Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Tak tenhle díl už tak moc rád nemám. Proč? Jet-li je proti dvěma hlavním hrdinům o několik tříd jinde, takže to, že ho nakonec dostali, působilo hodně nevěrohodně. Prostě neměli dávat takovej kalibr za soupeře už dost unaveným detektivům. Čtyři za Jeta a z respektu k povedené sérii.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Z tohoto dílu mi utkvěly hlavně dvě scény - seznamování se psem a seznamování s jizvami. Tak jsem si ho v TV osvěžil a pořád ještě magie hlavních protagonistů funguje. Dobrá akce a hlášky, už to sice začíná být trochu stereotyp, ale ještě baví. Pořád ještě za pět, ale malinko to slábne.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Dvojka funguje taky výborně. Na chudáka Lea jsou ti dva opravdu oškliví, divím se, že si to nechá líbit. Taky za pět.

Smrtonosná zbraň (1987)

I po dvaadvaceti letech pořád výborná zábava, která nevypadá zastarale. To si pětku zaslouží. Rozhodně!

Šest dní, sedm nocí (1998)

Příjemná oddechovka se vším všudy. Sympatická hlavní hrdinka, nenáročný ale nenudící scénář. Čtyři si to zaslouží.

Iluzionista (2006)

Příjemná podívaná, sice žádný zázrak, na druhou stranu jsem se ani chvíli nenudil. Za čas se na to půjde určitě podívat znovu. Takže taková skoro rovná čtyřka.

Nenávidím den Sv. Valentýna (2009)

Na začátku jsem si říkal, že tohle bude super slabota. Hlavní hrdinka a její debilní výraz, to bylo něco. Postupem času jsem trochu změnil, chvíli jsem myslel i na čtyři. Ale závěrečné superklišoidní vyvrcholení mě zase srazilo zpátky na zem. Tři jsou až dost.

Stmívání (2008)

Jsem trochu na rozpacích. Ten film měl hodně slabin a nelogičností. Ale pocitově to byla celkem příjemná podívaná, což je přece nejdůležitější ne? Nekonfliktní film, nejspíš především pro mládež. Takže trochu váhavě, ale nakonec asi nejblíž ke čtyřem.

Don Chichot (2007)

Ačkoliv animace je pěkná, děj je tak složitý, že výsledkem jsou velké rozpaky. Cílová skupina měli být zřejmě hlavně děti, ale potom mi nehraje neustálé odkazování na příběh knižního hrdiny, resp. zde na jeho původní dobrodružství. Což mi přijde škoda, jinak to je solidní animák. Takhle dávám za tři. Po druhém shlédnutí přidávám ještě jednu hvězdu - počáteční rozpaky nad "pokračováním" knižního příběhu jsem hodil za hlavu a prostě si užíval veselý animák a potom je to určitě za čtyři.

Umírající zvíře (2008)

Děj filmu není sice úplně můj šálek, ale na jedno podívání byl herecký výkon B.Kingsleye lahůdkový. Pokud odmyslím téma a ohodnotím dojem, napadá mě srovnání s nedávno viděnými Pochybami. Penélope Cruz mi ale zase tak moc nesedla, takže dávám lepší čtyři.