Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad) odpad!

K.kot po česky Indián. A na totmto vyrastá dnešná mládež!

Bučkovi - slunce, seno, vesnice (2013) (pořad) odpad!

Tak toto je moc. Keby Jojka začala chodiť z domu do domu a z chalupky do chalupy po celom Slovensku, tak by to skončilo najskôr ako toto ale skôr by to skončilo, že by to išlo z väčšej p.či do ešte väčšej pi.i! No koho už zaujíma čo niekto robil pred dvaciatimi rokmi a vešal to niekomu na nos. Č o niekomu, celému štátu! Jojka s Markízou sú dve K.rvy za čias starého zákona. Len aby tiež nezhoreli ako oni dve (sodoma a gomora), lebo toto čo sa tu prezentuje nespĺňa IQ húpacieho koňa.

Naši ma zabijú (2013) (pořad) odpad!

To musí byť človek demet, aby tomu uveril

Rain Man (1988)

Psychoanalýza dvoch rozdielných ľúdí. Na jednej strane autistický dobrák na druhej nedocenený márnotratný syn, obidvaja synovia jedného otca. Túžba mladšieho odísť, vidina peňazí a vlastného života na vrchole, zlomí až pocit, že nebol jediný ktorému sa dávalo. Postihnutý straší brat, ktorý pozná len svoj svet a pár ľúdí v ňom, sa stáva obeťou bratových intríg. Ale za akú cenu? Chce si ho snaď osvojiť ako sirotka a urobiť z neho slávneho Olivera Twista. Či si ho chce okočiť a zarábať na jeho handicape a ukazovať ho svetu ako Johna Merricka. Aj ten najposledný z Nás je človek a má city. A to stavia do popredia tento snímok. Naooko mi to príde ako obratené podobenstvo o márnotratnom synovi. On dostal viac a nič preto nemusel, ale napriek všetkému on tu nebol ale ty áno. A ty si si toho nevážil. Dostal si to po čom si celý život priadol. Iba staré auto a pocit menejcennosti. On čo bol na tom horšie, bol naozaj horšie lebo mu vidina peňazí nezatienila rozum. Nemôže a to je lepšie pre Vás oboch. To čo sa medzi Vami udeje bude podstatnejšie ako všetko bohatstvo sveta. Pocit že máte jeden druhého, Vám nikto nevezme. Po rokoch sa našli a navzdory osudu sú konečne spolu. Raiman - v antiiluminátskej terminológii skrytý význam pre diabla, v tomto prípade človek posadnutý chorou mysľou, ktorý si zaslúží obdiv a životný priestor ako každý z Nás. A tí čo uznavajú diabla, tí potrebujú pomoc, pomoc psychiatra.

Je to i můj život (2009)

Už dávno ma tak niečo nedojalo ako práve toto. Od Diaz som to nečakal, to že dokáže vcítene hrať rolu, ktorú si v osobnom živote ešte nemala čas vyskúšať. Preto plných päť aj za dve mladé protagonistky.

Romeo a Julie (1996)

Môj oblúbený Luhrmann v načasovom, svojskom, uletenom podaní najznámejšej drámy sveta aká kedy bola napísaná. Keď som film videl po prvýkrát mal som zmiešané pocity, ako po dávke s LSD v roztočenom mixéry. Pojatosť príbehu si sama vyžaduje ruku kvalitného režiséra a hercov. Zvlásť keď ide o jedno najcitlivejších diel svetovej literatúry. Vo filme je veľa scén, ktoré hraničia na báze braku ale zachraňuje to Leo a Claire, ktorá miestami akoby zaspala, myslím metaforicky. Čo tomu dáva patričnú chuť je práve to že človek vie o čom to je ako to skončí a práve o vtom to je! To čo by človek nečakal ani v tom najbláznovejšom sne nie to ešte pri tejto téme, je práve drzosť a odvaha režiséra a tvorcov vytvorenia niečoho nového. Nemám na mysli remake a podobné p.čoviny ale práve originálnosť. A to sa práve podarilo tu. Preniesť klasickú stredovekú hru a vytvoriť znej niečo také ako je práve tento film sa nemusí vždy podariť, ale to nieje taký príklad.

Americká krása (1999)

Trefný film o mužovi, ktorý našiel čo dávno stratil navzdory vlastného stereotypu. Dlho som si nechával komentár pre tento snímok. Nechcel som plácať, ale počkať kým to nevyzrie. Ako znie posledná lesterová veta ,, Že raz to pochopíte", tak pomaly ale isto tomu začínam chápať. To neznamená že som nepochopil filmu, to by tak vyzeralo. Chápať epickosť ale aj lyrickosť hlavnej postavy, ktorá hľadá sama seba. Vžiť sa do toho nemusím, keď často mám podobné chvíľky a pochybujem že len ja. Problémy určitého typu, by som nechcel nikdy riešiť, nedajbože zaziť ale život je o tom. Je to veľká satira na veľkom javisku menom život. Film je ukážkou grotesky a realistickým obrazom americkej spoločnosti. Škoda že američania si vedia stielať a robiiť zo seba dobrý deň len s chudákov z lacnej pracovnej strednej tiredy. Chýbalo mi tu troška viac armádnej špiny, ako len sexuálne zneužívanie v ich radoch, či celosvetový drogový problém. Dospievajúci, ich sny, sexálne skúsennosti tým si každý prešiel bez ujmy, manželstvo po rokoch, keď láska oprchá staňe sa z nej nutnosť či nudoprázdno. Vzájomne podjebávanie to druhého sa stáva najskôr hrou, potom nutnosťou az nakoniec vznikne z toho paranoja. Človek si to všetko uvedomí až keď je na konci svojej cesty, o čom to všetko vlastne bolo. Vykreslenie postáv, načasovanie príbehu je výborne, herci a casting skvelý. A hláška ,,honím si ho ve spřche, to je vrchol mého dne", sa stala kultovou.

Temný rytíř povstal (2012)

Navzdory veľkým očakávaniam, musím povedať že necitím žiadne sklamanie. Neveril som že sa niečo iné vyrovná Jokerovi, tak ako práve Bane. Nolan má očividne talent na záporakov. Síce latku nedvíha ale snaží sa držať temto až do posledných chvíl. Čo možno očakávať od uzavretej skvelej trilógie s otvoreným koncom je ťažko povedať. Možno by nebolo zlé ísť aj v naďalej v tomto duchu ale to všetko ukáže čas. Skvostné ukončnie batmanskej ságy, príde na rad robinská?

Skála (1996)

Zatial naj film od Baya