Joker (2019)

Sonda do naší doby, která podobné lidi prostě nemůže nevyprodukovat. Joaquin Phoenix si naprosto bez diskuze zaslouží Oskara. Tady předvedl naprostou dokonalost. Bohužel jeho herectví ani postava celý film nedokáže utáhnout. Ve většině scén s jeho rozvíjejícím se šílenstvím jsem hleděl s hubou dokořán na obrazovku a napětí z filmu sálalo. Ale když se film snažil o něco víc v interakci s okolím, která z něj měla udělat toho obávaného všudeznámého a všehoschopného Jokera, tak to pro mě celkem selhávalo. Viděl jsem film o tom jak někomu duševně nemocnému hráblo na ultimum a zastřelil pár lidí. Ale neviděl jsem film, jak vznikla obávaná legenda podsvětí. V podstatě je to jenom chudák, který měl párkrát namále a přežil díky štěstí. Za mě zklamání a celkem slabota. edit: Po nějaké době jsem se dostal k Nightcrawlerovi natočenému o 5 let dříve a musím říct, že pokud chcete Jokera, podívejte se spíš na Gyllenhaala. To je teprve správný psychopat. A obecně mi přijde, že se stylisti Jokera inspirovali Nightcrawlerem skoro ve všem, oblékání, chůze, vystupování, teď už mi Phoenix připadá jakoby si vzal Gyllenhaala jako vzor pro Jokera.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Další nesmyslná romance pro teenagery plná kůl věcí, kůl gest, odhodlaných postojů, činů, výrazů a kůl lidí. Ale budiž, až na pár naivně debilních částí to bylo docela koukatelné a akce byla zpracovaná dost solidně. Nejlepší na tom byla samozřejmě digitální Rosa Salazar, která ač CGI tak uvěřitelná a živá. Velmi lehce nadprůměrný teen-action romanťák s naprosto tragicky useknutým koncem, který úplně zabije jakékoliv napětí a očekávání. Být na tom v kině tak si to zaslouží reklamaci za nedokončený film. Pochybuju, že někdy udělají pokračování. Na to je ten film moc zapomenutelný.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Nevím jestli už to tolik nesleduju a nevyznám se a nebo jestli už tenhle typ komedií v současnosti nevzniká. V obou případech je to celkem smůla. Celkem vyvedený díl, určitě ne lepší než předchozí dva, ale i tak jsem se bavil. U těchhle filmů vždycky.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Tohle šlo naprosto mimo mě a vůbec mě to nezajímalo ani nebavilo. Ve třičtvrtině jsem to vypnul. To fakt nešlo. Navíc ta délka...se to táhlo jak štrnástdňý..

Blíženec (2019)

Tohle teda chválit nemůžu. Gemini Man je fakt náročný film na dokoukání do konce. Jediné co bych mohl trochu pochválit byl xicht mladého Smithe, který sice občas působí divně, ale není tak gumový jak by se dalo čekat....a pak standardně dobrý starý Smith. Zbytek je tragédie. Zvláštně ostrý obraz už tady někdo zmiňoval. Stejně tak jako postavy, které na hodně záběrech působily dost špatně naklíčovaně. Scénář, režie....obojí je špatný vtip. Hlavně akční scény byly strašně nevyvážené. Zatímco honička na motorkách byla natáčená vcelku originálně a atraktivně, ostatní akce byly i přes snahu být co nejvíc cool naprosto nepřehledné. A když už jsem mluvil o xichtu mladého nigga, tak zbytek CGI byl totálně tragický. Zmiňované klíčování pozadí už jsem zmiňoval, ale akční scény byly někde na úrovni 12 let starého I AM LEGEND. Dokonce jsem si na ty zombie při každé zdejší bitce vzpomněl. Postavy jsou gumové, pohyby přehnané a jakoby zrychlené...přirozenost v tom člověk nenajde. Film sám o sobě působil hrozně zkratkovitě, ale přitom prázdně a nudně. A k tomu všemu mě celou dobu srala jeho jakože tajná agentka parťačka. Neskutečně otravná herečka. Tenhle film už nikdy, doufám, že se Smith pořádně mlátí do hlavy, že se do něčeho takového vůbec nechal namočit. Není to nic než sterilní, navoněné hovno.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Pro mě dost nezajímavý film s přeháněným ruským přízvukem, namachrovaným Cavillem (který mi tak vůbec neseděl), snahou o styl 60kové bondovky a to je tak vlastně všechno co o tom můžu říct. Zbytečných 116 minut. Nic mi to nedalo, nejspíš si na to už nevzpomenu a ani mě to vlastně nijak extra nebavilo. Tohle byla jedna z Ritchieho hodně slabých chvilek.

Sex Drive (2008)

Já ani nevěděl co od toho mám čekat, ale doufal jsem v mix Eurotripu a Prciček. A voilá...dočkal jsem se přesně tohohle. Tyhle komediální teen-žánrovky mi v současnosti docela chybí. A buď jsem slepý a nevšiml jsem si jich nebo se už dneska prostě netočí. Asi by se mělo zase začít. Já se bavil královsky celou dobu. Do trapnosti to kleslo málokdy a i v tomto žánru neobvyklá originalita se občas dostavila. Hrozně mě bavil Seth Green jako těžko odhadnutelný namyšleně působící a nonstop dojebaný Amish, který se nikdy nedočká odměny. Marsden si střihl Stifflera a šlo mu to až překvapivě dobře. Pokud má někdo tento styl rád a Sex Drive jej zatím míjel, silně doporučuji. (viděl jsem necenzurovanou rozšířenou verzi s bonus-kozama :-) ). P.S.: Plně souhlasím s komentářem Enšpígla.

Terminátor: Temný osud (2019)

Já si Dark Fate poměrně užil. Spíš jsem se musel smát poloprázdnému kinu. Z posledních Terminátorů byl tento konečně opět přímočarý a jednoduše akční. Nějaká logika (co tam dělá T-800, když se jeho budoucnost nikdy nestala) tam zbytečně neotravuje, stejně jako u předchozích T1 a T2. Akce se málokdy zastaví a když, tak nastupuje celkem solidní komediální část. Carl je ozdoba tohohle filmu a bez jeho hlášek a komentů o závěsech bych hodnocení o polovinu snížil. Líbilo se mi, že nový terminátor plně využívá současné techniky a nemusí kvůli náročnosti triků obřadně pochodovat k cíli jako T-1000. Rev-9 jde po cíli jako buldog a ani na chvíli se nezastaví. Hlavně na začátku ve scéně v automobilce to bylo parádní. Bohužel s tím souvisí druhá věc a to přehnané použití CGI a jeho kvalita. Film je prostě celý moderně CGI a jde to znát. Hlavně mě udeřil do očí rozdíl v kvalitě. Kdy scéna flashbacku s Johnem na pláži byla až geniálně vypiplaná a neviděl jsem jedinou chybu, Sarah, John i Arnold byli prostě k nerozeznání od reality. A pak při akci, kdy Rev-9 například někde skákal mi to přišlo jak 10 roků staré triky. Pobavila mě taky klasická blbost většiny sci-fi, kde roboti loví lidi. A to, že i pitomý US policejní vrtulník mívá termokameru aby chytl zloděje. Ale super-tech létající roboti z budoucnosti ji nemají, takže stačí, když se jm odbojáři schovají pod plachtu a jsou v bezpečí. Co mi na filmu vyloženě vadilo bylo progresivní podlézání moderním liberálním buzerantům, přistěhovalcům, multikulturalistům a feministkám. Samozřejmě myslím obsazením. Starou lesbu Sarah beru, ta tam patří a zpustlou alkoholičku hraje dobře. Ale pak je tu snědá Chica, která je samozřejmě hodně drsná a i přesto, že jí zrovna umřel bratr, otec a jde po ní terminátor tak se chová jen jak děcko co má jíst oběd který mu nechutná. No a celé to završuje androgynní Mckenzie, která je sice supersilná a napůl terminátor, ale jinak přehnaně plačtivá a dramatická. Celý film mě iritovala. Celé je to tedy takový úlis modernímu feminismu a nebylo by to ono aby se do toho nezapojilo i téma Mexika a přistěhovalectví. Mno abych to shrnul, i přes vcelku negativní komentář jsem si nového Terminátora užil, v pohodě přijímám Cameronovu politiku ignorace všech předchozích dílů a navázání na T2. Tohle je správná trojka a jsem rád, že jsem na ní byl v kině. Bohužel nejen díky přemíře CGI je film až moderně sterilní, nic zapamatovatelného ani nového nepřináší a chybí mi ta temně dramatická osudová atmosféra, která přímo stříkala z T2. Za to a za "ženskou sílu" mu tu plnou palbu nedám. A ačkoliv hodnotím 4, tak mu ten neúspěch v kinech přeji.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Tohle bylo zasloužené a pro mě i očekávané. Jesseho konec v BB byl nemasný a neslaný a tuhle tečku potřeboval. Za mně perfektní, natočené přesně v BB stylu, není to špička, ale jako epilog naprosto dostačující a uspokojující. Jediné co mi vadilo byl po 7 letech špekem obrostlý a botoxem opíchaný Todd.

Spolujízda (2019)

Neexistující fyzika a biologie, nesympatický Ranjeet a Bautista snažící se využít svou svalnatou vizáž. Nějak extra mě to nevzalo, Toyota si udělala reklamu, scénárista si dal po hubě a obecně se divím, že Bautista má tohle zapotřebí s výplatou od Marvelu.