Ti druzí (2001)

Dosť nevydarený pokus Alejandra Amenabara natočiť desivý misterio´zny film. Aj kedˇ v hlavnej úlohe jasne dominuje skvelá Nicole Kidmanová, ktorej sekunduje iba írka Fionnula Flanaganová,vznikol iba priemerný a niekedy aj nudný film, ktorý vás príliš nevydesí.

Mexická jízda (2001)

Nadpriemerná ľahkoerotická rod movie, je dalším dôkazom kvality mexickej kinematografie. Aj kedˇ nedosahuje kvalitami na Amores Perros, môže vás zaujať. Naviac sú tu nadaní mladíci Gael Garcia Bernal a Diego Luna, pod režisérskou taktovkou skvelého Alfonsa Cuarona. Vo výsledku sú to slabšie štyri hviezdičky.

Válka surfařů (2002)

Rodinná dráma ktorá sa nevie rozhodnúť čím chce byť.Nieje ani rodinným filmom, ani komédiu, ani športovým filmom. Vo filme sa skoro nič nedeje a zaujímavé obrazy surfujúcich mladíkov začnú byť po dlhšom čase nezaujímavé. Herecké výkony sú ale dosť kvalitné, čiže na vine je velmi slabý scenár. Zaujme hlavne Mark Harmon, ktorý odviedol dobrú prácu. V takto podpriemernom filme je ho škoda.

Pekelná ženská (2001)

Priznám sa, že táto komédia ma prekvapila. Komediálny herci ako Jason Biggs, Steve Zahn, Jack Black, Amanda Peetová, Amanda Detmerová ale aj R. L. Ermey, sú väčšinou vtipný.Nuž ale na svoj pôvod, medzi teenagerskými komédiami nedá ani Pekelná ženská zabudnúť, ale tri hviezdičky je aj tak pekný výsledok.

Na křídlech vážky (2002)

Pokus o návrat Kevina Costnera, nieje žiadnym misterio´znym filmom, ale nudnou romantickou drámou, pri ktorej sa dá akurát tak dobre pospať. Vo vedľajších úlohách sú zaujímavejší herci, ako Kathy Batesová, Linda Huntová alebo Ron Rifkin, ale tí aj tak dostali velmi malý priestor.

Chaplin (1992)

Pomalým tempom plynúci a nevzrušivý snímok, o jednej z najväčších filmových legiend. Od tohto filmu som čakal dosť vela, už iba pre to vynikajúce herecké obsadenie. Väčšinou známy herci sa objavujú aj v menších úlohách. Film má skoro dve a pol hodiny a rozhodne nieje pre každého diváka. Ale môže stáť za pozornosť, asponˇ kvalitnými výkonmi. Charlie Chaplin by si podľa mnˇa zaslúžil lepší životopisný film, ako tento! Nieje to zlý film, ale takýto druh filmu by radové šesťdesiatky dostávať nemal!

Jack Frost (1998)

Rodinný film ktorý zaujme predovšetkým deti.Ale ak máte radi rodinné filmy pozrite si ho! Nieje to nič extra, ale ak ste od neho nečakali žiadne zázraky, môže vás prekvapiť. Michael Keaton ako otec-snehuliak je zaujímavý.

Životní role (2001)

Tento film sa odohráva v hereckom prostredí, začína ako ťažké béčko, potom sa vás snaží zaujať, mení sa na komédiu, ale hlavne na nudu.

Smrtící žár (2002)

Daľší priemerný snímok. Zo začiatku síce pôsobí dosť nudným dojmom, ale potom preradí na trošku vyššiu rýchlosť. Nieje to ale žiadny cool akčný film a aj akčných scén je dosť málo. Sutherland a La Paglia odvádzajú na akčný film celkom slušnú prácu a zaujímavý je aj Daniel Benzali Ak považujete tri hviezdičky za dobrý výsledok, kľudne si tento film pozrite.

Černé prachy (2001)

Slabučký akčný snímok, obsahujúci nudnú akciu, zopár nelogických scén a podpriemerné herecké výkony. David Caruso príliš nezvláda hlavnú rolu a Thomas Ian Griffith predvádza klasického béčkového záporáka. Miguel Sandoval je trošku zaujímavejší, ale má málo priestoru. Tento film určite nikoho príliš nezaujme.