Prometheus (2012)

Malé divadlo hrající si na velký trhák. Při sledování mi přišlo vše jakžtakž, ale když film skončil a v hlavě se mi to rozleželo, tak zjišťuju, že to vlastně tak skvělé nebylo. Rapace, Fassbender i Theron potěšili a hráli solidně. Triky byly i v HD na 117cm televizi dechberoucí, tohle se vážně povedlo. Ovšem zaráží mě, že u filmu, který stojí tak moc na perfektní trikové stránce, vyberou pro postavu starce mladého herce (Guy Pearce), kterého pak naprosto odporně nalíčí aby jakože vypadal staře. Filmaři už by se sakra měli naučit, že když napatlají někoho mladého divným silikonem, namalujou vrásky, nahodí pár vláken jakože vlasy a nechají ho hrbit se, tak opravdu nevypadá jako stařec. Takový herec mi pak připomíná postiženého blba hodícího se spíš do Hory mají oči. A nejde jenom o Promethea. Jediný film, kde jsem viděl povedeně zestárlého herce byl poslední Godfather a starý Michael Corleone na konci. Kromě této výjimky jsou tahle líčení obecně směšná katastrofa. Nebylo by lepší obsadit starého herce a pak jej digitálně omladit? Tolik k jednomu průseru. Jinak Prometheus funguje pokud nezačnete přemýšlet...ona by se ta zápletka dala vměstnat do hodinového filmu. Moc se toho vlastně nevysvětlilo, scénář vůbec nedává smysl když se člověk zpětně zamyslí a postavy občas jednají taky vcelku proti rozumu. Vůbec si nevzpomínám na nějakou hudbu, těžko říct jestli je to dobře nebo špatně. Takže ve výsledku solidní popcornovka pro ty co si chtějí užít vizuálně skvělé sci-fi a vypnout mozek, ale přitom se stále cítit jakože sledují cosi filosoficky hlubšího. Až vyjde Director's Cut, tak na to mrknu znovu a třeba nějakou tu hvězdičku (hvězdičky) přidám. Zatím ale 3. EDIT: Po shlédnutí upřímného traileru http://www.youtube.com/watch?v=RBaKqOMGPWc jsem si jistý, že čtvrtou hvězdičku nepřidám. Bacha při sledování...skládá se hlavně ze spoilerů.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Reunion vcelku příjemně překvapil. Po řadě videofilmových sraček, které nám cpali jakože "pokračování původní trilogie" jsem čekal jenom další přihřívanou polívčičku. U srazu jsem se ale solidně bavil, nostalgie rozhodně byla a vtípky překvapivě fungovaly stejně dobře jako v jedničce a dvojce a ani trochu mi nepřišly trapné. Sice byla nějaká snaha jakože postavy dospěly, ale Stiffler to vždycky vrátil zpátky do původních kolejí. Po téměř "retro" MIB3 pro mě další starostylový film, který mi zpříjemnil rok 2012.

Plnou parou vzad! (2002)

Před deseti lety jsem se solidně bavil a viděl jsem to tak 3krát. Dnes už by to u mě nejspíš neuspělo. Mám problém nekoukat na film kriticky a z těchto komedií jsem jaksi vyrostl.

Muži v černém 3 (2012)

Taková příjemná jednohubka, na nic si nehraje, jede si ve svém jednoduchém komediálním retro stylu s jasným účelem: pobavit. Příjemné osvěžení v době, kdy se každý film bere strašně vážně. Smith si z toho udělal téměř one-man show, ale musím pochválit i výběr Brolina, ten týpek byl jako K perfektní, dokonale vystihl svou starší verzi. Kolem a kolem nemůžu popřít, že svůj díl na hodnocení může mít i určitý výskyt sexu a promilí alkoholu v krvi při sledování. Mmmm...za mě 4.

Muž v ohni (2004)

Na rovinu se přiznám, že kdybych nehral Maxe Payna 3 (který si z Muže v ohni vzal Scottův vizuál ve stylu rychlých stříhaných prolínaček a nápisů v obraze - nehledě na podobnou zápletku) tak ani nevím, že tenhle film existuje. Na pět hvězdiček to určitě není, už teď vím, že se na tenhle film už nejspíš nikdy znovu nepodívám, ale tak nějak měl všechno co potřeboval a nic mu nechybělo. A protentokrát mi nevadila ani 2-a-půl hodinová stopáž. Silné..působivé a vizuálně stylové: užil jsem si to. A klobouk dolů před Dakotou Fanning.

Temný rytíř povstal (2012)

Málo rozvinuté nové postavy, moc dlouhá stopáž, nezáživné (pro mě) první skoro 2 hodiny a neuspokojující finále. Očekávání nesplněno, další Temný Rytíř se nekoná, ale jinak nemůžu říct, že by to stálo úplně za hovno, dívat se na to docela dá. Něco málo k plusům...Hathaway hrála perfektně a Baneovo charisma a chladnokrevnost byly dokonalé. Celkově to však žádná bomba není, film je hrozně nevyvážený a patetické sračky typu časovaná bomba, armáda a patriotismus si mohl Nolan odpustit, ode mě za 3. Možná po druhém shlédnutí hodnocení změním, ale to bude cca na podzim, takže kdoví. Pokud jde o komenty...rozhodně stojí za to si přečíst ten od GrungeChild.

Hon na čarodějnice (2011)

Člověku se až nechce věřit jak může tak režijně a hlavně scénáristicky zhovadilá záležitost být promítána v kině. Je mi líto lidí, co dali peníze za lístek. Když to scénárista psal tak byl asi ožralý už u první myšlenky (SPOILER: Démon má křídla, umí létat a pár století mu leží v žaludku jedna kniha, která je v hradu cca 100 km dál. Ne, že by tam doletěl, radši posedne holku a dlouze čeká až ho tam v kleci odveze ozbrojená eskorta, kterou pak chce samozřejmě vybít...chci říct...WTF?) a režisér bral peníze na natáčení asi z úspor po babičce. Nejvíc to šlo poznat na historických scénách, kde komparzu asi málo zaplatili, protože líp by to zahrála i banda libovolného ochotnického divadla. Triky působily hodně levně, ale k dobru jim jde přičíst to, že na filmu jde vidět jak si to animátoři užívali, ikdyž cítili slabé finance. No...každopádně jsem rád, že už to mám za sebou, viděl jsem to hlavně kvůli Robertu Sheehanovi. Jako pro velkého fanouška Misfits to pro mě byla povinnost a můžu říct, že hraje furt stejně, v roli se moc necítil, ale zahrál to dobře. Cage sice zahrál solidně, ale je vidět, že je v hajzlu a bere všechno co mu nabídnou. Z Perlmana pro změnu šel pocit, že to bere spíš jako brigádu. Každopádně když to vezmu kolem, tenhle film měl jít rovnou na DVD a neměl v kině co dělat. Jako zábava na deštivé sobotní/nedělní odpoledne u Novy nebo Primy je to solidní, jinak to nestojí za řeč.

Černá smrt (2010)

Tenhle film je perfektní způsob jak vyvolat filosoficky nasranou náladu nad celým fanatickým středověkem.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Celý film bych dokázal vyjádřit jedním slovem: "PŘEHNANÝ". První třetinu ze sebe dělal Downey tak velkého idiota, že by překonal i tři jedničky najednou. Tímhle nešťastným začátkem film připomínal spíš veselé televizní "taškařice" stylu růžového pantera a jestli to někdo dokázal opravdu brát jako Ritchieho stylovku tak prosím ať mi půjčí mozek, rád bych si to taky užil tím stylem. Můžu pokračovat přehnaným plánováním soubojů, které v jedničce působilo cool a stylově, ale ve dvojce trapně, nepřehledně a přehnaně, Holmes působil už spíš jako jasnovidec než génius. Vrchol přehnanosti byla scéna v lese, kde Ritchie natáhl dvacetisekundový běh na snad pětiminutovou bulet-time scénu plnou třísek, výbuchů a efektů. Tady už to bylo Přehnané s velkým P. Trapnost maskování v elasťákách nemá cenu ani zmiňovat. Po perfektní jedničce udělal Ritchie sračku, která se mi hodila spíše jako Film Týdne na Nově a zhruba podobně jsem se u toho i bavil. Prosím Gaye aby se na trojku už vysral a natočil raději toho Pantera. Třeba i remake...

Red (2010)

Když já tyhle old-school stylovky (typu Expendables, Machette) prostě miluju a jestli mě něco donutí sledovat důchodce a dokonce si je i užívat, tak si to zaslouží ještě hvězdičku navíc. Toť vše z mé strany a jdu si pro prasátko!!