Kmotr III (1990)

Opravdu jen o málo slabší než předchozí 2 díly, ale stále špička mezi filmy. Coppola uzavírá svoji "rodinnou trilogii" určitě velmi solidním způsobem. SPOILER: Ani velkému Michaelu Corleonovi se nepodařil skloubit rodinný život se svou velkolepou kariérou. Kdo chce toho moc, musí se stejně nakonec něčeho vzdát nebo o něco přijít.. Líbilo se mi, že Coppola pokračoval ve stejném stylu, který si určil v prvních dvou dílech - hlavně charakteristiky postav má skvěle propracované.

Valkýra (2008)

Tvůrci se snažili jak mohli, aby napodobili atmosféru hitlerovského Německa, ale přece jen se nevyhnuli mírné "zamerikanizaci" tohoto filmu. První polovina filmu je hluchá, ale vzhledem k tomu, že námětem byla skutečná událost, lze mu to odpustit. Mně osobně tedy Tom Cruise do hlavní role vůbec nepasoval a jen utvrzoval to, co jsem napsal o pár řádků výše. A ještě mě zklamala postava Hitlera, kde vybrali naprosto špatně herce a za tím si stojím. Nebýt právě těchto nedostatků, tak dám 5 hvězd, protože jinak se mi film vážně dost líbil. Ať žije posvátné Německo!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Naprosto impozantní film se skvělou atmosférou. Bitva u Minas Tirith je dechberoucí a na dobu natáčení jedinečná. Nejsou tu opravdu ty největší světové herecké hvězdy, přesto tento film patří do naprostého topu. Největší zásluhu na tom všem ale rozhodně má pan Tolkien, který dokázal vytvořit jeden z nejpropracovanějších knižních světů! Vzhledem k monstróznosti tohoto projektu také nemohu zapomenout vyjádřit obdiv nad režií Petera Jacksona..

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Poslední díl ze ságy o Harry Potterovi, "chlapci, který přežil" je bezpochyby nejpovedenější. A to hlavně díky velkolepé čarodějnické bitvě, která se opravdu povedla. Předloha Rowlingové ovšem ani v případě tohoto posledního dílu překonána nebyla..

Schindlerův seznam (1993)

Precizní filmové zpracování podle skutečných událostí. Je dobře, že film je černobílý, protože jinak by určitě neměl možnost dostat se k tolika divákům, vzhledem k hektolitrům prolité krve.. A určitě to také pomohlo Stevenu Spielbergovi k tomu, aby se mu podařilo splnit rozpočet..

Gran Torino (2008)

Tleskám Clintu Eastwoodovi a Nicku Schenkovi! Film, který bojuje proti lidským předsudkům a rasismu naprosto jedinečnou cestou a dokazuje nám, že i dlouholeté neměnné názory se mohou jednoho dne úplně změnit.. Všechno není tak černobílé, jak by se mohlo na první pohled zdát..

Muž z oceli (2013)

Film je jedinečný hlavně počítačovými efekty, které by jen stěží hledaly v současné době konkurenta. Šablona nikdy nekončící akce mně vůbec nevadila, naopak jsem se kochal, jak si současná technologie dokáže výborně poradit se ztvárněním planety Krypton a se souboji Kryptoňanů na naší planetě. A Hans Zimmer zde opět září nejvíce..

Kmotr (1972)

Doslova plejáda hereckých výkonů. Na tomto filmu by se měli učit všichni herci. Děj filmu se přesně drží Puzovy předlohy, takže kdo má rád knihu, ten by se měl určitě podívat i na toto velmi povedené filmové zpracování. Mým favoritem je jednoznačně Al Pacino, který Michaela Corleoneho původně ve filmu ani hrát neměl..

X-Men: První třída (2011)

Naprosto odlišné pojetí X-menů, než jsme mohli vidět v předchozích dílech. Film je dynamický, má spád a ani na chvíli nenudí. Charakter postav je tu výborně rozvinut, hlavně Profesora X a Magneta. Jediná "kaňka" na filmu, kterou tvůrcům asi nikdy neprominu je, že je tu pár nelogičností, které nenavazují na předchozí díly X-menů.. To by však mohl spravit nejnovější film.. Uvidíme.

S čerty nejsou žerty (1984)

Dle mého nejlepší česká pohádka všech dob. Nechybí vtip, napětí, nadsázka ani skvělí herci. Prostě symbol dokonalé pohádky, kterou už asi těžko někdo překoná. Obzvláště ne v dnešní době, kdy prožívá tento žánr opravdovou krizi..