Lukostřelci (2011)

Scény s lukem byly docela fajn, hlavně ke konci se to promění v jednu velkou dlouhou naháněčku a vyvražďovačku (už nejsou v módě headshots, takže throatshots prosím na scénu). Ale bylo to místy na mě až příliš na efekt, několik slabších trapnějších míst a chování postav (výrazy a pitvoření dvou kumpánů si opravdu mohli odpustit!). No alespoň že v asijském akčním filmů funguje jakš takš gravitace, to bude asi protože to je "historický".Jako celek to na celkem silné 3* dá.PS: digitální tygr byl kapánek úlet [60%]

Až vyjde měsíc (2012)

Tož dobré to bylo. Spousta vtípků - občas s až přílišnou kadencí hraničící s plýtváním nápady - podpořená skvělým obsazením, a to jak hlavního dua, tak i vedlejších rolí hvězdami těžkého kalibru, které ovšem dostávají jen přesně tolik prostoru, aby to nerušilo, ale zároveň stálo dostatečně za to. Cely panoptikální ostrovní universe je snímám s hravou lehkostí a doplněn příjemnou hudbou, a to že hraje něco skoro pořád zde neberu kupodivu jako mínus. Co mi ale vadilo, byla extrémní vygradovanost poslední cca třetiny, jinak bych šel na 'pět'. Určitě si to zaslouží více než jedno shlédnutí! [80%]

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Poetická podívaná do nepříliš útěšných končin Lousiany a života - resp. přežívání - svérázné jižanské komunity s přiměřeným nádechem depresivní atmosféry. Naštěstí ne tak intezivní celková depka, jak jsem předpokládal. Ovšem i tak mě to docela vzalo. Krom hudby/zvuku a kamery (&režie), tedy audio-vizuální stránky, stojí za vyzdvihnutí výkon malé Hushpuppy. Kino je pro tento snímek jako stvořené, především kvůli audiu. PS: zabodovalo to velmi v Sundance, Cannes ale i Varech [80%]

O zvířatech a lidech (1994) (seriál)

Už tenkrát to bylo slabé a za tu dobu to rozhodně nevyzrálo. Heřmánek ještě ujde, zbytek se poněkud potácí nevyužit v nudném a rozpliznutém naprosto nestrhujícím ději. Německá koprodukce to, jak mívá často ve zvyku, více potápí než nadnáší. [40%]

Farma (2012) (pořad) odpad!

Máme tohle zapotřebí? Už jen z toho hudebního podkreslení se mi chce zvracet .. [0%]

Televizní společnost (1976)

Myšlenka filmu je jasná (satira na televizní masáž). Většina ověnčení oskary docela pochopitelná. Ale i tak mě to nebavilo tak jak jsem čekal (obecně vysoce hodnoceno a téma zajímavé). Příliš rozvláčný snímek s dobrými herci a několika nadprůměrnějšími scénami. Je zde několik jakoby hlavních linií, které se divně prolínají a dohromady to nedává ucelenějšího smyslu (ne tak aby mě to přikovalo a přešlo do hltačky), milenecká story mě vysloveně nudila, nesedla, rušila. Sidney, napoprvé nic moc, třeba jindy a jinak naladěn to vstřebám lépe. [60%]

Batman začíná (2005)

Tak už jsem přišel na to, co mi u Dark Knight chybělo, proč jsem to před lety neocenil, tak jak se patří (a jak si na tom ujížděli všichni okolo mě). Odpověď zní - Batman Begins. Solidní (prequelové) základy jsou nyní již postaveny, na tomhle bude druhé patro velice stabilní. Herecká široká skvadra zde válí (jen Katie Holmes bych vyměnil), hudební doprovod příjemně podbarvuje a celé to pěkně vygraduje nechávajíc jednotlivé (byť komiksové a hodně přímočaré) komponenty do sebe zapadnout. Není zde sice jednoznačný silný a jasně identifikovatelný záporák, ale postava Scarecrow pouští krásnou hrůzu hned po jejím nejbližším plném procitnutí. Budiž odpuštěno. Člověk má po poslední karetní scéně chuť okamžitě na Heatha Ledgera a dvojku. Kdybych si měl teď vybrat co si pustím znova, jestli tohle nebo Dark Knight, tak je to jasná volba. Jokere, čekej mě co neviděť opět mezi svými diváky! [80%]

Záměna (1983)

Eddie Murphy ve své někdější skvělé formě. Pohodová záležitost ve stylu komedií 80-let, zde ovšem podáváno vyváženou a inteligentní formou. [70%]

Pěnička a Paraplíčko (1970)

Herecky vynikající, scénař trochu řidší a natáhnutý, a do toho pokus o melodicky-poetickou variaci na téma pražské galerky - kde často hraje prim i hudební stránka. Ale i tak je to stále dobré, ač Vacátko-filmy jsou i lepší (a seriál samotný je geniální naprosto). [70%]

Monstrum (2008)

Na dnešní dobu sice žádné novátorské téma, ale zpracování je příjemně neotřelé. No dobře, handy-cam už ve spoustě filmech byla, nikoliv však v této podobě a rozsahu. Další devizou je, že se zde nekoná žádné heroické křepčení hlavního nesmrtelného hrdiny za záchranu zbytku civilizace, ale jen běžný typek od vedle 'někdo jako Ty nebo já', který si zdaleka nevezme tak velké soustu, jak jsme zvyklí z klasických kousků. Post-apokalyptický NY se mi též zamlouval. Ale je zde i spousta silně do očí bijících nelogičností. Přesně druh filmu, kde čím větší a silnější audio-video (ideálně kino), tím lépe. Btw. moc si o ději nečtěte do detailu, jen si to puste - je to lepší. [70%]