Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Úžasné, senzační, dokonalé! Snad jediný film, ve kterém hlavní role hrají všichni herci. Je to jedinečné dílo ve všech ohledech. Herecké výkony naprosto nevídané. Ani v dlouhých záběrech, ze kterých sestává toto dílo, neudělají herci nejmenší chybičku. Jediný nedostatek tohoto filmu je, že patří do kategorie těch, na které není důvod dívat se vícekrát..

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Naprostá pecka! Eastwood a Wallach nadpozemské herecké výkony, ale pokud bych si měl z těchto dvou vybrat, volím Wallacha, supersympatického "ošklivce". Hudba perfektní a příběh ještě lepší. Pro mě nejlepší western všech dob. Dabing zdařilý. "Blonďáákuuu!"

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Od filmu jsem prakticky nic neočekával hlavně díky předloze - knize, která má 300 stran. Toto má vystačit na 3 trojhodinové filmy? Myslel jsem si, že zde bude málo akce a prakticky nic se nestane. Opak byl však pravdou a byl jsem mile překvapen. Ale uznávám, že pokud bych šel do kina s tím, že uvidím dalšího Pána Prstenů, tak bych dal o jednu až dvě hvězdy méně..

Princ Egyptský (1998)

Velmi povedený český dabing, úžasná hudba Hanse Zimmera a téměř bezchybný scénář. Jeden z mála snímků, který mě nenudil ani chviličku. Pro mě určitě patří do top10 animovaných filmů! "Stanou se zázraky, když víru máš..."

PanMáma (2013) (seriál)

Toto je utrpení od začátku do konce.. Neuvěřitelně trapné vymodelované situace, téměř bez návaznosti s jediným účelem - pobavit. A ani to se (s výjimkou dvou povedených záběrů za jeden díl) vůbec nedaří. Jedna hvězda za snahu.

Moulin Rouge (2001)

Až příliš mnoho klišé.. A hlavně pro mě naprosto trapný začátek, během kterého jsem uvažoval nad tím, že to vypnu, protože mě to silně nebavilo. Poté se mi to začalo líbit, ale konec těžce předpovídatelný. Musím přiznat, že jsem čekal daleko víc ve vztahu k hodnocení tohoto filmu na csfd. Naopak, mezi velké klady řadím krásnou Nicole Kidman, kvůli níž se to vyplatí sledovat až do konce.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Naprosto vynikající odreagovačka, při které s jistotou dočasně zapomenete na všechny vaše problémy a soustředíte se jen na to, abyste zjistili, jak je možné, že někdo může být tak dementní. Jednoznačně řadím mezi své oblíbené seriály, protože opravdu málo co mě takhle dokáže odreagovat! Účel tedy seriál rozhodně má. Někdy je to opravdu nuda, někdy se ovšem opravdu něco dost podaří. Ale určitě je to nesrovnatelně lepší, než Doktoři z počátků a Gympl s (r)učením omezeným. Nikde jsem na csfd nenašel Ordinace v růžové zahradě 2, protože ta je určitě daleko akčnější a zábavnější, než nudná jednička..

Tmavomodrý svět (2001)

Úžasný film. V rámci českých filmů patří bezesporu k úplné špičce. Těžko se pocit z něho popisuje slovy, ale specifické je, že ho cítíte jen během filmu. Po filmu rychle vyprchává. Ale je jen málo filmů, které by ve mně vyvolávaly takovýto typ emocí. Film jsem viděl už několikrát, ale pokaždé, když se na něho dívám, mě baví, ani chvilku nenudí a vždy ho prožívám. 79 % procent je setsakramentsky málo pro film tohoto kalibru. Jednoznačně by měl patřit do top 5 českých (nikoliv československých) filmů!

Tenkrát na Západě (1968)

Překrásná Claudia Cardinale v jedinečném filmu. Pro dnešní filmové fanoušky naprosto nepochopitelně pomalý dějově, roztahaný, málo akce. Všichni jsme si zvykli na ty rychlé záběry kamer, krátký střih, zapeklitý děj, ale v tom krása tohoto filmu nespočívá. V dnešní době už se filmy tohoto typu netočí, dnešní doba je uspěchaná. Jsem rád, že jsem měl možnost shlédnout po dlouhé době něco takového. Navození atmosféry je zde snad nejlepší v historii světové kinematografie. Ale přece jenom mi něco na tomto filmu, abych mohl dát 5 hvězd, chybí.. Nedokážu to popsat, snad nějaký více překvapivý moment, scénku, možná i trošku lepší zápletku... Nebo prostě jen pocit, že se mi chce dojetím brečet..

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Omílání stále toho stejného dokola se nikdy nevyplatí. Své by o tom mohl povídat Terminátor 3. Potřetí ta samá šablona - jeden těžký záporák, jeden těžký klaďas, přičemž pokaždé aspoň jeden Schwarzenegger. Terminátor 3 je nepovedená kopie dvojky. Je to prakticky totožný film, akorát s jiným prostředím a natočený o 12 let později, než jeho předchůdce. Krása dvojky spočívala v tom, že zde byla myšlenka, že i budoucnost se dá změnit. Měla nádherný konec, který vás navíc donutil zamýšlet se o lidských chybách a nedostatcích. SPOILER: Navíc ve dvojce bylo jasně dokázáno a prokázáno, že veškeré důkazy o terminátorech byly zničeny. Poté přijde trojka, která hlásá, že vlastně se to celé nakonec stane, ale bude to jen "opožděno", čímž naprosto všechno pokazí. Když se nad tím člověk zamyslí, tak terminátor ve dvojce říká přesná data, kdy vypukne válka a tak podobně. A tím, že bylo všechno opožděné, tak se to celé stává nesmyslem! Takže terminátor byl vyslán z budoucnosti, která vlastně byla o mnoho let později a doba, ve které byl terminátor poslán zpátky časem se ještě nestala? Vždyť je to nesmysl! Toto zahrávání s budoucností se HRUBĚ nepovedlo. Navíc trojka byla natočena jiným režisérem, vymyšlena jiným scénáristou. Já osobně ji do série o terminátorech nezařazuji, kvůli tomu, co jsem tu už napsal. Dělá z lidí idioty a byla natočena jen pro jeden účel... Pro PENÍZE!