Hačikó - příběh psa (2009)

Film se mi líbil už od začátku, bavil mě po celou dobu a vlastně nemám žádné zvláštní výhrady, ale bohužel něco mi chybělo k tomu 100% ohodnocení, ikdyž sám vlastně nevím co. Mohu jen říci, že film je zde hodnocen tak, jak si určitě zaslouží, mohu jen a jen doporučit. :)

V moci posedlosti (1993)

Průměrný thriller s dobrými herci a s nikterak výjimečnou zápletkou, která byla ještě ke všemu celkem dobře čitelná, tak od půlky filmu. Český dabing tomu taktéž nijak nepomohl. Nebylo to zlé, ale vracet se k tomu nejspíš již nebudu. 3* dávám hlavně za obsazení.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Úžasné, ohromě jsem se bavil od začátku až do konce, Donutil naprosto nepřekonatelný a zbytek herců nezůstalo pozadu... rád na toto představení koukám znovu a znovu. :) 5*, geniální... :)

Dračí doupě (2000)

Prosím tě Jeremy, jak si se dostal k takovému to filmu? Naprosto šílené, chvílemi až nekoukatelné, občas zase až trochu úsměvné svojí trapností... tohle jsem opravdu nečekal. Dám 1*, ale nevím ani proč... pár záběrů kamerou bylo dobrých a asi kvůli Jeremymu (opravdu mi pořád nejde do hlavy jak se dostal do takové kraviny!!!), i když i ten mě v tomto filmu zklamal. Někdy v půlce jsem uvažoval o tom, že toto veledílo raději vypnu, nakonec jsem si to rozmyslel, škoda. :) Neskutečná slátanina!

Happy End (1967)

Tak toto je opravdu veledílo a to nejen na české poměry! Provedení je opravdu nevšední a naprosto skvělé, plus ten skvělý komentář Vladimíra Menšíka dodává tomuto filmu dokonalost... Osobně tento film považuji za třetí nejlepší z naší tvorby. Úžasné!!! :)

Trainspotting (1996)

Skvělé, úžasné, bláznivé a zábavné... Skvělý Ewan McGregor, skvělé postavy, super děj, spousta super scén. O plném hodnocení nemůže být snad pochyb. :) Bavil jsem se po celou dobu... teď vůbec nechápu proč jsem tak dlouho odkládal zhlédnutí tohoto filmu. :)

Defendor (2009)

Už po zhlédnutí filmu Charlie Bartlett jsem si řekl, že musím vidět další film s Kat Dennings a vybral jsem si právě Defendor, sice uběhl více jak rok co jsem se tak rozhodl, ale co výsledek je stejný, aspoň předpokládám a je zcela úžasný. Kdybych to vzal čistě z pohledu na herecké výkony, tak to asi snad ani nemohlo dopadnout lépe, Kat byl skvělá, jak jsem doufal a co se týče Woodyho, tak ten byl ve své roli naprosto nepřekonatelný, ani si nedokážu představit, že by jeho postavu zahrál někdo lépe. A k ději - některé scény byly velmi silné a některé zase, výhradně s Woodym (má opravdu nezapomenutelné hlášky), opravdu velice vtipné. Ani mě nenapadlo, že by to mohlo být až tak skvělé... takže naprosté nadšení - 5*! :)

Sněhurka a lovec (2012)

Tak toto je naprostá bomba! Doufal jsem, že to bude skvělé, očekával jsem to, ale i tak mě to dostalo!!! Opravdu nechápu, proč se film v součastnosti pohybuje v modrých barvách. Předpokládal jsem, že bude pohádka převedena do trochu drsnější podoby, ale nenapadlo mě, že to bude až tak skvěle udělané... A stala se také jedna úžasná věc (tedy alespoň pro mě), co se týče herců - to, že Charlize Theron a Chris Hemsworth zahrají své postavy skvěle a oba si oblíbím o další velký kus více, jsem už tak nějak doufal a ani mě to tak nepřekvapuje, ale to, že Kristen Stewart (ona byla ta jediná věc co mě od shlédnutí filmu odrazovala) zahrála na výbornou a teď jí mám v nemalé, skutečně nemalé oblibě, z toho jsem, na mou duši, ve velkém šoku. Při sledování některých scén, zejména těch v temném lese (nesmím zapomenout, že i vílí les a trpaslíci byli super), jsem si připomněl Burtnovu Ospalou díru - Johnnyho Deppa a Christinu Ricci a musím říct, že tento film s Kristen a Chrisem se mi zalíbil i o něco více. :) K dokonalosti by podle mě stačilo už jen vypustiit pár slabších scén k závěru, ale co se dá dělat... Ještě jsem také nezmínil hudbu, která je jako celý film skvělá. Takže závěrem, zhruba do 80. minuty to pro mě byl jeden z nejlepších (ne-li ten nejlepší) filmů, co jsem viděl, potom ale přišlo těch pár hluchých míst, ale i tak, film je to nadmíru zdařilý a řadí se mezi moje TOP. :)

Poslední čtvrťák (1995)

Tak pro mě trošku až nečekaně dobré drama, děj zajímavý, napínavý a nakonec mě zasáhl o dost více než to vypadalo ze začátku. Výborní herci, Al Pacino i v této roli dokazuje svoji extratřídu. Dám 4*, ale těch 5 není daleko. :)

Půlnoční příhoda (1960)

Roztomilé, hezké, skvělé. Není moc o čem se bavit, rozhodně se mi to líbilo - 4*.:)