Eldorádo (2000)

Eldorádo je pro mě jeden z nejoblíbenějších animáků ze všech a to už vlastně od dětství. Dobrý příběh, hudba... rád na tento film vždycky kouknu. Poprvé jsem ho viděl už docela dávno a dlouho, předlouho jsem ho hledal a jsem rád, že se to povedlo. :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Co k tomu dodat? Na Simpsonovi se dá dívat pořád, ani po letech neomrzeli, i když asi trocha šťávy již z posledních řad ubyla. Ale i přesto, tolik skvělých hlášek a scének, to nebude mít asi už nikdo a nikdy... a určitě budou další a další generace s nadšením tento seriál sledovat. :)

Pavouci z vesmíru (2010)

Doufal jsem, že tomu tak nebude, ale zdejší hodnocení naprosto odpovídá. Skyline nenabízí nic převratného, akorát mě tedy celkem pobavil vzhled jednoho z těch menších mimozemšťanů, ale jinak podprůměrnost a to úplně ve všem... Tajně jsem věřil v něco víc, občas byl záblesk něčeho lepšího, lepší scény či záběru, ale víc jak 2* to býti nemohou.

Můj týden s Marilyn (2011)

Na tomto filmu jsou stěžejní zejména herecké výkony, kterou jsou takřka ve všech případech dokonalé. A fakt, že životopisné filmy mě prostě baví se v tomto případě také jen těžko zapře. Michelle Williams je jako Marilyn Monroe skvělá, naprosto skvělá, ne-li Oscarová (tedy aspoň si to myslím, do teď jsem neměl moc ponětí, co byla Marilyn vlastně zač), Kenneth, Judi a Emma jsou taktéž perfektní, ale hlavně mě zaujal Eddie Redmayne, který si začíná získávat mou oblibu a do budoucna si na něho jistě ještě posvítím. Děj filmu skvělý, příjemný, osobně tento film řadím ke svým nejoblíbenějším a proto jsem velmi rád, že jsem po dlouhé době pro něj našel místo v TOPce... I když to bylo jen na chvíli. :)

Interview (2007)

Skvělý Steve, nejen jako herec, ale pro mě překvapivě i jako schopný režisér. Sienna pro mě nadále zůstává nezajímavou herečkou, ani zde mě nějak nechytla a ničím nějak nezapůsobila.. Děj filmu lehce nadprůměrný, až konec filmu se mi velmi líbil, ale i tak to na navýšení hodnocení už nebylo.

Válečný kůň (2011)

Dlouho budu přemýšlet jestli by 3* nebyly lepší, je to totiž takové mdlé, bez hloubky, přitom bych řekl, že to je to, co to rozhodně mělo mít, žádný příběh vás nějak výrazně nechytne a zcela určitě to mělo být kratší. Spielberg mě tímto filmem lehce překvapil, ještě nevím jestli pozitivně či negativně a přesto je to precizní práce, která je provedena... vlastně dokonale a doprovázeno skvělou hudbou... zajímavé no. :) Když se teď zamyslím, zdráhal bych se dát nižší hodnocení než ony 4 hvězdy.

Minotaur (2006)

Bohužel, sice chvílemi film nepůsobil až tak zle, byl vcelku dobře natočen, ale chvílemi působil dost směšně a hodně lacině. Na snímek jsem se podíval kvůli Hardymu a ani ten mě nějak zvlášť nepotěšil. Doufal jsem, že budu moci dát vyšší hodnocení, ale není za co.

Počátek (2010)

Po více jak roce, od posledního zhlédnutí, to přece jen přišlo, najednou jsem se díval na film, u kterého naprosto sedí zdejší hodnocení, najednou jsem viděl film, o kvalitě, jaká se jen tak nevidí a přišlo, že vidím jiný film, než jaký jsem viděl dříve, úžasné filmové dílo s naprosto perfektním obsazením (hromada oblíbenců, pokud se nepletu, tak jsem jich tam měl sedm, to se jen taknevidí :P), postavami a se skvělým dějem i hudbou (a to nemyslím jenom Edith Piaf), vytknout není co, výborná práce pana Nolana, ten u mě stoupá výše a výše. Asi jsem dříve nesledoval dostatečně pozorně nebo asi vůbec, jinak si neumím vysvětlit původní 3*. :)

Temný rytíř povstal (2012)

Jo, třetí díl úžasný, stejně jako předešlé dva, i když dějově je tento jasně nejlepší Akce, herci (hodně se mi zamlouval Joseph, který by pro mě více méně neznámá tvář), postavy... Vše skvělé, vše tak, jak jsem si představoval. Ten, kdo mě opravdu ale nejvíce zajímal na tomto snímku, byl padouch. A to v podání Toma Hardyho a jeho srovnání s minulým padouchem, Jokerem Heatha Ledgera. Asi snad všem bylo jasné, že Hardy, ač se snažil určitě sebevíc, nemohl Heatha překonat, protože on, on byl prostě nepřekonatelný a osobně jeho herecký výkon považuji za asi vůbec ten nejlepší, co jsem měl možnost vidět, ale i přesto si Hardy zaslouží velkou pochvalu za to, jak při tomto srovnání obstál. A rozhodně Beneovi nelze upřít několik skvělých hlášek, zvláště ve scéně, kde dává Batmanovi na frak. Film jsem si nakonec oblíbil více, než jeho dva předchůdce, pro mě má, z nich, nejlepší a nejzajímavější děj, žánr je mi velmi blízký (to samozřejmě) a má na scéně spoustu mých oblíbenců. Oblíbenec Nolan také opět předvedl vše co umí a v mé žebříčku se šplhá výš a výš. Skvělé.

Mys hrůzy (1991)

Ne, prostě ne, dle mého, původní film jasně lepší a to snad ve všech směrech... Možná Robert De Niro se velmi zdatně přibližoval hereckému výkonu Roberta Mittchuma ze snímku z roku 1962, ovšem Nick Nolte nebyl ani poloviční, jako tehdy naprosto famózní Gregory Peck. Předchůdce tohoto filmu mě oslovil o poznání více, čekal jsem od Scorseseho něco výraznějšího, díky zdejšímu hodnocení.