Superman vs. Elita (2012)

Pořád si kladu otázku, kdo je cílová skupina těchto filmů. Pro dospělé příliš jednoduché, jak zápletka, tak animace. Pro děti? Trochu drsná zábava. Jasně, ústřední myšlenka kdo má právo soudit druhé, je dobře podaná, jenže to je vše. A přišlo mi to málo. A krátké. Lepší průměr. 55%

Velké dobrodružství (2005)

Teda já snesu ledacos a východní humor mám rád. Ale tohle je fakt silný kafe. Nějaký smysluplný děj je opravdu těžké vydolovat. Spíš jsou to orgie vizuálna a zvláštního humoru. Jako celek ale spíš průměr. 50%

Blesk (2011)

Tak tohle je hodně povedená kriminálka. Jason opět ve formě, hustej a kladnej až na půdu. Hlášky typu "tohle je pálka na Hurling. To je taková irská hra. Něco mezi hokejem a vraždou" se prostě musí líbit. Jediná slabší stránka je místy nekompaktnost příběhu (bývalá policistka v utajení), film jako by občas utíkal někam stranou. Nicméně jsem se královsky bavil a závěr byl potěšující, lze li to tak říci. Silné čtyři hvězdy. 80%

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Hodnotím v kontextu bídné české tvorby posledních dvaceti let. V něm je to skoro perla. Sokol je dokonalej gay. Některé scény jsem sice hercům nevěřil, ale dalo se to vydržet. 73%

Liga spravedlivých: Zánik (2012)

Začátek byl odrazující, naštěstí se to rychle rozjelo a bylo zajímavé až do konce. Bohužel mi to přišlo hodně krátké a tím pádem dost zkratkovité. Myšlenka dobrá a "mě přece o myšlénku se jedná". Takže hodnotím příznivě. 70%

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Dávám jednu hvězdu proto, že dětem se to bohužel líbí i když nechápu proč. Jinak bych se nebál slov jako škvára a parazitování na úspěšné Dívce na koštěti. I přes účast známých herců mi to připadá jako amatérská sešlost vedená senilním rejžou, jehož hlavní starostí při filmování bylo pravidelné jídlo a výměna inkontinenčních pomůcek. Úcta neúcta, tenhle film já chápu jako neúctu k divákovi, pane Vorlíčku.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Průser. Zatím co předchozí dva díly byly s trochou dobré vůle příjemná akční podívaná, tohle už je moc. Počínaje scénářem, spíchnutým evidentně "s láskou", přes velice nesympatickou Maria Bello, která je v jiných filmech kočka až po Yeti, podané jako plyšáci záchranáři. Cohenovi se povedlo snad jen Dračí srdce, tohle je další zářez za ty slabé filmy. 35%

Kontraband (2012)

Slušně odsýpající akčňák. Graduje náramně a Mark je super sympaťák, jako ostatně vždycky. Scénář potěšil, nic mi na něm nevadilo. Já dnes za plný počet. 95%

Warrior (2011)

Tohle mě dostalo. Očekávání byla vysoká a nebyla zklamána. Oba hlavní hrdinové byli naprosto suproví. Nenapadá mě nic inteligentního, čím bych popsal, proč mě to nadchlo. Ale nadchlo! 95%

Kauza CIA (2006)

Naprosto jsem se ztrácel v ději a osobách. Navíc ve filmu nebylo s kým sympatizovat. Za mě průměr. 50%