Moonraker (1979)

Podivný príbeh agenta 007, ktorý strieda prvky scifi a komédie, niekedy okorenené čiernym humorom. Bondovky mám rád ale táto pôsobí skôr ako komédia a akcia je tiež priemerná.

Kluci z Mistletoe (2001) (TV film)

Priemerný rodinný televízny film, ktorý príliš nezaujme ale ani neurazí. Filmu chýbajú známe tváre a nikto zo zúčastnených nieje taký dobrý že by sa mi vryl do pamäte.

Shrek (2001)

Absurdná rozprávková paro´dia, má na animovaný film dosť veľa humorných scén. A nieje rozhodne len pre malé deti, naopak, niektoré scény sú dosť čiernohumorné, spomeniete si aj na South Park. Nezačnete sa nudiť, pretože tento film obsahuje skvelé vtipy a v menšých postavách je plno známych rozprávkových postavičiek, ktoré sú väčšinou výborne sparodované.

Fanfán Tulipán (1952)

Nestarnúca klasika má aj po päťdesiatich rokoch isté čaro. Zaujme nielen milovníkov romantických a dobrodružných filmov, Gérarda Philipea a Giny Lollobrigidy.

California Man (1992)

Myslel som že to bude katastrofa, ale v tejto nenáročnej komédii sa nájde dosť dobrých vtipov. Samozrejme nechýbajú ani totálne otrasné, ale je ich o dosť menej ako som čakal. Kedˇ si vopred uvedomíme že téma filmu je úplná blbosť, môžeme sa celkom dobre pobaviť. Aje tam Brendan Fraser samozrejme akom pračlovek.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Zaujímavý snímok založený na hereckých výkonoch. Väčšina filmu sa odohráva v jednom dome, a celá zapletka vlastne vyplýva z rozhovorov. Apráve vdˇaka hereckým výkonom som sa pri tomto filme nezačal nudiť a bol som zvedavý čo sa stane v daľších minútach. To je podľa mňa dôkazom kvality tohto filmu.

Sněhová kalamita (2000)

Podpriemerná komédia, obsahujúca plno trápnych vtipov.Hrá tam aj Chevy Chase, ale len vedlajšiu postavu, v hlavných úlohách sú dosť neznámi teenageri. Pam Grierovú som skoro ani nezbadal.

Zamilovaná čarodějka (1997)

čarodejnícka komédia namiešaná hviezdnymi ingredienciami, pochádzajúca z Francúzska, je zábavním čarovaním , nie však majstrovskou mágiou. Aj kedˇ ide len o priemerné dielko nikomu neublíži.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Dosť zvláštny film Roberta Rodrigueza, nedosahuje kvalít svojich predchodcov. Vo filme je dosť veľa kvalitných hercov, od ktorých sa očakávalo, že pôjde o výborný film, ale opak je pravdou. Taký Willem Dafoe je tu sotva 10 minút. Salma Hayeková je v titulkoch písaná na druhom mieste, ale hrá iba v asi troch spomienkach. Chvíľu som si myslel že sa ju Rodriguez pokúsi oživiť. A Antonio Banderas? Toho je tu tiež akosi málo, a kedˇ sa už ukáže, predvádza akciu ako by bol nejaký superhrdina. Najviac priestoru prekvapujúco dostal Johnny Depp, ktorý je aj najzaujímavejší. Zaujímavejšie kreácie predviedli ešte Mickey Rourke a Danny Trejo. Eva Mendes a Cheech Marin= málo priestoru.

Majestic (2001)

Pocta Frankovi Caprovi ! Zaujímavý snímok má jednu výhodu ! Jim Carrey predvádza vynikajúci výkon. Daľej ho režíruje režisérsky mág Frank Darabont. Je to usmevný príbeh ale nie komédia. Nevadí ani že má 150 minút. Vo vedľajších úlohách sa predstavia dosť známe tváre.Treba ešte spomenúť Martina Landaua, odvádzajúceho tiež kvalitný výkon.