viděla? Připadá mi, že to jde trochu z kopce, ale tohle bylo fajn.