Neúplatní (1987)

Majstrovsky natočený a zahraní gangsterský snímok s podmanivou hudbou Ennia Morriconeho. Film má skvelé herecké obsadenie ktorému dominujú Kevin Costner, Robert De Niro a Sean Connery. Tento snímok sa nedá zrovnávať s Kmotrom, pretože sa to nezdá, sú to dosť rozdielne snímky, ktorých spája hlavne ich vysoká kvalita. Tento film sa De Palmovy skutočne vydaril.

Bytost (1982)

Tento snímok je napínavý a desivý aj pre tých čo sa pri horoch nezviknú báť. Má skvelú atmosféru, Barbara Hersheyová odvádza na žáner mierne nadpriemerný výkon, ktorý je cšak zatienený prekvapujúco vynikajúcim Ronom Silverom. Film ale nezaprie svoju béčkovitosť ale aj tak ide o zaujímavý snímok korý desí atmosférou azvukom a to si myslín je zvládnuté na jednotku. A vraj je to podľa skutočnej udalosti.

V přístavu (1954)

Pri kvalite niektorých dnešných komerčných filmov, je dobré, že sa niekedy objaví aj nejaký klasický snímok, ktorý bol vo svojej dobe hitom. Bohužial sa to nestáve tak často. V prístave je vynikajúci oscarový snímok, so skvelými hercami. Skvelý herci, atmosféra a hudba sú dôkazom skvelého fimu, ktorý je právom nestárnúcou klasikou.

Charlotte Gray (2001)

Tento snímok je dosť zvláštny, nieje mu čo vytknúť ale pri jeho sledovaní som sa dosť nudil. A ani herci ma príliš nezaujali. Film ostáva pre diváka akosi na povrchu pretože osudy hlavných postáv ma akosi nezaujímali. Vo filme je skvelá kamera ale ako celok je to príliš nezaujímavé.

Lambada! Zakázaný tanec (1990)

Nudný a trápny snímok ktorý sa berie vážne ale vážne sa vôbec brať nedá. Je to strašné hudobné béčko.

Povolení zabíjet (1989)

Povolenie zabíjať je nadpriemerná bondovka a Timothy Dalton je oveľa lepší ako v Dychu života. Akcia je nadpriemerná a odstránenie niektorých zloduchov prekvapujúco dosť brutálne. Tento snímok je určite vydarený a nesklame žiadneho fanúšika Jamesa Bonda.

Ples příšer (2001)

Marc Foster by so svojím filmom určite takto nezažiaril bez skvelých hercov. Je jasné že Halle Berry je skvelá herečka, ale v tomto filme ma dosť šokovala. Hlavne tá postava akú tu predviedla, je určite iná aké doteraz hrala. O to je to väčšie prekvapenie ako sa s nou dokázala skvelo vysporiadať. To Hank Grotowski je akobi písaní Billymu Bobovi Thorntonovi priamo na telo. Skvelé herecké výkony sú aj vo vedľajších úlohách. Heath Ledger, Peter Boyle a Sean Combs rapper známejší skôr pod prezívkou P. Diddy odvádzajú svoje miniatúry dokonale a prinášajú šokujúci príbeh, do ktorého cšetko zapadá ako do skladačky majstrovským spôsobom. Skvelý snímok ale aj dosť čierna káva, ktorý by mal určite vidieť každý filmový fanúšik. Len sa na film musíte vopred pripraviť, pretože vás dosť uzemný.

Dost (2002)

Nudný triler ktorý skôr vyvoláva smiech ako napätie. Scenárista používa zabehnuté klišé a herci sú nezaujímaví. Trošku životnejšie pôsobia iba vedľajšie postavy Juliette Lewisovej A Freda Warda. Ale celý film pôsobí ospalým dojmom a sami toho budete mať dosť.

Věc zvaná láska (1993)

Celkom vydarený snímok, ktorého dôležitou súčastou je hudba. Samantha Mathisová a River Phoenix sú dobrí aj kedˇ nie výborní. Ostatní herci, napríklad Sandra Bullocková, už dostali menej priestoru. Tento snímok je príjemný anenudí, ale ako celko pôsobí priemerne. No za pozornosť určite stojí. River Phoenix by podľa mna dosiahol vo filme ešte dosť veľa.

Svatý z Fort Washingtonu (1993)

Kruto realistický snímok o hľadaní nádeje na lepší život, o tom že strýčko Náhoda je riadny somár. Kedˇ sa dostanete až na samotné dno ludskej spoločnosti, musíte denne bojovať o prežitie a aspon kúsok miesta na prespanie, kedˇ si uvedomíte nespravodlivosť a zlobu tohoto sveta. A nezblázniť sa pri tom s toho všetkého. Pretože zachovať si úsmev na tvári kedˇ prídete ovšetko a vo vnútri musíte bojovať s rôznymi nástrahami, predsa len nedokáže každý. A každý má svoj príbeh. Tento film so skvelými hereckými výkonmi Matta Dillona a Dannyho Glovera je jeden z nich.