Osudný omyl (1993)

Tuctový a nenápadný triler ktorý je skôr nudný a smiešny. Spracovanie pripomína slabučké televízne béčkové trilery. herci sú nezaujímaví, ´či už Cary Elwes alebo Alicia Silverstone. Celý film pôsobí dosť blbo a robí ho hlboko podpriemerným.

Legenda o Zu (2001)

Neviem aký má Legenda o Zu v ázii význam ale našinec ju asi veľmi nepochopí. Snímok totiž príliš nevysvetluje postavy ani dej. Niekedy mi bolo úplne jedno čo sa vo filme deje. Je to taká filmová básenˇ, o nadpozemských bytostiach, zvláštne akčné scény, film niekedy pôsobí doslova anomovane. Po obrazovej stránke ide ale o veľmi pekný snímok. A to je na nom to najzaujímavejšie. A ešte meno režiséra Tsuia Harka a účasť Zhang Ziyi a Sammo Hunga.

Mušketýr (2001)

Traja mušketieri v hongkongskom štýle? Príliš nie, pretože režisér Peter Hyams sa vôbec nedrží predlohy. Vznikol len priemerný film a nie príliš dynamický, čo je vzhľadom na žáner dosť divné. Akčné scény nedosahujú kvalitu filmov Jackieho Chana, a herci vzhľadom ne známe mená taktiež niesú príliš zaujímavý. Hlavný predstaviteľ Justin Chambersnieje príliš presvedčivý,no Tima Rotha či Stephena Reu neprehliadnete. Catherine Deneuve sa tu len mihne a Mena Suvari ešte nieje príliš sjkúsená herečka. Ale od toho obsadenia sa dalo očakávať trošku viac.

Kostka (1997)

Neznámy herci, režisér, film natáčaný v jednej kocke a výsledok je fantastický. Film porovnývaný s úspechom Záhady Blair Witch, je exterémne inteligentný, skvele zahraný a natočený.Nieje to len bežný horor ale snímok skúma čo robí s ľudmi pobyt v uzavretom priestore.Nato koľko film stál sú špeciálne efekty tiež skvelé. Najviac si ho však užije študent matematiky, pretože bežný človek asi nepochopí ako to vlastne fungovalo.

Duševní slepota (2002) (TV film)

V tomto snímku síce hrajú hviezdy, ale je to malý a nezávislý snímok. O hlavných postavách sa toho príliš nedozvieme a zo začiatku nieje film príliš zaujímavý ale postupne si vás získa. No keby tam nehrali také skvelé herečky ako Uma Thurman, Juliette Lewis a Gena Rowlands nebol by výsledok asi taký zaujímavý a takto určite stojí za pozornosť.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Masaker je šialený a vydarený aj kedˇ nie úplne vynikajúci. Pôvodný film som nevidel, aj kedˇ s týmto asi nemá veľa spoločného. Je to celkom napínavý a dosť brutálny snímok, s prekvapivo dobrými hercami, najmä Jessica Biel a šialený R. Lee Ermey. Inak je tu plno bizardných postavičiek a nechýba ani trochu čierneho humoru. Treba pochváliť ešte kameru a masky.No mohlo to byť ešte vydarenejšie keby neboli vo filme také klišé že napríklad hrdinka nemôže naštartovať auto.. Ale inak je to celkom pekná vyvraždovačka.

Sexy párty (2002)

Pri tejto komédii som sa bavil a považujem ju za celkom vydarenú, len niekedy bola fakt nevtipná. Kedˇ to porovnám z dnešnou kvalitou teenagerských komédii tak je to jedna z tých vydarenejších.

Krvavá lázeň (1999)

Je to malý, amattérsky ale celkom vydarený horor. Tvorcovia vedia že ich snímok je len malý horor a vo filme si robia srandu z béčkových hororov ( teda aj z vlastného filmu ). Iak je to ale celkom vážny a celkom napínavý film a kamera vôbec neodvracia decentne zrak. Myslím si že tento snímok splnik svoju úlohu a vôbec nechce vypadať ako niečo viac než nenáročná zábava, čo pri niektorých béčkach býva zvykom. A to je sympatické ako aj 3 hviezdičky.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Prekvapilo ma že táto bondovka má zo začiatku pomalé tempo, ale potom sa to radikálne zmenilo k lepšiemu. Určite nebudete sklamaní, Pierce Brosnan je znovu skvelý, tak ako záporák Jonathan Pryce. Nenudí a právom je za 4 hviezdičky.

Ta zatracená kočka (1997)

Priemerná Disneyho komédia ktorá nieje ani vtipná ani zábavná. Keby tam nehrala Christina Ricci nestál by film absolútne za reč. Doug E. Doug sa síce podobá na Chrisa Rocka, ale herecky ani komicky príliš neoslní. Nezaujímavé sú aj postavičky Georga Dzundzu, Petera Boylea a Michaela McKeana. Tento film je len podpriemerná televízna Disneyovka.