Věc (1982)

Skvělý film se skvělým nápadem. Můžu se na to dívat pořád a pořád znova. Odlehlá základna na antarktidě a objev, který změní svět a to doslova. John Carpenter je mým oblíbencem díky třem věcem, a to: Halloween + hudba a Věc. Napětí se v tomhle filmu dá krájet a kdo je tím, kdo se změnil v onu věc, která se nechce prozradit?

Den mrtvých (1985)

George Romero a zombie film.. Co k tomu říct, znovu dobře rozvinutý děj, hlavní záporná postava nepřehrává a dobře eskaluje napětí. Na pět hvězdiček to není jen proto, že filmu schází překvapení - zvrat.

Zombie Apokalypsa (2009)

Jsem velký fanda zombie filmů, čili nemůžu být úplně objektivní. Likvidace masy zombíků je moje oblíbená část filmu, ale ani ostatní pasáže nejsou špatné. Motiv - pomsta za padlého poldu se zvrhne v zombie apokalypsu je sice dost jednoduchý, ale tady je dovedený dobrým dějem až k celkem, pro mě překvapivému, závěru.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Přiznám se, že první jsem viděl remake z roku 1990 a Tony Todd jako hlavní postava je asi lepší, ale ani tento černobílý přes 50 let starý zombie horor není špatným kouskem.

Happy End (1967)

To je nádhera tohle.. Geniální scénář realizovaný v potrhlém nápadu a Vladimír Menšík v hlavní roli je prostě skvělý. Škoda jen toho komentáře mimo, který jsem občas moc nechápal (asi moje chyba).

Disturbia (2007)

Díky bohu za hovězí film dobře táhne a David Morse coby Jeho soused zabiják dobře přisluhuje. Sexy mladice coby kumpán našeho vězně filmu taky nijak neuškodila.

Sinister (2012)

Neskutečně výživný horor, který je možná trochu předvídatelný, ale kdo by neměl rád vraždící dětičky? :) Mě se velmi líbí ty filmové pásky, to je prostředek, který si mě získal a film proto dost žeru a můžu se na něj koukat stále znovu. Horory mám rád a to málo co jsem jich viděl mi nestačí, proto jsem moc rád, když narazím na horor, který není zavrženíhodný.

Pyramida (2014)

Pyramida jako dějiště hororu je dobrá volba, ale vyústění v to, že v ní žije sám Anubis je trochu přehnané. I přes tohle je to slušný Béčko horor se "super" dialogy.

Marťan (2015)

Sám doma verze Mars? Asi trochu srovnávám nesrovnatelné, ale tenhle pocit mám.. Chtěla letět letadlem, ale kvůli Vánocům nemohla a tak jela pomaloučku dodávkou.. Chtěli vyslat číňany se zásobami, ale bum bum a tak otočili původní výsadek. No nenudil jsem se, film mi ve vážnějších chvílích působil spíše zábavně, ale právě kvůli tomu se mi líbil a nepřišel mi dlouhý.

Ospalá díra (1999)

Říkali mě, že režisér Burton je tak trochu jinde. Já se odhodlal okusit něco z jeho tvorby a není to zas tak špatné. V podstatě kriminální příběh okořeněný hororovou postavou.. Je to super biják :)