Úžasňákovi (2004)

Zatraceně dobrej animák. Originální nápad dovedený k dokonalosti. Sebranka "rodinných" superhrdinů je vážně kouzelná. Zamotaný příběh, který dovedl k šílenství nejednoho člověka. Sice nemám rád takové ty blbé (idiotské) styly - tzv. každá postavička vypadá jinak, jiná tloušťka, velikost hlavy, nohou, atd... Ale tady mi to vážně nevadí. Miluju tenhle filmeček :-). Jednoduše: Kurva dobrej film!

Matrix (1999)

Dát tomuhle filmu 3* je pro mě tak trochu možné i nemožné, protože 2* je (za ten konec) málo a 4* (vzhledem ke slabému začátku) moc. Nevědět, kdy, proč a kde zrovna jsem je pro mě rozhodující a opravdu ve filmu nevidím žádnou flexibilitu a výjimečnost. Sice je jedním z filmů s nejvychytanějším scénářem, ale příběh byl na mě moc slabý a "studený". Rozhodně je to zajímavá zkušenost. Sice mi dveře ukázal, ale já jimi projít nechtěl... Nač taky? Že by chyba v Matrixu? Zjevně byla nezbytná :-) P.S.: Keanu Reeves byl vynikající a Fishburne mu k tomu moc přihrával.

Dnes neumírej (2002)

A jsme zase u toho - typický bond. Hrozně akčně a "eroticky" založená Bondovka. To, že je Bond zvyklý se prát s darebáky v nejobtížnějších situacích je pro něj možná typické, ale je trochu přehnané, co všechno vymyslely za moderní sračky. Takových klišé se moc často dohromady nevidí.

Zrození Planety opic (2011)

Neviděl jsem původní první film "Planeta opic", ale i tak můžu říct, že jsem čekal trochu něco jiného ve stlyu Star Treku. Skvělé záběry z opičího prostředí byly asi to nejpoutavější z filmu... Vadí mi, když se něco přehání a proto se mi nelíbila ani mluvící opice s vůdcovskými schopnostmi (podobnost s Juliem Cesarem je samozřejmě na místě), ale po stránce příběhu to bylo velmi krásné a se vším co tam má být!

Mlčení jehňátek (1991)

Největší napětí jaké jsem kdy u filmu prožíval se ocitlo právě zde. Netušit, čeho všeho je ďábelský vrah schopen bylo pro mě trýznící. Je to sice vynikající thriller, ale na ještě lepší Se7en to rozhodně nemá ! Uchvacující překvapivá atmosféra a neodhalitelnost nadcházejícího děje je právě to co diváka upoutá do křesla. Ty hodně psychologické keci je to nejlepší co se v thrilleru vyskytuje a vyloženě geniální Lecter to podal opravdu jak nejlépe mohl a Oskara za takovouto roli dostal oprávněně. Lecter a Starlingová se obdivovali navzájem a Starlingovu nechápavost Lecterova chování ještě posilnilo, když se dozvěděla o jeho útěku.(Právě zde jsem prožíval největší napětí). No a to, že si na sebe Hannibal vezme tvář své oběti (u kanibala docela předpokládatelné) mě odrovnalo. Překvapilo, že Starlingová přežila a potěšilo, že Lecter nebyl dopaden. 90%

Vesničko má středisková (1985)

No pro mě vždycky spíš jedna ze slabších českých komedií. S Otíkem sympatie spřádám, ale to je asi tak to jediné... Něco jako "Slunce seno..." Vím, že Labudovi dalo velkou práci vyskočit (dokonce několikrát za sebou), ale co s tím? Nic to nezmění.

Vzhůru do oblak (2009)

Trochu zarážející, že když byl Fredricksen malý kluk, byl Charles Muntz již dospělý a poté se setkávají jako "dědoušci stejného věku", ale ani sebemenší chybička nemůže změnit moje hodnocení... Pochopitelně zážitek z kina je vždy lepší a tak se ve mě zrodil pocit citové vyrovnanosti se svtem při sledování úvodních sekvencí. Život je krátký a když může být shrnut do pár minut, opravdu takovou chvilku mlže jen trvat. Někdy jsem opravdu změklý z romantických nebo po jakékoli stránce smutných filmů a plakat u animáku - to se mi stalo poprvé... Sice jsem brečel jen v duchu (rozbrečet se v kině to by byl trapas), ale navenek jsem naplno prožíval ten napínavý a velmi vtipný příběh starého dědouška. Nápaditost a originalita vynálezů je výjimečnost tohoto bestovního animáku. Jeden z nejlepších filmů svého druhu, který jsem kdy viděl.

Noc na Karlštejně (1973)

Po muzikálové stránce je to pěkně odvedené, písničkyy poutavé a na nic si nehrající, ale jinak mě to njak moc nezaujalo...

Felix Holzmann: Včera, dnes a zítra (2004) (pořad)

Včera dnes a zítra... Pan Holzmann a Iva Janžurová v nezapomenutelné scénce. Talent je talent a českým hercům a bavičům rozhodně nechybí.

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Pobuřující "daň z práva na život" aneb to nejlepší na konec. Nejlepší díl z trilogie o Fantomasovi. Nejlepší je scéna (více scén), kdy opravdu neuvěřitelným způsobem Fantomas dohání nejlepšího Pařížského policistu k šílenství - třč. "scéna s oběšencem". Nezapomenutelné a o nic méně legrační než předchozí dva díly !