Králíček Petr (2018)

Veľmi sympatický a vydarený pokus zlúčiť ľudských hercov s animáciou. V minulosti sme videli niekoľko pokusov z oboch brehov (ne)úspešnosti. Králik Peter bol vtipný, milý, technicky prepracovaný. Rozhodne sa teším na dvojku. Výborný výber hercov, zvieratiek, humoru. Taká rodinná zmeska, ktorá proste zabaví a to je predsa jej účel. Obzvlášť by som chcel vyzdvihnúť hudobný výber. Ten bol mega. Za všetkých vyhráva Fort Minor, ale výborný bol celý soundtrack. Som spokojný na 75.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Ako zábava je to skôr taký priemer, podobne ako jednotka. Najmä zo začiatku, potom sa aj to zlepší (topka boli princezné). Ale ak to budeme brať ako hravý spôsob ako povedať deťom (a nielen im), ako funguje internet, hry, appky a komenty, tak je to príma nápad temer geniálne spracovaný. Tretí rozmer je pohľad gejmerov. No a keďže som hráč a pripočítam ku tomu prvotriednu animáciu plus špičkový scenár, tak asi nie je čo viac vysvetľovať. Štyri. Ak by to bolo od začiatku vtipnejšie, dal by som päť.

Viktor Frankenstein (2015)

Máme víťaza o najdebilnejší účes storočia. Ale nie o tom som chcel. Viky je asi jednou z najotrepanejších tém vo filme a v rozprávke. Zatiaľ čo v Hotel Transylvánia je Frankie jedna z top postáv, vo filmoch sa mu ani nie veľmi darí, len čo je pravda. Tentokrát to skúsili psychopatov skvele hrajúci James McAvoy a v džungli stratený Danko Radcliffovie pod taktovkou Paula McGuigana. Bohužiaľ, zostali verní nastolenému trendu a tradíciam. Problémom rozhodne neboli herci, teda jeden herec. Radcliff totiž hral opraveného hrbáča v korzete úplne ukážkovo. Problém bola prekvapivo skôr réžia. Ono asi nie je v poriadku, keď napríklad v jednej scéne má týpek brutálnym antichiropraktickým spôsobom po osemnástich rokoch napravenú chrbticu a pohybuje sa v korzete dokonalým napodobnením chôdze tučniaka s obrnou, ale hneď deň na to v ďalšej scéne, si vykračuje po miestnom trhu vzpriamený ako chodule s bezbolestným blaženým výrazom na tvári. Keď urobíte vo filme takéto chyby (nebola jediná), padá level jeho kvality o niekoľko poschodí nižšie a to už bezohľadu na to, či ste zvyšok výroby (hudba, kostýmy, výprava, kamera) zvládli na výbornú. Prekvapuje ma to preto u McGuigana, ktorého Wicker Park bol do detailov prepracovaný. Navyše mi išiel na nervy McAvoy, ktorý svojho psychopata trocha prehrával. Asi sa to od neho chcelo, ale podľa mňa to bolo kontraproduktívne. Nebolo to celé až také zlé, určite pozerateľné, ale tých 60% tomu svedčí. Otázka znie, dá sa vôbec táto téma spracovať lepšie? Noooooooo .....

Solo: Star Wars Story (2018)

Pre mňa jeden z najlepších, možno aj najlepší diel zo série Star Wars. A je to zásluha skutočného režiséra Rona Howarda. Navyše som sa počas toho znova oženil. Vyvolenou bola absolútna bohyňa Emilia Clarke. Bola prekrááááásna. Mne sa ľúbilo ako sme sa k Hanovi dostali, ako získal celé meno, ako stretol Chewbaccu, ako sme spoznali Millenium Falcon. Toľko sympatických postáv, ešte aj droidy boli sympoši. Malo to šťavu a vďaka Ronovi to malo tak veľa spoločného so skutočným filmom ako žiadny iný diel. Zvyšok Star Wars sveta mi príde ako masturbačný materiál pre nedonosených pubertálnych homochlapcov a premotivované kockaté deti vedátorov, ale toto bol skutočný film, čo zároveň znamená, že je neúspešný 😂. Viem si predstaviť to mega sklamanie v tábore kockatých 😂😂. No a kráľovnou sa stáva L3. Dokonalá žena v tele droida. Byť to tak kombinácia L3 a Kiry, tak zaspávam zasnený jak malý Nemo. Mňa to bavilo.

WWE: Money in the Bank (2020) (pořad)

Kick-off, za 5 hviezd zápas, za 0 hviezd výsledok. Len aby ste mali predstavu, akoby Hulk gniavil dvadsať minút tretiaka zo základnej školy, aby potom jedným smiešnym saltíčkom H prehral. Skôr výsmech než pútavé. Fatalu 4 way chýbali iba diváci, inak výborné predstavenie talentov a skúseností. Potom prišiel trápny dikobraz verzus Lashley a za účasti tučnej guľky spravili zábavnú vložku. Zabavilo, aj zápas. Zmenená Bailey je lepšia Bailey, baby dali dobrý zápas. Wyatt vs Strowman dali až prekvapivo výborný a dlhý championship match. Wyatt je jeden z najväčších talentov a showmanov súčasnosti. A dlho nedocenený Strowman expres mňa baví. Championship McIntyre vs Rollins mal vysokú kvalitu. Skvelý šampión vs skvelý vyzývateľ. Samotný MITB match resp. dva, mali neskutočný originalny covid dizajn. Jednoznačná päťka jak oči. Celkovo 80 za zápasy, 100 za profesionalitu. A Carmella bola absolútne dokonalá. Aleže odpadávačka. Ta toľko.

Ztracen v džungli (2017)

Výborná dobrodružno-džungľová záležitosť. Asi nie som ani zďaleka jediný, čo si nevedel predstaviť Daniela Radcliffa v inej úlohe ako je Harry Potter. Ale sadlo mu to. Faktom je, že ak by sa nebol Kevin (postava z filmu) choval ako k***t, nič by sa nebolo stalo. Stratiť sa takto v juhoamerickej džungli, to musíte byť zosratý aj za ušami. Film mal úplne skvelú atmosféru. Keď bolo treba, tak dobrodružno kamarátsku, takú slobodo myseľnú, a neskôr zas dramatickú. Ako divák som to s tým strateným celkom prežíval, a to aj vďaka hudbe a nádherne natočenej pomerne temnej a znepokojujúcej prírode. Myslím, že najmä v noci džungľa žila, to zrejme človek iba vyčká, či sa ráno zobudí celý, prípadne, či sa vôbec zobudí. Nie každý deň máte príležitosť dívať sa do očí jaguárovi, ale najväčší hnus bol ten parazit či červ v dutine lebečnej. To bol strop. Film obsahoval viacero chuťoviek nie pre slabšie žalúdky. Podľa mňa dobre natočené a pozerateľné aj opakovane. Určite si pozrite, ale nejedzte ku tomu, ak nie ste ťaman a nejete zárodky nevyliahnutých vtákov bežne, prípadne Vám štandardne nehnisajú nohy. Vidíte? Vravel som, že len pre silné žalúdky.

Mission: Impossible (1996)

Pre mňa klasika medzi špionážnymi akčnými thrillermi a to s dokonalými dovtedy nevidenými trikmi a navždy zapamätateľnými scénami. Nikto nemôže spochybniť, že scéna spúšťania na lane vo vodorovnej polohe bola parodovaná, alebo kopírovaná nespočet krát vo filmoch, seriáloch, animákoch, či dokonca v detských knihách. Za mňa určite vyhráva akcia vlak/vrtuľník a prosím nebavme sa o fyzike, reálnosti a tak podobne. Je to predsa kuva film. Špičkové obsadenie, mladý Tomáš a predzvesť skvelej série (ak odignorujeme dvojku), to je pre mňa značka MI:.

Croodsovi (2013)

Krúdovci sú podľa mňa celkom masaker. Ja som to kvôli tým dvom mojim kamenným človiečikom videl snáď aj dvanásť krát. A naposledy dnes. Už úvodná animácia je úplne nádherná, slovenský dabing výborný a fyzikálne zákony bezvýznamné, čo viacej je treba. Teším sa už na dvojku. A hlavne nezabúdajte ...... ,,A neprestaňte sa báť”.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Ale, ale, ale, tak Bobby sa nám po večnosti ukázal vo výbornej forme. Alita je svižná a premakaná sci-fi záležitosť, originálna spracovaním, sympatická postavami. Tá útla okaňa bola od začiatku neskutočná. Celá. To ako sa hýbala, čo štebotala, nešlo nedržať jej palce. No a keď začala bojovať, jóóó to bola lahôdka. Hrozne vydarené boli všetky indivídua, ktoré kántrila. A herecké výkony ani komentovať netreba, Christoph Waltz žiadnu rolu neodflákne. Navyše Jennifer Connelly je skutočne sexi j*b**á “päťdesiatka”. Tak nejak som tušil, že budem spokojný, čo sa potvrdilo. Toto si pýta dvojku, nakopať Eddiemu zadok. Nepohŕdnem.

Tvář vody (2017)

Nie som práve vášnivý fanúšik excentrických svetov Guillerma del Tora. Áno, cestu k Hellboyovi som si na viac pokusov našiel, ale napríklad taký Faunov labyrint alebo Pacific Rim ma minuli úplne. Povedal by som až, že ma nudili. Podoba vody, ale oslnila akadémiu a tak som to proste skúsil. Je to príbeh o nie veľmi peknej, sexuálne žiadostivej, nemej dievčine, pracujúcej v akomsi zvláštnom laboratóriu, kde okrem iného držia v zajatí nezvyčajného tvora a kde je šéfom ostrahy sadistický zakomplexovaný ch*j dokonale stvárnený Michaelom Shannonom. Je to príbeh citu a súcitu, lásky, ale aj úplnej neúcty k životu a ku inakosti. Ja vlastne sám neviem, že čo s tým. Neviem to zaradiť jednoznačne ani žánrovo, ani či sa mi to páčilo alebo nie. Určite to nemá nič s oscarovým materiálom, to ako pŕŕŕ. Zato herci hrali výborne. Aj réžia si myslím bola skvelá a to napriek tomu, že film je “čudný?”. Asi to bude proste tak, že Guillerma buďto máte radi, a vtedy si film vychutnáte, alebo ho ani veľmi nemusíte, a vtedy vás nechá chladným a nevlezie Vám zvlášť pod kožu, prípadne ho až zhejtujete. Nebudem hejtovať, lebo malo to svoje kvality a koniec bol zaujímavý, no nebudem ani velebiť, lebo ma film neuniesol asi ako bol jeho zámer. Tak do 65 je ideálnych.