Skála (1996)

Dilema jestli je Ed Harris kladný nebo záporný hrdina vyzdvihuje film do výšin. Pro mě je to dost nářez tenhle film... Netuším kdo je dobrý a kdo zlý, snad kromě Cage, pomalu celou dobu. Jako člověk, který má rád překvapení, jsem si přál, aby ty rakety odpálili, samozřejmě skřítek dobrák dává filmařům ten pocit, že lidi chtějí hřejivé momenty plné lidskosti, já jsem asi výjimka...

12 opic (1995)

Jeden z nejzvláštnějších filmů co jsem kdy viděl a těžko hodnotit po jednom shlédnutí, snad najdu odvahu si tu nepřehlednou změť scén pustit znovu v blízké budoucnosti. ... Update: Těžko se mi hodnotí i po dalším shlédnutí... Příběh už se mi jeví jasnější, ale stále se nemůžu zbavit pocitu, že to zkrátka není úplně nejlepší sci-fi snímek, co jsem kdy viděl.

REC (2007)

Můj nový oblíbenec mezi horory se zrodil dosti nenápadně neboť se mi moc nelíbí ten dokumentární způsob natáčení, ale kupodivu tady je to vcelku patřičné, diváka to pořádně vtáhne do dění. Moc pěkný zombie horor, který končí tak jak má, špatně.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Nepředvídatelný film. Středověk a k tomu ty úchvatné scény s využitím detailů... No a závěr mi vyrazil dech, naprosto neočekávatelný. Jednoduše šokující snímek, šokující a nedoceněný.

Skrytá identita (2006)

Damon je špion, DiCaprio je špion a jeden je hodnej a druhej je zlej. Nakonec všichni umřou. Příběh v kostce.

Predátor (1987)

Jelikož mi Schwarzenegger docela stačí v Terminátorovi, kde ho miluju, tenhle film jsem dost dlouho vidět nechtěl. Přicházel jsem o dost. Nejvíc odzbrojující je pro mě zvuk vydávaný při záběrech z pohledu Predátora, ten mě udržoval v neustálém napětí. Jasné mi bylo, kdo přežije až do konce, ale tajně jsem doufal, že vyhraje Predátor.

Vetřelec ³ (1992)

Trošku slabší trojka, možná je to dáno prostředím věznice plné oholených hlav. Konflikt se opět omezil na jednoho Vetřelce, ale když nemáte po ruce ozbrojené mariňáky je i jedna slizká potvora až dost. Tři díly, tři režiséři, tři rozdílné úhly pohledu, důstojné zakončení života Ripleyové.

Vetřelci (1986)

Akčňák jak má být, rozdíl mezi prvním a druhým dílem je patrný a řekl bych, že je dobře, že se tak stalo. Svižné a napínavé až do samého konce. A ten účes Ripleyové je boží.

Vetřelec (1979)

Když film napoprvé nepochopím nebo se mi nelíbí, je to ošemetné.. Pak je nezbytná ta touha vidět ho znovu, pokud nepřijde, pak film asi nemá valnou kvalitu. Když jsem viděl Vetřelce poprvé měl jsem jen jakousi informaci, že je tam slavná scéna, kdy se z břicha jedné z figur vyklube onen Vetřelec, no a jen s tímhle jsem si film pustil.. První sledování dopadlo tápáním, nejdřív nudný tlachání, pak přistání a prohledávání mlžné planety a pak boj s pomalu neviditelným tvorem na palubě kosmické lodi. Film se mi nelíbil. Ale nedalo mi to a musel jsem ho zkouknout znovu.. a pak ještě jednou. Vyplatilo se. Těžko popsat co se mi na tomhle mistrovském kousku tak zalíbilo, ale od té doby mám chuť se na něj koukat čím dál tím častěji.

Anthropoid (2016)

Český Atentát jsem viděl několikrát a už jenom kvůli tomu že byl natočen pouhých 22 po skutečném atentátu si mě získal a je to jeden z mých oblíbených čs. filmů. Nelze hodnotit jen tuto část filmu, ale až poté co jsem viděl obranu kostela v této verzi jsem se donutil zjistit si ztráty na německé straně, protože se mi nezdálo, že by SSmani byli tak naivní a vbíhali obráncům přímo do palebné linie. Udivilo mě sice, že nebyl žádný mrtvý na německé straně, ale v internetové encyklopedii také píší, že obránci neměli samopaly, čili fakt, že žádný mrtvý nebyl je celkem přijatelný... Film Antropoid jsem toužil shlédnout vlastně jenom kvůli srovnání s českou verzí a řekl bych, že tato verze je natočená více do hloubky, je tu více emocí a hluboké momenty. Člověka, který zná naší historii samozřejmě film nepřekvapí, konec je jasný. Moje pocity jsou rozporuplné, ale určitě je to důstojné zobrazení naší národní historie.