Chobotnice (1998)

čistokrvné béčko ktoré sa neberie vôbec vážne a niekedy skôr pripomína čiernu komédiu. Je to zábava, počas filmu som sa vôbec nenudil, snímok z dôb kedˇ nebol ešte Stephen Sommers príliš známy, no aj tak odviedol svoju nenáročnú zábavu bez chyby.

Vanilkové nebe (2001)

Veĺmi zvláštne no zaujímavé. Herci sú skvelý, Tom Cruise predvádza zaujímavého záporáka, skvelá je aj Cameron Diaz, Penélope Cruz trošku zaostáva. Nesklamal ani Kurt Russell a Timothy Spall. Rád by som videl španielsky originál, pretože Vanilkové nebo je veĺmi zvláštny film, ktorý je vlastne mixom žánrov. Zo začiatku pôsobí ako dráma alebo romantický film, potom sa postupne mení na triler amožno aj na čiernu komédiu.samotný záver zase najviac pripomína sci-fi. Film pôsobí dosť nezávisle , no názor si na tento snímok musí urobiť každý sám.

Konvoj (1978)

Priemerná road movie ktorej niekedy chýba dej. Herci sú nezaujímaví a niekedy nemajú čo hrať, no niektoré zábery sú vydarené. no nepochopím ako mohol natočiť Sam Peckinpah až takto priemerný film.

Festival v Cannes (2001)

Film s atraktívneho prostredia, so skvelým hereckým obsadením a aj tak pekelne nudný. Pripadalo mi to akoby sa tvorcovia pokúšali natočiť film v štýle Woody Allen alebo Robert Altman no výsledok je absolútne fiasko. Henry Jaglom nesiaha týmto majstrom ani po päty, škoda hlavne tých hercom (Maximilian Schell, Greta Scacchi, Ron Silver, Anouk Aimée), ostatní sa len mihli. Dve hviezdičky za skvelých hercov a kameru.

Království ohně (2002)

šialené béčko ktoré je prekvapujúco celkom zábavné, hlavne kvôli začiatku, potom postupne film stráca dych, záver je dobrý ale nijak nadpriemerný. Skvelý McConaghey.

Dům života (2001)

Hlavnou chybou tohto snímku je že príbeh vôbec nieje originálny a tempo je dosť pomalé. Najväčším kladom je výkon Kevina Klina, ostatní herci už niesú tak zaujímaví. Priemerné, ale ako solídna rodinná dráma pôsobí tento snímok fakt dobre.

Děla z Navarone (1961)

Nadpriemerná vojnová dráma so skvelou trojkou Peck-Quinn-Niven. Výborný príbeh, skvelé obsadenie, no s takými hviezdami sa dalo urobiť ešte viac. Slabšie 4 hviezdičky, hlavne kvôli dľžke filmu, tvorcovia nedokázali udržať pozornosť po celých 150 minút, niekedy som sa trošku nudil.

Lovec krokodýlů (2002)

čím viac dobrodružstva tím väčšia blbosť. Tak by mohol ynieť slogan tohto filmu.Tvorcovia sa pokúsili zmixovať prírodopisnú show s hraným filmom, pričom si mysleli že šialenec Steve Irwin zo show Lovec krokodílov vie hrať. Ovšem v tomto filme sú všetci mizerní herci, dialo´gy sú primitívne, príbeh...škoda reči. Nestáva sa že by som videl nejaký snímok pri ktorom by mi liezli všetky postavy na nervy. Jedna hviezdička za tú porciu dobrodružstva, ktorého je nadostač, aj kedˇ príliš nedáva zmysel.

Od dveří ke dveřím (2002) (TV film)

Tomuto snímku by sa lepšie hodili titulky ako dabing. Niektoré postavy sú na hrane paro´die a celý film niekedy pôsobí ako čierna komédia. Snímok držia nad vodou skvelý herci, hlavne skvelá Macyho kreácia, ale skvelé sú aj Kyra Sedwick, Helen Mirren a Kathy Baker odvádzajú kvalitnejšiu prácu ako je samotný film.

Smolař (1965)

Táto komédia nieje prekvapujúco príliš blázniva a dominuje v nej Bourvil a nie Funés. Kedˇ nieje na scéne Funés nieje film príliš vtipný, čo ale nieje Bourvilova chyba ale chyba scenáristov. Výsledkom je len dosť priemerná komédia , ktorá bola pre Funésa asi iba oddychom po skvelom Fantomasovi a Zˇandárovi zo Saint Tropéz a príprava na majstrovský Veľký flám, taktiež s Bourvilom.