Solaris (2002) odpad!

Nemůžu si pomoct, ale tohle asi vážně není můj šálek kávy. Konverzační drama ve kterém se téměř hodinu a půl nic neděje a musím sledovat Clooneyho (kterého vážně nemám rád) jak se "prohání" po své lodi a uvažuje a uvažuje.....já nevím, hodina a třičtvrtě, které mi už nikdo nevrátí.

Matrix (1999)

V době kdy vyšel pro mě byl něco jako modla, viděl jsem ho snad patnáctkrát a furt musím trvat, že to byl skvělý zážitek při každém shlédnutí. Dal by se označit jako vykradačka nespočtu známých i neznámých anime, akčních, sci-fi atd. filmů, ale spíše než to bych jej označil jako skvělý mix všeho toho vykradeného a jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. A i zapšklý kritik akčních sci-fi musí uznat, že Matrix notně posunul filmový průmysl dál, ať už technologií či jinak. Bohužel další dva díly jsou spíše pro ostudu a s dokonalým prvním dílem pro mě mají jen velmi málo společného, o to víc v mých očích jednička vyplouvá k vrcholu.

Počátek (2010)

Tohle je legenda. Film, který vyzrál a doufám, že nezestárne. Méně než 5 dát prostě nejde.Jinak s úsměvem přecházím ty, kteří mají DiCapria stále za toho trotla z Titanicu. Jako herce jej řadím ke špičce a s radostí sleduji každý jeho nový film. A herectví očima ve finální scéně probuzení v letadle bylo perfektní. No...a hudba...jak jinak to říct...Zimmer opět geniální. Po nějaké době uležení tohle prostě dostane 5 hvězdiček! Myslím, že Time od Zimmera bude asi navždy jeden z nejlepších fiilmových songů vůbec.

Temný rytíř (2008)

Jízda od začátku dokonce. Graduje to, graduje....furt to graduje, říkáte si, teď příjde finále, suprové finále, no jo, je to boží, teď už to bude jen o ničem. A ono prd, jízda jede dál a ještě víc a víc. Nolan se opět předvedl a vytvořil mistrovské dílo. Trochu lituji, že jsem Ledgera neznal dřív, bohužell žádný jeho jiný film mě zatím nenalákal a ani neláká, ale na druhou stranu jsem i rád, protože si ho milerád uchovám v paměti jako dokonalého psychopata Jokera. Jediné co bych snad filmu vytknul bylo až přehnané chroptění Batmana, tady Christian Bale fakt ujel, ale jinak zasloužených 5 hvězdiček. A kdyby šlo, dal bych i šest.

Donnie Darko (2001)

Říkaji, že to je kultovní, chtěl jsem vědět proč. Po pátém shlédnutí (včetně directors cut verze) si stále neumím dát dokupy smysluplnou pointu a vysvětlení jak a co to vlastně bylo, každopádně Gyllenhaal předvedl skvělý výkon a celkově film patří mezi mé trvale oblíbené kousky nad kterými se vždy rád zamyslím. Mimochodem je tenhle film parádní kritika "současné" povrchní a tupé americké společnosti. Nebo možná v době vzniku americké, teď už to vidím snad všude.

Dům u jezera (2006) odpad!

Neuvěřitelná blbost a snaha o skloubení cestování časem a romantiky. Bohužel tohle není Butterfly Effect. Škoda Reevese a Bullock na takové filmy. Originál neznám, tudíž hodnotím pouze ze shlédnutí téhle verze.

Burn Notice: The Fall of Sam Axe (2011) (TV film)

Jako fanoušek Burn Notice jsem si něco takového samozřejmě nemohl ujít a musím říct, že zklamání není namístě. FOSA je nádherné tématické béčko ve světě Burn Notice. Pokud máte v seriálu rádi scény, kdy se objeví a skoro vždy perlí alkoholik Sam, tohle sežerete i s navijákem. Hlavně první půlka je naprosto boží a už první půlminuta mi vykouzlila úsměv na tváří. Vtipné situace kolem Sama a typické hlášky jedou jako kulomet a je to ráj, bohužel se do druhé půlky film postupně přelívá v klasickou džungloidní akci typu "domácí jsou v ohrožení jinými domácími, hosté musí pomoct" jakých se dá najít spousty. Nehledě na to je to ale natočeno pěkně svižně, nenudí, slabší povahy i dojme a konec opět navodí úsměv na rty. Neznalé původního seriálu tipuju tak na hvězdičku nebo dvě, u fanoušků věřím, že sklidí daleko více ovací. Jako samostatný film neobstojí, ale jako doplněk k seriálu je bravurní. Rozhodně potěšil Mike tehdy ještě zaměstnán :-)

Serenity (2005)

Tímhle dílkem jsem celý natěšený pokračoval po Firefly a nemůžu tomu nedat plné hodnocení. Kromě westernových prvků (ikdyž ani neplánovaná přestřelka mezi čtyřma očima ,jako na divokém západě v osm ráno před saloonem, tady nechybí) je v podstatě několikrát umocněný seriál což v žádném případě neberte jako výtku. Fanoušci Firefly budou chrochtat blahem, těm co Firefly neznají bych doporučoval určitě poznat seriál jinak toto dílo v žádném případě nedocení a k jejich škodě to pro ně bude jen další divné a nesrozumitelné sci-fi. Pro mě rozhodně nejlepší zakončení seriálu co jsem kdy viděl, kdyby i ostatní seriály měly v zákulisí Josse Whedona, svět by byl mnohem lepším místem. Akční scény River byly nádherně vymazlené a choreografovi se klaním. A scénu, kdy se na Alianci vyvalí lodě z mraku bych si nejradši zarámoval hned mezi Ragnar z Galacticy a vesmírnou bitvu z Pomsty Sithů. Strašně rád bych napsal alespoň nějakou kritiku, ale v tuto chvíli mě nic nenapadá. Nerad jsem akorát viděl smrt ke konci, ale to bych přičetl jako další plus, že to není jen klišoidní happy over. Takže ode mě za pět.