MI5 (2002) (seriál)

Páni, ono to má tolik dílů? Náhodou jsem jeden viděl na ČT1 (dávají to debilně pozdě). Další týden náhodou druhý a řekl jsem si, hmm hmm hmm, to je netradiční seriál, takový civilní, neamerický. Pak jsem se začal dívat cíleně, no nebudu to protahovat, mám za sebou cca 8 dílů a rozhodně mě tenhle seriál zaujal. Zatím si nechám prostor, až toho uvidím víc, zatím to je rozhodně silných 80%. Po čtyřech měsících nastal čas přehodnotit. Protože abych sledoval pondělí co pondělí čím dál tím hlouběji v noci, kam to ti kreténi z ČT1 víc a víc posouvají na úkor jiných sraček, to už musí stát opravdu hodně za to. A stojí! Párkrát jsem si zabrečel a hlavně pokaždé jsem překvapen, jak mě zase dokázali překvapit! Možná trochu přeháním, ale tentokrát se nestydím dát 100%.

Africké kočky: Království odvahy (2011)

Hezké. K syrovým dokumentům to má na hony daleko, ale je to takové barevné, pro celou rodinu. Navíc já jsem kočičí typ. 70%.

Pan Dubínek (1995) (seriál)

Pro malé děti je to pěkný a nekonfliktní seriál. U nás teď jede skoro denně. 80%

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Rodinný film, malinko bezzubý a nekonflikní. A ten americký bezmezný obdiv k prezidentovi je pro našince tragicky komický. Viděno na Nově v sobotu v osm večer, ano ideální kandidát na umístění do tohoto času a na tuto televizi. 50%

Limit (2010)

Dost depresivní akčňák, hlavní hrdina chudák po celou dobu filmu nevychází z průserů, které zavinil záchranou jednoho života. Neboli pro dobrotu na žebrotu. Najde se tam pár scénáristických podivností, nebo spíš násilností, které se dají díky slušnému spádu prominout. Jako celek velice vydařený film. 85%

Lucky Louie (2006) (seriál)

Pár hlášek z tohoto seriálu bych neváhal označit za kultovní. Asi jsem taky jenom hovado. Je fakt, že některé díly nejsou tak silné, ale i tak je to vysoký nadprůměr. 95%

V cizí kůži (2011)

U tohoto hodnocení jsem na rozpacích. Film měl své slabší chvilky, které zase střídaly dobré, nečekané a drsné fórky, u kterých jsme se nasmáli. Tentokrát aktuální procenta zde asi přesně vystihují můj dojem. Slabší čtyři hvězdy. 66%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Těžký podprůměr. Nejzajímavější byl snad jen ochránce mimozemšťana, jinak to byla stupidita veliká. Ne, tohle už příště raději ne. 40%

Millerova křižovatka (1990)

Asi to není špatný film, jenže ke mně jeho kvality nedorazily. Tak nějak mě prostě nezaujal. Buscemi byl pouze v jedné scéně, teda teoreticky ve dvou, ale v té druhé i kdyby vystupoval osobně, moc bych si ho neužil. Titulky mi osvětlily, kde je asi problém. S Coeny si dlouhodobě rozumíme jen z části a jen někdy. Nejvíc asi ve Fargu. Ale slibuju, že to s nimi nevzdávám a budu zkoušet dál soulad chutí. Dnes za 60%

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Nesleduji pravidelně, ale zatím každý díl, který jsem viděl, mě bavil. A Ziva je velice zvláštní šťabajzna. 90% No to už tak úplně neplatí, jsem u jedenácté sezóny a hodlám se prokousat až do konce. Samozřejmě, že takhle dlouhý seriál začne být stereotypní, ale zatím to pořád jde a hodnocení neměním.