Veřejní nepřátelé (2009)

SPOILERY.. Tak aby nejhledanější muž Ameriky, který plní svými fotkami titulky všech novin, prošel nepozorovaně policejním oddělením a ještě se pozdravil s policisty.... Nehledě na to, že to oddělení bylo založeno speciálně pro dopadení tohoto člověka! Absolutně to ničí dojem z celého filmu. Nevím, jak to bylo vysvětleno v knize (zdrogovaní policisté, plastické operace Dillingera?), ale ve filmu je to naprosto do očí bijící. Scénka jak je na ulici asi 50 policistů a nevšimnou si tam Dillingera vycházejícího z auta a místo toho poslechnou Cotillard, která jim říká, že přijela taxíkem a policisté jsou jinak úplně slepí, je také silně nelogická. Film mě zanechal absolutně chladným a nevzbuzoval ve mně žádné emoce. Můj oblíbenec Bale je tu silně nevýrazný, zastiňován Deppem, který ale bohužel nijak extra nezáří..

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Spousta primitivního humoru, kterému se opravdu dokáže zasmát každý, protože nejde nepochopit. Párkrát se sice člověk zasměje, ale těch sprostých slov tam bylo zbytečně moc! Beru, že se scénáristé snažili film připodobnit skutečnosti, ale fotbal hraji a nemohu říct, že bychom nadávali až takhle moc. Někdy se člověk cítí až trapně, samé vole, do prdele, do hajzlu.. Proč? Naprosto zbytečné. Bez tohoto by se film dokázal v pohodě obejít a možná by si zasloužil více než 3 hvězdy..

G. I. Joe (2009) odpad!

Efekty film nedělají...

Bestiář (2007)

Film měl v první třetině potenciál stát se nejlepším novodobým českým filmem v tomto žánru. Ovšem pak přišly naprosto nesmyslné scénáře a vznikl z toho velký průšvih. Ten závěr, to bylo něco ubohého! Přitom film netrpí vyloženě špatnou režií, ale ten scénář byl opravdu tragický, možná až odpadní a snaha zapojit do filmu co nejvíc postav se vymstila a to tak, že dost...

Počátek (2010)

Je obrovská škoda, že Nolan v posledních filmech těží jen z "rychlé kamery", superkrátkého střihu a z rychlého střídání dialogů. Spoléhá na to, že tyto aspekty zakryjí trhliny a nelogičnosti filmu! Divák poté nemá ani čas se zamyslet, jak je možné to a to a hned přichází další scéna, nad kterou opět musíte přemýšlet a když už vám to začíná zapadat, tak bum - další scéna... A tak pořád dokola. Aby Nolan definitivně potvrdil svoji velikost a to, že je to jeden z 3 nejlepších režisérů planety, potřebuje natočit film, kterým dokáže precizně vykreslit charakteristiky postav (v trilogii o Temném rytíři nebyl daleko).. Hlavně ale musí zpomalit tempo! Zdá se mi, že se toho snaží do svých posledních filmů nacpat až moc..

Kostka (1997)

Tento film si přece nemůže nechat říkat horor! Podle mě vám tam chybí žánr psychologický, protože je to čistě jenom o tom, jak se lidé chovají v určitých situacích. Kdo hledá kvalitní horor, tak tento film rozhodně nedoporučuji. Film si vynutil mou pozornost jen díky tomu, že jsem byl strašně zvědavý, jak to dopadne. Kdo si chce popřemýšlet a má rád filmy, jejichž hlavní zbraní jsou pouze dialogy (doporučuji fanouškům Hvězdné brány), tak si Kostku užije. Kdo hledá lekavé scény a akci, tak ať jde o dům (resp. film) dál!

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Ne a ne a ne. Nikdy jsem tomu nepřišel na chuť. Hodiny mlácení prázdné slámy a žvanění. Akce ("jen aby se neřeklo") se vyskytuje jen sporadicky. Seriál si hraje na superintelektuální, ale mně vždy připadl jako "superstupidní". Nikdy jsem u něho dlouho nevydržel. Někteří lidé na tento seriál nedají dopustit a některé nikdy nezačne zajímat. Já jsem ten druhý případ..

Kult hákového kříže (1998)

Toto je film o hereckých dovednostech Edwarda Nortona.. Příběh je silný, ale po pár měsících po shlédnutí filmu se mi vybaví Norton, jak sedí u rodinného stolu a vykládá svoje názory. V tomto filmu musel hrát snad sám sebe, jinak si nedovedu vysvětlit jeho špičkový výkon.

Smrtící Slunce (2013) (TV film)

Jak si může někdo vůbec dovolit natočit nízkorozpočtový film s takovouto tématikou? Rozpočet se promítá úplně všude. Ve výběrech herců, režii i efektech.. Všichni se snaží, jak jen můžou, ale zakončení filmu veškeré snahy naprosto potlačuje a ("spoiler") od filmu budete odcházet s pocitem, že je to opravdu solidní "kravina", protože film de facto nemá žádný závěr, žádné zakončení!

Kmotr II (1974)

Člověk by si řekl, že 190 minut je moc a že snad ani neexistuje způsob, jak udržet po tuto dlouhou dobu pozornost diváka. Coppola to však dokázal. Film uteče jako voda, protože vás strhne do děje a donutí vás každou chvíli obdivovat herecké výkony a užívat si je.