Mr. GS (2008) (pořad)

No řekl bych, že Jan Kraus (u mě sice moc neoblíbený, výjimkou je Dívka na koštěti) je lepší ve svém Uvolněte se, prosím a srší vtipem lépe než dvojice MR. GS.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Velmi oblíbená bláznivá komedie ukazující realisticky, jak žije jedna Taková normální rodinka.

Sestřičky (1983)

Zatraceně... Jak mohl Karel Kachyňa zosnovat takovou "komédii". Jinak velmi dobrý režisér ze sebe udělal... Ani nevím koho. Pro mě prostě tento film nic neznamená a nemá smysl. Docela lituju, že jsem se na něj koukal. 2x!

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Vcelku se dá pochopit, že se režiséři pokusí napodobit slavnou sérii .:Indiana Jones:.. Jasně možná se najde někdo komu se to "povede", ale většině filmařů se prostě nedaří napodobit jediného a originálního Harrisona Forda jako Indiana Jonese. Jinak to bylo vcelku záživné dobrodružství, protože nechybělo napětí ani romantika. Trošku přehnané vědomosti dobrodruha bylo to hlavní co mi vadilo.

6. Batalion (2005)

Pravda, sic válečný, leč velmi debativně zaměřený na válčení. Velmi optimistické nazvat film válečným, když umírají jen japonci a navíc až na konci filmu. Film se mi ale celkově líbil a jen za toto drobné vykolejení mu dávám jednu hvězdičku dolů. Avšak pozor pane Franco do válečných filmů se raději moc nezapojujte ve Spidermanovi to bylo lepší :-).

Prachy dělaj člověka (2006)

Zajímavý film o lidech, které jejich těžké životy dohánějí k šíleným rozhodnutím. Dobré "zdokumentování" velkých českých loupeží a myslím, že si to zaslouží lepší hodnocení. Neznáte správnou srandu?! :-)

Cesta z města (2000)

Příjemné rozveselení a neazpomenutelná hudba, která je vtipná ještě dnes. Vynikající Tomáš Hanák se svým synem skvěle táhnou příběh. Já jsem si to celkem užil. Zase odreagování od typických amerických komedií. Raději si dáme něoc co je české a né zase tolik k zahození. Dávám tři *, protože jisté filmové kvality tomu chybí, ale i tak je to dobré.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

To, že vždycky vyhrává Jerry je už trochu ohrané, měl by vyhrát Tom, aby to lidi zase nově pobavilo. Je to klasika, rozhodně zábavný krátkometrážní animovaný seriál, který si můžu pustit kdykoliv.

Ratatouille (2007)

Asi příště před spuštěním filmu nebudu koukat na ČSFD jaké má hodnocení. Dost to ovlivňuje :-). Jako první bych chtěl zmínit babičku s neovladatelnou "bouchačkou" byla tak rozkošná a pak když si na sebe vzala plynovou masku - to bylo zdrcující a zábavné zároveň. Velké počátení uspokojení. Režisér musí vybra takové vtipy, které se budou líbit většině diváků, aby měl veliké hodnocení a samozřejmě jde také o příběh... Asi budu dlouho přemášlet nad tím, proč se divákům jeden takovýto film líbí a jiný, byť je skorem stejný, zase ne. Je to hluboko v naší mysli a já asi nikdy neproniknu do jejích tajů... Zpět k filmu. Neuvěřtelný chaos v jakém některé scény probíhají je k neuvěření a je vidět málokde. Až k šílenosti dohání tak "nesmyslný" příběh z obyčejných komedií, ovšem tady je v lepším podání. Ale líbí se mi to. Film, který rozhodně pobaví, jak po stránce legrace, tak po stránce ztřeštěného příběhu. Bylo prostě úžasný, jak je děj vyšperkovaný jednou směšnou scénou za druhou. Rozhodně se u něj nebudete nudit.