Mr. & Mrs. Smith (2005)

Když jsem na to koukal ve svých šestnácti nebo sedmnácti tak se mi to vcelku líbilo. Bohužel po dnešním shlédnutí o řadu let později musím uznat, že jsem hodně času i trpěl. Jestli si tenhle film chce někdo užít, tak musí naprosto vypnout mozek, jinak to nejde. Na druhou stranu na našich komerčních televizích by se vyjímal úžasně a věřím, že průměrný divák Novy by si jej užil dosytosti. Ono jako zábava by to i bylo parádní, sledovat Pittovy kousky je asi z celého filmu nejzábavnější. Taky se mi líbilo jak to mezi oběma pěkně jiskří (bodejť by ne když se pak dali dohromady v reálu), ale po chvilce mi Jolie začala vyloženě lézt na nervy. A to jak herectvím (kterého tam moc nedala) tak hlavně svojí rolí povýšené rádobyprofesionálky z nějaké zázračné feministické superagentury alá čárlího andílci a být panem Smithem tak bych ji ke konci už raději oddělal. Film samotný je založený na tragickém a strašně naivním scénáři, spoustě nelogičností (to za 5-6 let nikdy nevařil on nebo oba spolu, když všechno jídlo dodávala její agentura?), WTF momentů (co dělá ve sklepě cisterna benzínu, snídaně naboso s podlahou plnou střepů) a zcela účelových her na efekt. Plus bych možná dal za solidní kameru a Powellův soundtrack. No a nakonec po přestylizovaném a přehnaném finále (rotační kulomet na vozíku čtyřkolky) dostanete scénáristickou facku !!!!SPOILER!!!! kdy vlastně hrdinové zlikvidují obě své agentury tím, že v obchoďáku postřílí pár jejich zásahovek. Sakra a to jsem chtěl dát 3 hvězdičky aspoň, jak tak uvažuju tak vůbec!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Tohle byl prostě takový průser....hodnotím jako fanoušek knihy, který by si přál převést knihu na obraz. Tohle mi ale přišlo jako tragédie. Připadal jsem si jakobych sledoval jak někdo vezme knihu, vypíše si z ní důležité a napínavé momenty. Pak napíše scénář o nudném putování teenagerů (inspired by the book) a někde do nich ty momenty jakože sekne aby se neřeklo. Ale ať tam nezabírají moc místa, nějak je zkraťte prosím, ano? Děkuji. Nechápu jakého trotla napadlo to ještě natáhnout na dvě a půl hodiny aby to v kině hodilo ještě přestávku před dalším utrpením. Zato nejnapínavější scény z knihy na které jsem se těšil jak babka na důchod tady odbyli během pár sekund a ještě z nich polovinu věcí vyškrtali a polovinu pointy příběhu buď jen naznačili nebo vyřadili úplně. Už to sleduju víceméně ze setrvačnosti a doufám, že to někdo zfilmuje fakt dobře, ale od pětky to prostě jde do hajzlu a tohle je snad zatím ten největší průser. Doufám, že se vzpamatujou v druhé části, která vypadá podle trailerů, že by na ní i mohlo něco být a minimálně bitva o Bradavice by mohla být skutečně tak epická jako v knize. Howgh!

Lovec nestvůr (2010)

Well...fuck me twice and turn around. To jsem se zase jednou podíval na kokotinu. Předlohu neznám, ale tohle je prostě hnus. Nějak nemůžu souhlasit s zařazením filmu tady na csfd. Horor? Možná tak pro 6-tileté dítě, thriller? možná pro tupou blondýnu koukající na Hannah Montana, komedie? ale i jo, pro diváka TV NOVA bych to možná i viděl nadějně. Tohle prostě byla taková hovadina, že jsem se s přemáháním dostal k závěrečným titulkům a až pak to smazal. To co předváděli herci nemělo obdoby, i já bych to zahrál líp. Taky je to první film ve kterém vidím Brandona Routha a jestli je takový trotl i v ostatních filmech, tak nechápu co dělá na plátně. Hlavní hrdina měl charisma asi jako moje ponožka po šichtě, a vůbec ostatní herci taky moc herectví nepobrali. Atmosféra kudy tudy žádná, scénář děravý, dialogy...ehm, a to finále, nejsem si jistý jestli bylo k smíchu nebo k breku. To si asi někdo vyloženě dělal prdel. Jediné plus (za které jsem i dal tu hvězdičku a možná taky jediný důvod proč tuhle snad až Cčkovou slátaninu vidět) byla zombie kultura a Huntington při poznávání svého "nového" já. Ale ani to nebylo nijak úžasné. Rozhodně nekoukat!

Casablanca (1942)

Poslední dobou se (velké) díky kolegovi obracím na staré filmy a Casablanca je jedním z nich. U Casablancy mě upřímně udivilo, že ač od premiéry uběhlo téměř 70 let, nepřijde mi nějak extra klišovitá a musím uznat, že mě docela chytla i přesto, že jsem se při sledování neustále musel soustředit i na věci bokem,takže nedostávala takovou pozornost jakou by si zasloužila. Myslím, že někdy se určitě podívám znovu a plně soustředěně. Možná mi přišlo, že se děj trochu táhl, ale to je tak možná všechno, co bych vytkl. Pro mě jsou tady hvězdičky jasné...

Psycho (1960)

Můj první Hitchcock a pocity jsou docela rozpačité. Tak začnu těmi špatnými...bohužel se projevil rok natočení díky čemuž jsem se skoro celé první dvě třetiny spíše nudil a film mě nijak nezaujal. I pár, ale málo, kiksů tam bylo (např. těch pár kapek těla v kompelně a pak už nic ani na plachtě...po tolika bodnutích by chlapečkovi mop nejspíše nestačil, ale budiž, tady řekněme, že v té době by to diváci nejspíše moc nestrávili) a co se týče koupelnové scény, tak ta mi přišla spíš k úsměvu, ale tady už nejspíše působí ohranost a klišovitost po 50-ti letech od premiéry, kdy už tahle sprchovražda zkultověla. Na druhou stranu u poslední třetiny jsem byl fakt napnutý (ikdyž ne strachem, což bych u hororu čekal) a i přesto, že jsem pointu správně vytipoval na začátku filmu, tak na mě pořád závěr působil dost silně. Scénář naprosto perfektní. Filmu dávám 4*, ale kdybych hodnotil i herce, tak Perkins má jasnou 5*, to, jak dokonale zahrál schizofrenika, to jsem čuměl jak puk.

X-Men Origins: Wolverine (2009) odpad!

Tak tohle byla rána do zubů, že by to vyrazilo i ty Wolverinovy. Tohle si teda nezasloužil. Naprostá zhovadilost, kterou bych si možná užil kdyby mi bylo cca 10 let. Logika šla do hajzlu, veškeré tajemno kolem Wolverina objasnili trapností, scénář musel napsat snad něčí pes a vůbec já se při sledování filmu vážně styděl, a to jsem se na něj koukal sám. To se mi moc nestává. Já osobně zůstávám stále příběhem u konce druhého dílu a tenhle jsem stejně jako z disku vymazal i z hlavy jakoby se nestal a doufám, že to někdy natočí znovu a bude to mít v ruce někdo schopný. Jsem rád, že jsem si to sehnal domů a neplatil za to vstupné v kině. To bych byl asi docela nasraný při odchodu v půlce filmu.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Těšil jsem se na tohle dost, bohužel jsem byl zvyklý na Singerův styl a tak mi tohle trochu pocuchalo vlasy. Kdybych chtěl nářezové X-Meny s tahem na epičnost a akci tak beru trojku, bohužel mně se právě líbil onen mystický, promyšlený, vztahový a psychologický styl Singera, který při tom všem ale stále nezapomínal na akci. Tady je zase akce plno, ale nějak mi to celé přijde lobotomizované, postavy jednají zvláštně a mnoho věcí Singerem budovaných a rozváděných je tu rozmetáno na cucky jak základna v závěrečné scéně. Jako akce je to boží, jako pokračování Singerových X-Menů je to pro mě zklamání. Za 3

Já, legenda (2007)

Čekal jsem hodně, dostal jsem málo. Asi nejlepší část filmu je tak nějak to, kde se všechno představuje a Will chodí s pejskem. Mimochodem původní konec, který nakonec nepovolili, je daleko lepší než debilní oficiální.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Díl, na který čekali asi všichni fanoušci SW. Díl ve kterém se mělo změnit prakticky vše a "uvést do hry" funícího Darth Vadera. Lucas se opravdu snažil a jde to vidět, vytvořil opravdu důstojné vyvrcholení nové trilogie a důstojný start pro původní díly. Přeji si aby s podobným zápalem přetočil znovu i původní díly, o čemž se jednu dobu šuškalo. Ač to jsou perly jaké chcou, trochu mi zážitek kazí rok natočení, který prostě sci-fi moc nesluší a rád bych je viděl stejně kvalitní v novém hávu. Abych se vrátil zpátky k 3. epizodě, Christensen se asi narodil pro temné role, teď mi teprve ve své roli opravdu sedí, v žádném jiném filmu mi do role tak nezapadal jako k Anakinovi, když se obrátil k temné straně. Bitvy jsou naprosto perfektní a např. vesmírná bitva na orbitě běžící v Unreal enginu byla hotový orgasmus. Trošku si musím postěžovat akorát na finální souboj na lávové planetě, který sice byl krásně natočen a co se týče choreografie, atmosféry a zpracování byl naprosto famózní, ale vadila mi tam jedna věc. Zkoušeli jste někdy udržet ruku nad kopkou žhavého uhlí? A oni si tam poskakujou nad lávou, ale budiž, je to sci-fi a jako vyvrcholení a přerod Lucasova fenoménu si určitě zaslouží 5*

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tady už to začíná být daleko lepší než Skrytá hrozba. Doba potemněla, zvážněla a i přes pár nedostatků skvělý film už je STAR WARS! Daleko víc a lepší akce, příjemná lovestory, humor a vůbec celkově tento díl je perfektní.