Spojenci (2016)

Nemůžu říct, že bych byl zklamaný, ale ani nejsem nadšený. Allied jsou jakousi divnou míchanicí žánrů, která je provedena řemeslně dobře, ale postrádá jakékoliv kouzlo, identitu nebo dlouhodobější dojem. Pominu zprasené klíčování a odfláknuté CGI v některých scénách (seskok padákem, průchod Pitta rušnou ulicí, atd.) ale film mi přišel jako naprosto sterilní odvyprávění příběhu, kterému chybělo jakékoliv tvůrčí nadšení a nezanechá ve mně vůbec nic. Všechno bylo krásné, vyretušované, dokonalé, asi jako když dostanete photoshopem upravené fotografie. Tedy formou dobře natočený film, obsahem nic moc. Navíc se film už tak nějak sám předem prozradil předvídatelností a trailerem. Za pár týdnů ani nebudu vědět, že jsem to viděl. A za LGBT vynucenou buzerantskou ségru během WWII ubírám hvězdičku.

Seveřané (2016) (seriál)

Docela jsem se těšil, že to bude zajímavý nový kousek, ale díky americkému ad-absurdum humoru, kde postavy hlavně kecají kraviny a každou rádobyvtipnější věc 3krát provaří až do maxima, kde už dávno přestala být vtipná, mě toto "dílo" asi mine. A vůbec mi to nevadí.

Projekt Power (2020)

Blackflix si najmul nějaké lepší herce a rozjel to v černém. Teda chci říct ve velkém. Ale to je asi jedno. Po filmu ani pes neštěkne, o nic tam nejde, postavy se chovají jak idioti. Taky mě zaujalo klasické afroamerické poselství, co je v životě důležité. Něco se naučit ve škole? Ne pyčo, vyser se na školu, nigga, běž na ulici rapovat a jsi v cajku. Věřím, že s tímhle přístupem už většina Émeriky žije a taky to tam tak vypadá. Akorát ta myšlenka tabletek a sil je zajímavá a má potenciál. Project Power ten potenciál ale úplně projebal. Poděkujme politické korektnosti.

Dokonalá lež (2019)

Zahrané skvěle. Finální odhalení musí každý asi tak nějak čekat, celý film je to takové nějaké podezřelé. Pravděpodobně si na film ale za pár týdnů ani nevzpomenu.

Anna (2019)

USB disky, barevné notebooky a další vychytávky cca 30 roků zpátky? Není problém. Besson všechno zařídí. Ale upřímně, za moc to nestojí. Když řeknu, že scénář je naivní tak pak nevím co říct o soubojích. No prostě je to úplná pičovina, buchta je vyloženě superman a s postavou vychrtlé (40 kilo s postelí) modelky zmlátí 15 trénovaných chlapů/bodygárdů/vojáků-záleží na scéně, ale biceps na ní prostě nevidíte. Pak je tu ještě špatně-ruský Evans a standardní Cillian. Ono vlastně kromě hrdinky si na obsazení hlavních rolí až tak nestěžuju. Hrátky s časem a přeskakování o roky z toho udělaly rádoby chytřejší film a snažily se zakrýt vady scénáře. Ty ale Bessonovi nějak nevadí a od naposled parádního filmu Leon v podstatě sere na svět a střílí jeden za druhým jakože cool filmy s cool soubojema a mám z něj pocit, že se snaží vytvořit takový nějaký kult kolem sebe jako Tarrantino nebo Ritchie. To sice může, ale určitě se tím nikam nedostane, protože zatím jsou pro mě Bessonovky synonymem tupých a rádoby stylových laciných mlátiček. Bohužel.

Tři tygři (2019) (seriál)

Ne vždy stoprocentní, ale když trefím na dobrý kousek tak se to dá sledovat donekonečna. "Mysliš že mě boli krev?"

Fantasy Island (2020)

Naprosto projebaný potenciál. Po vcelku lákavém traileru (co si ale budem nalhávat, 5* z toho nikdy nekoukalo) a slibném začátku se do toho tvůrci zamotají jak japonská pornoherečka do chapadel. Jakmile osvobodí nehezkou bloncku tak jde veškerá logika a napětí úplně do hajzlu. Jediné co vás pak bude ještě napínat je co dalšího si vlastně ještě někdo navymýšlí a jak tohle někdo hodlá ukočírovat. Mno....nijak. Scénář ke konci moc smyslu nedává a ukončení je naprosté zklamání. Přijde mi, že ani sami tvůrci vlastně po chvilce nevěděli co s tím filmem vlastně dělat. Zbytečná hodina a třičtvrtě.

Vlastníci (2019)

Pokus o převod divadelní hry do filmové verze, bohužel co funguje v divadle nefunguje tak úplně tady. Postavy jsou (ač uvěřitelné a umím si představit, že takové typy v domech existují a projevují se) přepálené ad absurdum a scénář moc zajímavého nenabízí. První třetinu na sebe nějak štěkají, druhou třetinu se objeví nějaké drama a třetí třetina už je vyloženě absurdní a finále nesmyslné, když se postavy začnou chovat úplně jinak než předchozí zbytek filmu. Chybělo tomu něco, co by rozvíjelo příběh víc než hádky. Takhle se díváte na bandu lidí, z nichž skoro každý je úplně nesnesitelný idiot a předhánějí se v tom, kdo vás bude víc srát. Ikdyž jsem se snažil brát to všechno s nadsázkou a dostkrát jsem se zasmál, tak jsem většinu filmu trpěl úplně stejně jako Zahrádkovi a Nitranský a všichni ostatní mi hráli na nervy. Navíc vám tvůrci předhazují furt dokola stejné vtipy klidně i 10krát (veškrnka nebo debil s firmičkama) a čekají, že se asi i podesáté opakovanému vtipu budete furt smát. Na komorní konverzační drama s tímhle scénářem je hodina a půl bohužel až moc. Podle hodnocení jsem si myslel, že Češi natočili po dlouhé době něco dobrého, ale bohužel mě česká kinematografie opět nepřesvědčila.

Ostrov (2005)

I přes všechny logické díry, scénářové zkratky a nedomyšlenosti je to pořád moje oblíbené guilty pleasure. Jeden z Bayových filmů, na které se podívám rád.

Yes Man (2008)

Jo, pěkně se na to dívá a samozřejmě film má i nějaké to poučení. Ale jinak je to typicky vykalkulovaná holyvůdská šaškárna na sobotní večer a za týden si nebudete pamatovat ani jednu scénu. Deschanel standardně šukézní, ale nic extra neukázala. Carrey mě potěšil, že se snaží něco hrát a jenom se nepitvoří jak zvířecí detektiv. Ikdyž ani tomu jsme se nevyhnuli. Kdyby to film vzal trochu střízlivěji, bylo by to fajn. Ale těžko se člověk motivuje brát svět s "Ano" na rtech, když nemá příjem Jima Carreyho aby zaplatil všechno, co odkývne.