Na nože (2019)

Moje šedá kůra mozková nikdy neměla nejrychlejší vedení, poslední dobou se navíc při závěrečných půlhodinách filmů musí věnovat hlavně antispičinnostem (odkládání spánku až na úplný konec filmu), takže s "čitelností" detektivky problém vůbec nemám. Takže jsem si ty zvraty v náhledu na postavy užíval, stejně jako břitký dialogy a představu, jak by měli v otázkách Václava Moravce uklízečky napilno, kdyby vada hlavní hrdinky byla rozšířená v našich vyšších kruzích.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

No pořád lepší nastavit oblíbenej seriál dvouhodinovým dostaveníčkem mísícím povedený zajímavosti z natáčení a čtený zkoušky s ne úplně povedeným cameem kdejaký hvězdy a totálně zeblitíhodným cameem kdejakého menšinového tvora vděčícímu seriálu za šťastný život, než udělat po dvaceti letech rovnou celou řadu, nebo dvě obsahující takřka výhradně zeblitíhodnosti.

Generálové (2021) (seriál)

Je to ubohý, nemám co dodat...k Randwulfovu komentáři.

V síti (2020)

Krutě přesná úvodní znělka a povedený casting - zaprvé vygeneroval Terezu Těžkou, která v soubojích tváří v kokot byla nejpohotovější z těch dvacítek, co ztvárnili dvanáctky přesvědčivěji než okolojdoucí sexuoložka sexuoložku, zadruhé tohle malé TABU ve filmu ukázalo, že do Sítě se chytá minimálně od dob, kdy bylo dvanáct našim rádobydvanáctkám. Filmařsky by mně přišlo logičtější se poctivěji věnovat méně kokotům, ukázat vývoj konverzace před prvním zavoláním, proměnu z pokecmana na kokota. Ale třeba by to místo jako varování dvanáctkám posloužilo jako návod těm kokotům, co teprve sbírají odhodlání. A třeba žádná konverzace předtím neprobíhá. Upřímně nechápu update verze 18+, musím říct, že bych tady vzal spravedlnost do vlastních rukou. V horkokrevných chvílích i způsobem jakým radil s výjimkou Klusáka jediný dobrák v tomhle filmu, ale jinak bych volil morálně, bohužel ne zákonně, přijatelnější cestu a divákům ty největší kokoty ukázal. A myslím kokoty jako kokoty, ne kokoty jako kokoty. Protože podle kokota ty kokoty v běžným životě nepoznáme.

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Kousky Yody ve scénáristické UHO omáčce, ze které je jen lehce cítit Lucas. A nejhorší je, že kuchař z toho chtěl mít vývar.

Gauneři (1992)

Pojďme si popovídat Kmáne. Co třeba o tom, jak jsem si při sledování skvěle zahraných, dialogově vybroušených, absurdními gagy natřískaných a přitom na výpravu a krvavé cákance skoupých Gaunerů vzpomněl, že náš společný oblíbenec debutoval dost podobně - tj. že všechno, co ho zdobí a pro co jeho filmy žeru, dokázal už napoprvé, i ve skromnějším formátu, naprcat jak bůh?

Wyatt Earp (1994)

Cenu za "mužský herecký výkon v roli, která umírá od vstupu na plátno a přesto se dožije konce filmu" jednomyslně získává...jediný nominovaný - Dennis Quaid. Cenu za "budoucí neutuchající oddanost tříhodinovým filmům, které mohou kromě reputace stát i pořádný balík" získává...muž, kterému vyšel první pokus a brzo na to dojede - Kevin Costner. Cenu útěchy za "naprosto zbytečný oddrsňující melír" získává... polykač kulek Michael Madsen. A hlavní cenu - řád čtvrtého stupně - za "příběh o adekvátní celkové délce, ale s nesprávnou skladbou dílčích délek" získává...muž, jehož šerifovské vzestupy a pomsta jsou trochu zkratkovité, zatímco se to jinde zbytečně táhne - Wyatt Earp.

Staříci (2019)

Vůbec nebylo na škodu, že jsem během svého letitého brouzdání krvavými léty narazil i na JUDr. Karla Vaše (psáno Judr. Václava Mráze) a skrze něj i na plukovníka Pravomila Raichla. Obeznámení s jejich skutečnou konfrontací ze mě v reálu dělá cynika, co zapomene na ideály humanismu a lituje, že si kromě vítězného února nepřipomínáme i jeden zasloužilý komunistický boží mlejnek, kterých se u soudů vážně nedočkáme, ale zároveň to téhle slouroudmúví dodávalo to správný svrbění, kdy to vlastně kiksne. Čemužto očekávání rozhodně pomůže, když si do atentátnický skvadry naverbujete Mrkvičku. Nic proti jeho výkonu, oba pánové si to dali stařecky na pána, ale každej přece ví, že mu atentáty nejdou. Hvězda chybí asi na to konto, že napříště by se mi do toho bez svrabu už asi nechtělo.

Naprostí cizinci (2016)

Upřímnost je hezká věc, ale když jí člověk neholduje, měl by bejt aspoň upřímnej o tom, že po ní netouží. Pak se z blbý hry na totální otevřenost vyklube GAME OVER. Tahle večeře má každopádně spád jako BANG! s vězením a z napětí, kdo to odskáče příště, nebo z neochoty pauznout ten spád a odskočit si pro kus jídla, jsem chvílema i vnitřně vibroval, najmě při telefonu s dcerou a závěru na schodech.

Gentlemani (2019)

Síla slova = kvalita filmu. Hate + fuck + 135 x cunt = Troška + dobrej film + Gentlemen. Matematicky zdatnější filmofil vyfuckuje dobrej film, zhejtí Trošku a vyjde mu, že Gentlemani jsou stejně kvalitní film jako je sprostejch 135 cuntů, tak neskutečnej to byl nátěr. A komu to přijde moc, klidně si může nějakej ten cunt schovat pro Trošku.