Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Bára Hrzánová je tu v nejlepší formě, ale i tak dvá herci ve vedlejších rolích ukazují, že jsou dobře vyučeni svému řemeslu. Je to v podstatě vyprávění knihy na jevišti, ale to vůbec nevadí, protože vyprávění je to poutavé a zajímavé.

Contracted (2013)

Mě se to líbilo. Pohlavně přenosná hnilobná-zombie nemoc je skvělý motiv uplatněný v tomto filmu. Děj nevázne a plynule se vyvíjí a dospívá ke konci, kdy se hlavní hrdinka stane "zombíkem".

Hanebný pancharti (2009)

Pět hvězdiček si zaslouží už jenom výkon Christopha Waltze. Jinak ještě scénář - vynikající. U scén dialogu jsem už dlouho nebyl tak napjatý jako u tohoto filmu.

Hospoda (1996) (seriál)

Scénář je místy dost vycucaný z prstu, ale i tak je to výborná situační komedie s vtipnými vyústěními. Herecká sestava, která se tu sešla je opravdu skvěle sehraná a humor z ní jen srší.

Futurama (1999) (seriál)

Budoucnost dává prostor pro možnosti aneb tímto způsobem je seriál ještě lepší než Simpsonovi, protože je tu prostě více prostoru pro fantazii a vytváření možných i nemožných planet, postav, zápletek, rozuzlení apod. Sympatické postavy, o jejichž rozvoji v průběhu seriálu nemůže být pochyb a tento rozvoj je scénáristicky vynikající. Zkrátka nemůžete Futuramu nemilovat, je vtipná, je vtipná, je vtipná.

Bláznivá střela (1988)

Sympatický hlavní klaďas a scény vyšperkované tak, že se opravdu nepřestanete smát. Lepší parodii jsem snad neviděl. Při úvodní scéně se směju jak blázen pokaždé, když film vidím.

47 metrů (2017)

Zápletka je dobrá, škoda, že stojí na špatně napsaném scénáři, který vůbec nepřekvapí. Pokud máte rádi situační drama, tak se vám to možná zalíbí.

Tetovaný (1968)

Asi nejlepší film s Funésem. Mě se neskutečně líbí, ve dvojici s Gabinem je to velmi vtipná a vysoce kvalitní podívaná.

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Vynikající, vynikající a ještě jednou vynikající. Sympatičtější dvojici byste těžko hledali. Když k tomu přidáme vyšperkovaný příběh s nádherným koncem, máme tu překrásnou komedii.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Seriál srší trapností, není to pro každého, leč pro mě je to vynikající. Vtipných scén je skutečně docela málo, ale to vůbec nevadí, protože seriál má skvělý příběh s neuvěřitelně groteskními zápletkami.