Obyčejný spratek (1981)

Už dle klasických titulků jsem čekal typickou kung-fu Hong Kongské provenience. Tu jsem taky dostal, ale pozor! Když film skončil, zůstal ve mně takový dobrý pocit, že tohle se mi opravdu hodně líbilo. Pak jsem si trochu početl v recenzích tady a spojilo se mi to. Tohle je opravdu jeden z nejpovedenějších filmů té doby a toho místa vzniku. Komentář, který o hodně lépe popisuje i moje pocity napsal Flipnic. 90%

Fešák Hubert (1984)

Prvorepubliková komedie, ze které sálá tak úžasná pohoda, až je to k neuvěření. Herecké obsazení naprosto super. Viděno mockrát a pořád líbí!

Děrsu Uzala (1975)

Viděl jsem v naprosto šílené kvalitě. Děrsu byl krásnej čelovjek. Nepochopil jsem, proč mu kapitán místo nové pušky nevěnoval brejle. Co mě ale nečekaně dostalo byly písně v celém filmu. Ač na tento žánr nejsem, tyhle se mi ohromně líbily.

Jump street 21 (2012)

Velice příjemné překvapení. Očekával jsem průměrnou komedii, dostal jsem nadprůměrnou. Hlavní hrdinové byli nečekaně dobří, stejně tak fórky. 75%

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Ferrellův humor prostě buď nesnášíte, nebo se vám vcelku líbí. Nic moc mezi těmito dvěma stavy není. Já ho spíš můžu a tady se mi líbil. Stylizace do sedmdesátého roku byla osvěžující. Christina je kočka, všichni se pěkně vyblbli a já hodnotím 75%.

Velký třesk (2010)

Z Banderase v této roli jsem byl trochu v rozpacích. Scénář mi přišel výborný, dialogy taky. Robert Maillet v roli zákazníka je opravdu sladkej. Intelektuální a vědecké vsuvky většinou nerušily. Celkem silné čtyři hvězdy. 75%

Avengers (2012)

Rozhodně jeden z víc povedených akčňáků. Potěšila návaznost na hraného Thora a oba díly Iron Mana. Já hodnotím kladně. Jo a jméno Joss Whedon mi není vůbec neznámé, na rozdíl od mnoha dalších zde. Firefly byl povedený seriál a škoda, že ho někdo tady nevydal. 89%.

Duna (1984)

Pro Ty, kdo četli je film jedna obrovská zkratka, něco jako udělat výcuc knihy za domácí úkol. Pro ty, kdo nečetli to musí být jeden velký zmatek. Triky jsou dost směšné a myslím že byly už i v době vydání filmu. Výsladek je průměr s hezkou atmosférou a kostýmy. Nic víc. 52%

Sedm statečných (1960)

Klasika. Co napsat nového o takto provařeném filmu. Krásní kluci a rychlé ženy, pardon, těch žen tam pro tentokrát zrovna moc nebylo. 90%