Sametoví vrazi (2005)

"Karlos" a jeho parta už je pro mě nějakou dobu kultem všech českých kriminálek, příběh tak fascinující, jako příběh Orlických vrahů, by člověk v našich novodobých dějinách jen těžko hledal. Když se příběh dočkal zfilmování, do hlavních rolí byli obsazeni takoví vražední herci, že to prostě nejde ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Samozřejmě kraluje Jenda Dolanský, který se tady pěkně vyřádil - co jsem četl, Ludvík Černý nechápal závažnost svých činů a vraždění bral jako hru - prostor pro hračičkáře s dětskou tvářičkou.

Pianista (2002)

Osobně se mi velmi líbí a zajímají mě filmy z prostředí války, té 2. světové nejvíc, a nemůžu se tady vyhnout konfrontaci se Schindlerovým seznamem, který je o moc moc lepší, než příběh Pianisty. Možná je to dialogy, možná prostředím, možná absencí přímých konfliktů. Kdyby byl Pianista o hodinku kratší, měl by větší spád a tím i vyšší dramatičnost.

Halloween (1978)

Záleží jak si filmaři sériového vraha stvoří. Michael Mayers je typický, sériový vrah bez kouska citu. Horor jak ho mám rád.

Warrior (2011)

Ty vole, já čuměl jak ten bagr. Sportovní filmy, zvlášť filmy o boxu, se mi nijak zvlášť nezamlouvali. Warrior jest však super. Zakousne a nepustí, stejně jak ti čokli omg. Svalnatí typani, kteří zaberou celou šířku obrazovky, to je přece pro holky :-). Ne není, je to super trhák. Dalo by se to přirovnat k nějakým filmům(?), maybe, ale já nechci zpochybňovat originalitu. Hlavně nedělejte pokračování...

Hannibal (2001)

Fakt super, Fosterovou vystřídala jiná superherečka, která vážně netuší, že záleží nejen na chování postavy, ale i na tom, kdo její chování vytváří. Fosterová s Hopkinsem vypadala přece mnohem lépe... Hannibal Cannibal. Krutost jeho kousků nepřidá na požitku z dobrého filmu, ne u Hannibala, jinde možná, leč tu ne. Škoda, že lidem z pozadí filmu jde jen o to, aby vydělali na zvědavosti diváků, je to přece !pokračování Mlčení jehňátek! to nemůže být nic hrozného... Anthony Hopkins si na prvním filmu vyrobil svou image, mě uchvátil. Pokračování mu na kráse nepřidalo.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Má to něco do sebe. Nasměju se u toho o mnoho více, než u jiných sitcomů. Vtipy jsou lépe hozené do kontextu a ten blonďák tam zatraceně zapadá. Je to sice podobné ostatním americkým sitcomům, ale tři * dát nemohu, přijde mi to máló :-). Go Barney! :-)

Ženy v pokušení (2010)

Po dlouhý době dobrej film. Vynikající Eliška Balzerová, zazářila, dostala roli, která jí hezky dodala šmrnc a dala šanci se prosadit. Citově obsáhlá, jako většina CZE filmečků, by IMHO bez této stránky obsahu, byla docela fiaskem, aneb komedií - jednou z mnoha. Něco jako dokument o "lovení" kořistí z ženského pohledu. Zkrátka komedie nabušená realismem a velkou dávkou nadsázky. 80%

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Né, že bych to nějak miloval, Horaciovi (který se nikdy neusměje :-) se spíš směju, než abych ho bral vážně. Jinak mě velmi fascinuje ta genialita každého člena z vědeckého týmu. Vždy když testy pronesou výsledek jakýmsi cizím, pro obyčejné lidi nechápavým, slovem, ihned vědí k čemu se ona látka používá :-) - jak fascinující. Dokonalost sama. Zajímavé případy, dúmyslné. Proto za 4*.

Porn Rental (2011) (TV film) odpad!

Co to bylo?? Kdo to vymyslel?? Mělo to cenu?? Já vám to povím... Nemělo!