V zajetí démonů (2013)

Nevím jestli The Conjuring zařadit rovnou k áčkovým hororům, ale kdybych ho zařadil k béčkovým určitě by to byl nejlepší béčkový horor, který jsem kdy viděl.

Věc: Počátek (2011)

Někdy se může stát, že je pokračování lepší než první film, tady můžu se vší drzostí říct, že tomu tak není, že Věc Počátek je sice horším pokračováním, ale ani tak není třeba se za něj stydět. Je to důstojný obraz toho, jak se Věc vůbec dostala na povrch - jak ji norové objevili, a jak se dostala posléze k američanům. Napětí tu působí spíš uměle než opravdově, ale hercům se dá věřit, nehrají špatně. Atmosféra není jako u originální The Thing, ale není špatná, proto si film podle mě zaslouží víc než 70% hodnocení. Ode mě má 80%.

Smrtonosná past (1988)

Jedním slovem neuvěřitelné. Vynikající akčňák, který ani po tolika letech neztrácí na půvabu. Bruce Willis srší svoje skvělé hlášky, Alan Rickman je zlý až na půdu a jejich souboj se stal legendárním pilířem celosvětového akčního filmu.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Je to opravdu takový odpad televizní zábavy, ale lidem se může neustálé mlácení zločinců chodící reklamou na násilí docela líbit. Asi proto to tak často reprízují naše komerční televize.

Neznámí vetřelci (2008)

Velmi příjemný béčkový horor, který mile překvapil. Film jsem viděl už nesčetněkrát, jednu dobu jsem si ho dokonce pouštěl denně, společně s Titanicem. Je to velmi zajímavě pojatý hon na mimozemšťany, který v lecčems připomíná legendární The Thing. Jelikož jsem film sledoval opravdu často a rád nemůžu dát jinak než plné hodnocení.

Rain Man (1988)

Nastudovat takto těžkou roli muselo být velmi velmi obtížné, Dustin Hoffman ale předvedl své kvality a spolu se sekundujícím Tomem Cruisem dali dohromady parádní dílko.

Babí léto (2001)

Opravdu vynikajícně ztvárněný podzim života jednoho manželského páru. Mistrovské herecké výkony jen podtrhly krásu tohoto filmu. Babička neustále myslí na smrt a pohřeb a její manžel by hýřil a užíval krásy života.. Nakonec se oba sžijí a začnou si užívat života společně. Krásný námět brilantně zpracovaný do jednoho celku.

Vetřelec: Covenant (2017)

Jako jo, celkem jo. Říkám, že na sto pro horší než celá původní trilogie, ale i tak se na to dá koukat. Boj s Vetřelci mě zkrátka neomrzel, i když je to více počítačové. Mrzí mě ale to, že záměna androidů, odhalená na konci, byla zjevná už tak dlouho dopředu.