Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tady je vidět, že ať to tvůrci vzali z komerčního hlediska a snažili se přilákat hlavně mladší diváky a nebo se snažili o co největší kontrast před temnými časy ke kterým děj směřuje, tak Skrytá hrozba je asi ze všech SW nejmíň StarWars. Hraje se tu občas i na vážnou strunu a je třeba směřovat k následujícímu ději, ale já tak nějak nejsem schopný tohle považovat za část ságy. Jako samostatný akční sci-fi se mi to však líbilo.

S čerty nejsou žerty (1984)

Tak tohle je pro mě č.1 pohádka co znám. Co se týče pohádek tak na mém žebříčku je S čerty nejsou žerty a až po dloooouhém prázdnu jsou ostatní pohádky. Heřmánek bude vždycky ten nejčertovější satan, to co tady zahrál bylo prostě dokonalé a celkově pohádka jako taková byla natočená perfektně. Nejvíc se mi asi vždycky líbily hodnosti v pekle no a vůbec....nevím jak se to povedlo, ale tahle pohádka si i přes svou zábavnost pořád jaksi drží takový temný nádech vážnosti a tím si mě vždycky umí získat znovu.

Spalovač mrtvol (1968)

Viděl jsem to už dávno, ještě před maturitou, takže nemůžu soudit nějak zčerstva, ale co si pamatuju, tak v té době jsem byl ze Spalovače hodně nadšený a např. takový Hrušínský byl geniální. Dávám zaslouženou plnou

Sunset Boulevard (1950)

Takové filmy se už dnes netočí. A je to škoda! Po shlédnutí tohohle filmu mám chuť většině filmů co jsem tady hodnotil snížit hodnocení o alespoň hvězdičku pokud má Sunset B. dostat maximální. Propracovanost, scénář, herci...boží. Nemůžu si pomoct, ale ať jsem při sledování hledal jak jsem chtěl tak jsem prostě žádnou chybu a ANI VATU, kterou se běžně tvoří většina dnešních filmů, prostě nenašel. Tenhle film obsahuje vše, co potřebuje a žádné další zbytečnosti v něm nejsou. Nejspíš se nikdy nezařadí k mým nejoblíbenějším filmům, ze kterých si budu ve chvílích nudy pouštět dobré scény, ale rozhodně je to jeden z nejkvalitněji natočených filmů co znám. No dá se hodnotit jinak? Asi největší okamžik celého filmu byl výraz na tváři Maxe když u kamer režíroval závěrečný sestup Normy ze schodů. V tom obličeji jste vyčetli všechny jeho emoce, temnou historii života s Normou, sebezapření, přemáhání a utrpení. Dokonalý herecký výkon až mi z toho šel mráz po zádech.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Zábavu ve stylu starých Žhavých výstřelů a připomnění času Leslieho Nielsena, šílené absurdity, které ale nesklouzávají do trapnosti a perfektní Torturo. Bohužel odporně překlišovaný a moralistický konec mě vrátil do reality a vždy když se dívám znovu, tak film pak před "The Sound" scénou vypínám abych si jej neznechutil posledními pěti minutami, každopádně i tak se vždy královsky bavím a Zohan rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější komedie a pokud se mě někdo zeptá na nějakou komedii, tak jako první doporučení ze mě vždy vyleze "A Zohana jsi viděl/a?". A to mi jinak Sandler sympatický nebývá.

Pařba ve Vegas (2009)

Tenhle film mě prostě hodně oslovil. Svěží road trip o následcích alkoholu...a možná nějaké té tabletky navíc. Hlavně stavy po probuzení mi přišly až výjimečně dobře vystihnuté a i po zbytek filmu jsem se skvěle bavil a jak už tady někdo zmínil, spíš než záchvaty smíchu jsem si užíval celkově příjemný film. Koláž fotek v závěru je už jen taková třešnička (o velikosti melounu) na úžasném dortu. Nemůžu jinak než plný počet.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Tohle je klenot, víc říkat netřeba. Je mi trochu líto lidí, kteří to uvidí na Primě, protože není sebemenší šance, že by dabing mohl jakkoliv napodobit či nahradit Nathanovu praštěnost, Simonovo a Rudyho herectví, Kellyin přízvuk a psychopatičnost vedoucích. A všechno tohle zvyšuje seriál o level výš.

Tobruk (2008)

Já si nemůžu pomoct, ale furt jaksi nevím o čem vlastně ten film byl. A kdo byl vlastně hlavní hrdina když se to tak v polovině filmu vystřídalo a pak se to vrátilo zpátky. Z reklam na mě hřmělo "první válečný český film...bla bla" ale dostal jsem spíš komorní psychologické drama z prostředí africké pouště. Navíc byl v podstatě o ničem a nevyvolal u mě snad jedinou emoci. Nevím jestli je to mnou nebo Marhoulem, ale já tenhle film prostě nepochopil.

Černá labuť (2010)

Aranofsky je pro mě geniální blázen a na jeho filmy se dívám spíše pro zpracování a vizuálno, protože filosofováním o nich a o smyslu děje bych pak mohl strávit ještě půl roku, každopádně Black Swan mě hodně zaujala a ačkoliv se na ni už nejspíše podruhé nepodívám, zůstává mi v paměti jako hodně skvělý film. A Portman u mě hodně stoupla.

Noční hlídka (2004)

Jako velký fanoušek knih jsem byl po shlédnutí dost naštvaný. Tady šlo do háje úplně všechno, od zmrveného scénáře po herce a zpracování. Podle toho co si z filmu pamatuju si nejsem jistý pro koho je vlastně určen. Pro fanoušky knih to knihy neuvěřitelně deformuje a likviduje a neznalý divák film nejspíše moc nepochopí. Alespoň za originální efekty a atmosféru ale hvězdičku dám.