Ghost Rider (2007)

Jeden z filmů, který znám od dětství. Prostě se mi líbí, všechno se mi líbí.. Nicolas Cage nehraje špatně, je to uvěřitelné a spolu s krásnou Evou Mendes to dává dohromady solidní biják.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Jako jo, mě to celkem baví. Je to nahlédnutí do domácnosti běžných lidí s běžnými problémy. A to není přece nic tak odporného ne? Každý nějak žije a někdo je i ochotný se za patřičnou finanční odměnu o to podělit s diváky tv Nova.

Kult hákového kříže (1998)

Mé oblíbené téma - neonacismus. Skvělé ztvárnění příběhu této v mnoha zemích existující komunity. Příběh o tom, jak jeden z členů zjistí, že jeho ideologie má vážné trhliny. Vynikající. A ten srdcervoucí konec? Vynikající.

Contracted: Phase II (2015)

Myslím, že je to důstojné pokračování. Původce nákazy je tu výraznější postavou a je potřebný pro podrobné vysvětlení toho, jak to všechno začalo. Riley se stal hlavní postavou a zahrál ji na výsost dobře.

Gorily v mlze (1988)

Sigourney Weaver je mi sympatická ať už hraje cokoliv. Příběh filmu samozřejmě stojí hlavně na ní a na jejím výkonu, který je, nebojím se říct, dechberoucí. I když pro mě film nijak zvlášť poutavý není, díky paní Weaver jsem se na něj vydržel dívat až do konce.

Maniak (2012)

Tak nějak jsem úplně nepochopil o čem ten film vlastně má být.. Hlavní postava starající se o figuríny zabíjí náhodné ženy, přičemž to vyvrcholí tak, že se pokusí zabít i svoji kamarádku? Shrnuto, film je celkem o ničem, žádná psychologie postav, rozvinutí děje.. nic takového. Přesto bych řekl, že jsou i horší filmy a odpad si tenhle kus nezaslouží.

Moucha (1986)

Skvělý námět skvěle rozvinutý do precizně vystaveného děje. Jeff Goldblum hraje skvěle a jeho proměna v mouchu je opravdu bizarně/odporně/vynikajícně zachycená. Naštěstí nemám slabší žaludek, ale odporné scény si naopak pokaždé vychutnávám.

Mlha (2007)

Překrásný nápad brilantně zpracovaný a zaplněný milými (až na jednu) postavičkami. Celý film jsem hltal a hltal, napětí se dalo krájet a tak hutnou atmosféru u hororu jsem zažil snad jen u Kruhu. Jediná věc, která mě vždycky, když se na Mlhu koukám, štve, je ta náboženská fanatička :-). Jinak se vždycky rád podívám znovu a vždy znovu prožívám ty stejné pocity, kdy sice vím, jak to bude dál, ale stejně si to užívám. Mimochodem, překvapivý závěr mě také úplně dostal. Že David nakonec zastřelí všechny, kteří zbyli, a sám se pokusí "něco vymyslet" mě totálně odrovnalo, také následné odhalení, že vojáci nejsou daleko a už mají skoro vše pod kontrolou. Prostě všechno v tomhle filmu funguje tak jak má a mě to totálně dostalo. Nemůžu dát jinak než 100%.

Terminator Salvation (2009)

Nevím zda to můžu brát jako součást série o Terminátorovi, nebo na to nahlížet jako na samostatný snímek, který má podobu se sérií akorát ve jménech a trošku v tom kam se ubírá děj. Každopádně akční scény jsou průměrné a skoro každá končí velkým výbuchem, nic moc oslnivého. V hercích bych ani tak problém neviděl, to ne, hrají dobře, opravdově, ale ten chatrný děj prostě přehlédnout nejde.

Hledá se Dory (2016)

Pixar servíruje nemastnou neslanou reportáž o hledání rodičů modré zapomnětlivé rybičky.. Neservíruje ji zle, jen mi tam občas chybí gradace a překvapení, čili víme jak to skončí, jde jen o tu cestičku...