Anděl Páně (2005)

Opravdu jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek. Tímto dílem se u mě Jiří Strach zapsal tučným písmem k dobrým českým režisérům. Ivan Trojan, který společně s Jiřím Dvořákem tvoří skvělou dvojku (podobně jako v Ďáblově lsti), podal skvělý herecký výkon a rozhodně stál v pozici správného pohádkového hrdiny. Jen tak dál... Takovéto pohádky jsou opravdu pěkné a mě se nejvíc líbí. Anděl Páně je zařazen k nejlepším (S čerty nejsou žerty, apod...). Ivan Trojan rozhodně dostojil svého a exceloval v hlavní roli.

Spider-Man 3 (2007)

Taková blbost jako stinná stránka svého skrytého rozzuřeného já může vážně napadnout jenom američany. Maguire se možná stal "správným" Spider-manem, ale do třetího dílu bych bral radši trochu víc akce a ty dojemné chvilky... Těch jsme vyděli už dost v předchozích dvou dílech. :-)

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Točit po třech uspokojivých dílech slavné Smrtonosné pasti čtvrtý (ještě když hlavní hrdina úplně ztratil svůj starý smysl pro humor a taky mu chybí něco na hlavě) je úplné šílenství a je to na kvalitě filmu dobře poznat. Pochopte - stačí, aby lidé přemýšleli o kvalitě filmu, ne aby ji zjistili.

Smrtonosná past 3 (1995)

Čtyřicetiletý Bruce Willis dokazuje, že když se něco má dělat, má se to dělat pořádně. Pod vedením J. McTiermana ze sebe opět udělal onoho hrdinu z mrakodrapu Nakatomi (jen o 7 let staršího). Tentokrát byl příběh o něco slabší, ale vyrovnal to S. L. Jackson v roli rasistického zámečníka, který "zachránil život" bělochovi před strašným osudem. Rozhodně jsem se nenudil a v Willisovi jsem opět poznal onoho policistu Johna McClanea. (zase měl svoje chvilky nervozity a vypjatosti vůči teroristům). Chladnost hlavního padoucha je samozřejmě na místě jen by to pan J. McClane mohl brát s větším respektem. Pěkné zakončení DieHardu (čtvrtý díl je humus...) si zaslouží uspokojivých 80%.

Kolja (1996)

Zaáživný snímek, s takovým dějem, který byl už mnohokrát ztvárněn. V tomto případě je to však něco jiného, v prostředí socialismu ještě se sovětským chlapečkem působí na člověka soucitně. Skvělé herecké obsazení zase dostalo pravy, že Z + J Svěrák dokáží a dělají s českým filmem zázraky.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Moc pěkná vánoční komeide... Nevím co se Vám na tom nelíbí?! Pěkný příběh otce, který chce pro syna udělat cokoliv, aby měl na Vánoce to co si přeje. Velmi se mě to dotýkalo. Pěkný snímek. :-)

Batman začíná (2005)

Abych řekl pravdu čekal jsem začátek ve větším zápalu akčnosti, ale celkem "nudné" cvičení jakéhosi bojovníka proti údajným zločincům jsem už viděl mnohokrát a tentokrát to opět neudivilo, porotže to bylo úplně stejné. Přesvědčování cvičeného k tomu, aby našel své lepší já a zašoupnul pomstu dozadu šuplete a dopředu dal soudnost (blbost). To, že byla celá hodina filmu jen o tom jak Batman "opravdu jen začíná", mě opravdu velmi zklamalo, ale s přibývajícím napětím musím říct, že se mi nakonec líbila i zápletka a k mému velkému překvapení došlo i na velké vystoupení Jimma Gordona (když sestřeloval pilíře). Jistě velmi záživný kousek jako rozjezd novodobé série o Batmanovi. Dávám 70%, ale protože rád dávám vyšší hodnocení místo nižšího (70% je na hranici 3 a 4*) tak dávám 4*.

Columbo - V nouzi poznáš přítele (1974) (epizoda)

Prostě jednou zase přišli na ještě lepší způsob jak ohromit diváka tím, že detektivka vyvrcholí v tak podivném sletu okolností. Takové podrobnosti, které Columbo objeví jako nesrovnalé s výpovědí (většinou) pachatelů... To mluví za vše. Plné hodnocení.

Poslední plavky (2008)

Smradlavý odpad, který bych dal, kdYbych nebyl takový "smíšek" a nesmál se Rudolfu Hrušínskému v podání šíleného dědka. Příběh je úplně mimo mísu a poslouchat takovou blbost jako jsou !Poslední plavky! ? No řekl bych, že se radši podívám na nějakou americkou komedii...

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Jan Kraus si vybírá hosty, tak, aby si z nich mohl co nejlépe střílet a je moc vtipné, o čem se baví. Zábavná show je asi nejlepší v podání Jana Krause. Hlavně je hezké to, že umí pobavit a mě se moc líbí.