Vymítač ďábla (1973)

Fascinující, že Max von Sydow hrál dědka už před sedmačtyřiceti lety.. Ale k věci, film není ani tak o vymítání jako spíš o tom, jak mladá dívka prožívá různé psychicky vypjaté situace, přesto je to solidní kousek, který zasluhuje uznání.

V moci ďábla (2005)

Všechny ty obezličky a triky, které se předvádějí u soudu, mě tak baví, že tenhle filmík s dobrým scénářem se mi prostě nemůže nelíbit.

Spalovač mrtvol (1968)

Spalovač mrtvol dávkuje hrůzu a napětí tak pomalu, že se z toho člověk může pos... Řekl bych, že Rudolf Hrušínský je opravdu herec pro každou roli a ať už má ztvárnit komediální roli nebo roli dramatickou, zhostí se toho se vší pílí a důsledností. Jako další mě zaujal zanícený nacista Ilja Prachař, pro mě je to jeho nejlepší výkon v roli, jaký znám. Spalovač mrtvol se zkrátka jednou za čas musí vidět, aby člověk nezapomněl, co se stalo a co se ještě stále stát může.

Ed Wood (1994)

Tim Burton si vzal na paškál etapu života nejhoršího režiséra všech dob a udělal moc dobře! Herci jsou vynikající, hlavně Martin Landau coby Béla Lugosi, atmosféra je hutná. Mě velmi zaujalo i nadšení samotného Eda, které může někomu připadat přehnané, leč mě se to moc líbí, a proto nemůžu dát jiné hodnocení než pět hvězd.

Nezvratný osud (2000)

Zajímavý nápad, zajímavě zpracovaný a scénáristicky zvládnutý. Smrt jako zabiják. Něco nového a nakonec i zpracováno do pětidílné série. První díl je přecejen originální a tak si zaslouží vyšší hodnocení.

Zrcadla 2 (2010)

Je to koukatelné, ale to je tak všechno. Zabíjení obětí zrcadlem je vystupňované, možná zbytečně, možná ne.. První Zrcadla byla prostě lepší, tady je ten příběh tak trošku chudý a v zrcadle je ukrytá naštvaná mrtvá dívka, která pobíjí své vrahy.

Oculus (2013)

Film, který mě zaujal už po prvním shlédnutí. Dva příběhy, i když konec prvního je odhalen již na začátku, se prolínají a zjevují nám okolnosti příběhu kolem záhadného zrcadla. Šílenství v očích hlavní hrdinky se mi moc líbí :-).

Škola základ života (1938)

Krásný pohled do doby, kdy se ve školství ještě dala najít úcta k profesorům a ke škole jako takové. Kdyby se dneska takhle chovali ve školách, asi by to leckomu přišlo směšné.

Gran Torino (2008)

Psychologické drama jako vystřižené. Clint Eastwood je opravdu vynikající tvůrce, který si zaslouží uznání. A ten konec? Jedním slovem dechberoucí. Jasných 100%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Koho by to napadlo, že pár desítek minut v jedné místnosti může vytvořit skvělý filmový kousek s nádhernou atmosférou. Pravda je, že rozuzlení je dost předvídatelné, ale někdy i když víte jak to skončí nemusí filmu ubrat na kvalitě.