Česká soda (1998)

Zde hodnotím hlavně Alles Gute - To je ta správná "lekce Německého jazyka". Nezapomenutelné!

Ulice (2005) (seriál)

Něco jako Ordinace, ale hrdinové z Ulice se mi zamlouvají méně než ti z Ordinace :-). Je to taková trapárna a věčně si řikám: ,,Kdy už to asi tak skončí? Trvá to už sedm let a ještě jim to nestačí?!" No ale kouknout se na to občas mi nevadí...

Křižovatka smrti (1998)

Jelikož se mi "šikmoocí" moc nelíbí, tak se na filmy s asijským obsazením moc rád nekoukám. Jackie Chan je však výjimkou. Filmy s Jackie Chanem jsou velmi dobré, ale tady to zkazil trapně vystupující a namyšlený Chris Tucker. Role policisty se mu ani tak nehodila, s jeho chováním bych ho uvítal spíš jako padoucha... P.S.: Věčně mě trápí, že hlavní padouši mají nějaké zvláštní rysy obličeje a liší se od svých stoupenců, takže je poznáte i v mlze. 50%

Kudrnatá holka (1991)

Opravdu jsem se u toho smál, ale to je asi jediná správná věc. Opět se zde projevilo nudné řešení rodinných problematik (viz. Ordinace v růžové zahradě, Ulice, atd...). Ale i tak tam byl sympaťák Bill a jeho správňácká dcerka Sue. Celkový dojem: 60%

Druhý dech (1988) (seriál) odpad!

V řadě komunistických filmových seriálových výtvorů je to jasná ..::jednička::..!

Polární expres (2004)

Trošku moc duchem nepřítomný, protahovaným příběhem vykompenzovaný, slabší film od Roberta Zemeckise, ale unést se to dalo.

Mumie (1999)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů o historii. Kevin J. O'Connor si zde zahrál jednu z nejsympatičtějších rolí padoucha, jakou jsem kdy viděl. Všechno do sebe tak nějak zapadlo a vznikl z toho skvělý akční film. Brendan Fraser s Rachel Weisz se tímto pro mě staly jedním z typických filmových párů.

Columbo - Posvítit si na vraždu (1976) (epizoda)

Když mi vrah připadá jako ten, který se vlastně sám touží dopadnout je něco špatně... Tohle vlastně nevyšetřil ani tak Columbo, jakožto sám vrah.

Počátek (2010)

Původně jsem předpokládal něco ve stylu Matrixu a když to začlo, tak to tak i vypadalo, ale naštěstí přišlo urychleně velké zlepšení aneb hrátky se sny. Prostě to neústálé přeskakování z jednoho času do druhého... To už jsem znovu nechtěl! Naštěstí mi Počátek dal něco nového - nový pohled na svět snů. Vlastně jsem ani nevěděl co tam ten DiCaprio vlastně prováděl? U některých filmů si toho všímám víc (je to mým podvědomím), ale ty akční scény jsou pořád stejné :-)... Ale to už je problematika všech filmů... Co by to bylo, kdyby pronásledovaného (většinou) hrdinu na začátku zastřelejí? Asi by to nemělo grády. Nó a taky proč zase nevyzkoušet něco nového pane Nolane? Je vidět, že se Nolan něco naučil a natáčí jeden trhák za druhým. O problematice snění by se měli zabývat jiní, ale Nolan tento snímek jako "jiný" stvořil a my můžeme poznat opravdovou tvář snů a jejich původní stavbu. Proč se nedovědět něco poučného o svých snech? Velmi velmi velmi působivý zížitek, který jen tak zapomenut nebude! Se Zimmerovou hudbou je to prostě vražedná kobinace. Neuvěřitelně zamotané, nelogické a přitom tak fascinující... Chaos jaký jsem ještě nezažil, zážitek - jeden z těch nezapomenutelných! Nolan tímto posílil mou myšlenku, že se z něj stává velikán. . . . Počátek je víc než film.