Apollo 13 (1995)

Možná to mohlo být o něco kratší... 140minut je docela hodně pro toto téma. Na 5* to úplně není, protože jsem filmů tohoto tématu viděl mnoho, ale díky T. Hanksovi mohu dát větší hodnocení než u normálních, průměrných, katastrofických akčňáků. Chovám k tomuto herci jistý neodmyslitelný obdiv a proto bych filmu, kde vystupuje, dát nízké hodnocení nemohl. Alespoň, že se američani drží jistých podobností s tím co se skutečně událo a tím se to právě liší od Německých "béčkovek". P.S.: Opět kombinace Hanks & Sinise alias Forrest a Dan :-).

Krvavý příliv (1995)

Jedním okem na monitor, druhým okem na televizi - a nelituju toho. Každý moment, kdy jsem začal trochu vnímat televizi byl úplně k zahození, jen brbli brbli brbli a houby s voctem. Nic moc z toho nevzniklo... 20%

Superpolicajti z Miami (1985)

Trochu přehnané, že se tato dvojka dostala do služeb policie vždy to byly spíš "dva výtečníci" :-).

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Tohle je komedie, která mi poprvé představila dvojku Hill a Spencer, tlustý a tenký, nebo jak... Pravá komedie s opravdu zábavnými scénami (Bitka v balóncích je nezapomenutelná) a nemá žádné chyby. 100% !

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Porovnáním se seriálem Krok za krokem se tento sitcom propadnul na 3*, ale je to jistě jeden z těch lepších produktů z USA.

Columbo - Obrácený negativ (1974) (epizoda)

Jeden z těch lepších dílů ze série o Columbovi, jeho nevyspitatelnost je až nadpozemská. Mě samotného při připravování únosu napadlo čeho si Columbo určitě všimne (střela zblízka, interval mezi výstřely,...). Columbo je zvyklý se nevzdávat a pracovat velmi důkladně. Habaďůra na Dyka se mu opravdu povedla, ale přesto to není na 5*. Nic moc překvapivého se nestalo - právě to, že jsem dopředu tušil co se stane zapříčinilo, že nedávám 5*.

Kristian (1939)

Dnes již legendární film s nejlepším hercem své doby Oldřichem Novým. Krásně z toho dýchá doba, kdy se ve společnosti lidé chovali, dnes už až příliš škrobeně. Adina Mandlová mu pěkně vyprášila kožich a on si to skutečně zasloužil. Přemýšlet nad tím, jak by se to dalo doopravdy zvládnout je asi těžké, ale Kristián to zvládal bravůrně až do poslední chvíle. Koncert skvělých herců, dovolil bych si vyzdvihnout výkon Nataši Gollové, která byla opravdu výborná.

Hulk (2003)

Hulk patří k jedněm z nejlépe vymyšlených monster v kinematografii, ale jinak je to moc protahované a zdlouhavé. Hlavní hrdina byl sympatický, ale moc rozzlobený :-).

Starosti starosty (2004)

Trochu moc protahovaná komedie, typický nádech té "američnosti" a Hackman jako bývalý prezident v souboji o post starosty, který sehrává souboj s instalatérem? Zase něco nového na našich obrazovkách a zaslouží si to dobré hodnocení. 60%